Jump to content


Brijaceva lestvica HiFi kosmara


brijac

Recommended Posts

Dugo nisam radio nista oko sistema, kablova itd, nije se bilo vremena a nisu jos viborzi stigli. No, stigla folija, te sam se bacio u izradu malo dok ne stigne sta treba (naponski). Izolacija neizbeljeni pamuk (bez ulja), i preko teflon koji sprecava/limitira ulazak kiseonika a simim tim i oksidaciju bakra (motan suprotno od smera motanja pamuka). Naravno sve sa rukavicama od lateksa da ne izazovem oksidaciju. Ukupna duzina provodnika 2.5m. Pasce terminacija sa oyaide dok ne stigne viborg, cisto da vidim kako zvuci i sa njima. 

Pamuk je isusen u rerni dodatno da se vlaznost smanji na minimum. 

Zvucnicki ce biti po istom principu, neizbeljeni pamuk i teflon preko, sa terminacijom viborgovim bananicama. 

DSC09565.thumb.JPG.367c85fad3a96f7c451abb9441dbfe63.JPG

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zflazar said:

a šta bude sa vlagom kad izađe pamuk iz rerne?

Ovo je stari trik sa drvenim blankovima. Vuce i dalje vlaznost iz vazduha, no nece imati toliku kolicinu koliko je imalo pre (u doglednom periodu nakon isusivanja). Pamuk je poprilicno hidrofilan, te je ovako izvucen maksimum "suvoce" pri implementaciji na bakarnu foliju. Teflon odmah nakon, preko, i to znacajno umanjuje absorpciju iz vazduha. Nakon kompletne implementacije, jedino otvoreno izlaganje pamuka je kroz mikropore teflona. Preko kojeg ide laminirani anti-vibracioni dampirajuci materijal koji je nepropusan. Sa moje strane ucinjeno koliko je moguce da se dielektrik svede na sto priblizniju dielektricnu konstantu vazduha. Kao i ubijanje vibracija bez mlacenja slame sa rolnama toalet papira :D Stroka iz struje se cisti pasivno mesavinom slicnom furutech ncf-u. 

Jedan dan koji me odvuce u Zrenjanin, javim se pa da ako me ugostis, da cujemo par kablova u "kabloskeptik" sistemu, ali prvenstveno da cujem dobar vinil :wave2

Link to comment
Share on other sites

Nekoliko dana eksperimentisah sa dilatacijom provodnika, proporcijama ncf miksa (fale mi jos neke komponente za miks), i naravno slusanjem i lagano sumirah utiske posle tih 4-5 dana aktivne zabave. 

Odmah da napomenem, na prvu loptu kvari mi utisak oyaide suko i iec, bukvalno imaju svoj zvucni potpis koji me iritira, i prenosi se na svaki kabl koji napravim. Prosto se oseti kao koska u pasulju nakon sto zahvatite kutlacom po dnu :) Jednostavno moram jos cekati viborg da kompletira sliku.

Pored toga, promena u zvuku me je vise iznenadila nego unosenje dac-a u sistem :) Poboljsanje je osetno na svim poljima,  muzika jednostavno zvuci zivlje, bass dublji i koncizniji. Lydia Grey zvuci mucho bueno ^^ Gitara Igora Presnyakova je dobila novu dimenziju :) 

Boldovao sam dozivljaj, jer tako nekako dozivljavam citav taj boljitak. Ima tu jos posla kad dodju i ostali sastojci koje planiram u ncf miks, i jos igranja oko toga, kao i terminisanje viborgom. Kad sve to cucne, zanimace me promene koje unosi u neki bolji sistem nego moj, i uticaj koji ima na isti kad je razlika vec poprilicna kod mene. 

Link to comment
Share on other sites

Kopija je oyaide, napisao sam vec u temi. 99% je mesing u pitanju, zagrebacu ih kad dodje viborg. Pored toga sto pikiram da je mesing, mislim da je sloj preko viljuski isao principom tople kupke u kalaj ili neki slican materijal, i da ono nije ni R od rodijuma galvanizivano. 

Link to comment
Share on other sites

...

Oyaide kopija je u pitanju?

koja će biti zagrebana, ako smem da pitam zašto?

Da li da odagna sumnju o tome da li se kopija razlikuje od originala?

a hmmm, kako utvrditi razliku između originala i kopije sem tako da se kupi i jedan original Oyaide koji će se grebati paralelno sa kopijom?

ja bih iskreno batalio tu loše zvučeću od hajfaja i poštedeo bi i sebe i nju od grebanja i napravio bih od nje neku nehifi viljušku za produživač u bašti, maminu peglu ili ženinu noćnu lampu. Gre'ota da se uništava sirota.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, zflazar said:

...

Oyaide kopija je u pitanju?

koja će biti zagrebana, ako smem da pitam zašto?

Da li da odagna sumnju o tome da li se kopija razlikuje od originala?

a hmmm, kako utvrditi razliku između originala i kopije sem tako da se kupi i jedan original Oyaide koji će se grebati paralelno sa kopijom?

ja bih iskreno batalio tu loše zvučeću od hajfaja i poštedeo bi i sebe i nju od grebanja i napravio bih od nje neku nehifi viljušku za produživač u bašti, maminu peglu ili ženinu noćnu lampu. Gre'ota da se uništava sirota.

Da, tu kopiju. Nece se unistiti zagrebavsi protivkorozivni sloj, a svakako nece vise biti u hifi sistemu. Sluzice za napajanje bilo cega sa nekim kablom kojeg skartiram. Nije poenta poredjenje. Zanima me od cega je, ako ne mogu hemijski, bar na oko/boju da prepoznam koja je legura u pitanju koja ostavlja taj tonski potpis koji mi se ne svidja. 

Link to comment
Share on other sites

Viborg dolazi sa sertifikatom, koji ova kopija nema :D Originalni Oyaide takodje dolazi sa sertifikatom, s tim sto koristi fosfor bronzu, za razliku od bakra kod Viborga. Da li je taj bakar ofc kod viborga, to ne mogu ni znati i da zagrebem, moram verovati sertifikatu. 

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, brijac said:

Nekoliko dana eksperimentisah sa dilatacijom provodnika, proporcijama ncf miksa (fale mi jos neke komponente za miks), i naravno slusanjem i lagano sumirah utiske posle tih 4-5 dana aktivne zabave. 

Koliko ti je ta NCF smesa elastična da glumi dilatacioni separator između dve folije? Iz našeg razgovora sam razumeo da istražuješ uticaj kapaciteta i njegovo smanjivanje povećanjem dilatacije između folije faze i folije neutrala. Šta si na tu temu uspeo da iščačkaš?

Kako kabl u celini zvučno reaguje na udaljavanje suprotnih provodnika ncf dilatacionim slojem?

Link to comment
Share on other sites

@Father Nemas potrebe za emi/rfi omotacem kod pasiivnog ciscenja stroke. Kad sve istestiram, pisem iskustva, a bice naravno i kablova za probu :) Papir mi je previse krut i neizdrzljiv generalno za diletaciju, gledaj da ga izbegavas, postoje bolji materijali. Sto se tice kapacitativnosti i uticaja na zvuk, najbolje zvuci kad su odvojeni vodovi samo debljnom izolacije koju imaju trenutno. Nikakvog elektricnog praznjenja nije bilo. 

@ab smuckao sam mesavinu istrazivanjem, kakvu furutech koristi u svojim smesama za ncf proizvode. Cekam jos par sastojaka da stignu da vidim jos kako se ponasaju, pa pakujem par kablova koje sam napravio. 

Link to comment
Share on other sites

Tako je. Najvecu energiju ima kabl kada ih razdvaja samo debljina izolacije koju sam primenio na provodnike. Smesa se koristi samo na terminalima. Rasporedjena kroz citavu duzinu je negativno uticala na zvuk, isisa previse zivota. Cenim da furutech zato i nije koristio u svojim kablovima. Eventualno da pravim razmake kroz duzinu kabla. Imam ja tu jos igrarije. Granulacija utice mnogo, zato i cekam stosta da dodje jos :) 

Link to comment
Share on other sites

Kažeš da NCF "narkuvica" na krajevima kabla anulira štetne talase iz etra koje kabl nakupi na sebi duž svoje ogoljene izloženosti? Hmm, ne bih se složio, mada biće prilike da se posluša odabrani rezultat sa najboljim zvukom, pa možda i promenim sadašnji stav i razmišljanja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...