Jump to content


Brijaceva lestvica HiFi kosmara


brijac

Recommended Posts

Znam da imaju module za diy koje prodaju "obicnim smrtnicima", no takodje sam proverio prodaju i servisima ne samo proizvodjacima. Zato pokusavam tako, videcemo kad mi javi, da li je nasao neke voljne i koji je minimum za porucivanje. Koliko sam skapirao na MP modulima su poslednja poboljsanja na svim poljima, dok ono sto prodaju za diy nije u tom rangu. 

Link to comment
Share on other sites

Neko te vec savetovao da si trebao drugim putem. Prvo uredjaji pa kablovi. Oni su na kraju.

Ovo opet ponavljam iz razloga što si uzeo nešto što ima srebra u sebi. Srebro zna da dominira u zvuku, a može biti da ti se ne svidja. Sad može da ti se desi da tražiš uredjaje koji će da legnu na srebro. A trebalo je obrnutim putem, uredjaji mnogo lakše legnu na bakar.

Link to comment
Share on other sites

Ovo sam porucio pre cirka dva ipo meseca, stiglo tek danas. Bakra imam vec, 4n ofc em folija (folija ne zvuci kao losa ideja da se ozici sve?) em zice, tako da stagod bude zvucalo bolje to ce da ostane kao ozicenje. Kao i occ posrebrenog (doduse licnasti je). 

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, brijac said:

Ovo sam porucio pre cirka dva ipo meseca, stiglo tek danas. Bakra imam vec, 4n ofc em folija (folija ne zvuci kao losa ideja da se ozici sve?) em zice, tako da stagod bude zvucalo bolje to ce da ostane kao ozicenje. Kao i occ posrebrenog (doduse licnasti je). 

folija mi baš ne zvuči kao dobra ideja za ožičenje. Mislim da je koncept ožičavanja/ožičenja baziran na žicama i da će biti veoma teško stavljati folije umesto žica. Bolje smisli kako će moduli imati najkraće moguće žice kako za napajanje tako i za signal. Konsultuj iskusne i oko izvođenja uzemljenja signalnog i napajačkog dela.

Zbog bezbednosti i zbog pojave raznih smetnji/šumova/brumova.

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, brijac said:

Da ne zvrjim u prazno, kompletirao sam prvi kabl. Ovih dana cu i flat. Posrebreni OCC bakar, 4mm2 po vodu, ncf diskovi na oba terminala. Uzemljenje diletirano od voda izuzetno. Dampiran za izolaciju vibracija. Duzina 2.20m. 

DSC09623.1.thumb.jpg.d83a5d90864fa2d30055f3152147a206.jpg

DSC09624.1.thumb.jpg.7c3cca8131ea890ec540a0338cb3c2e6.jpg

Ајд clash са обичним 3х2.5?

Link to comment
Share on other sites

@Father uh ucutao, vidam prste od usivanja xD Videcemo, ne merem ga testirati trenutno ni na cemu, tako da @ab zemo da padne druzenje, ako nije problem da ponesem jos neke stvarcice na kojima sam radio :) Da se dogovorimo kad i father imadne vremena, uklopimo i zasednemo :) 

@vdzele napisah na prosloj stranici da mi je "utihnuo" integralac zato i zurba da se pojure D moduli, muzike sam bez :) 

Link to comment
Share on other sites

Vidoh danas https://www.lidl.rs/sr/p/renoviraj-i-lako-stvaraj/podesiva-stanica-za-lemljenje-pls-48-d2/p13713

Pa bem mu miša mora da vredi više od 10€.

Kućište, regulacija, prekidač, stalak, štap,...

Samo vrh mi je sumnjiv. kakav je kvalitet , trajnost i može li se nabavi novi.

Ali za 10€ pa 3 lemenja da uradi pa se isplati

315830-04-01.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, brijac said:

ncf diskovi na oba terminala

Mene više zanimaju ovi diskovi ili prstenovi. Da li si njih umetnuo u telo konektora pa su kroz njega prošli svi provodnici? Ili imaš dva ncf prstena oko kojih si (kao sa feritom) obmotao fazu oko svog i neutral oko svog prstena?

 

Link to comment
Share on other sites

@ab ako se ne umace u blato, vrlo lako kao i svaki deo namestaja koji imas u kuci :D 

@Father viborg nema mesta u kucistu ni da prdne :) I ovo je bilo izuzetno tesko terminisati zbog debljine izolacije samog kabla. Disk ide kao prsten oko provodnika tik iza kucista. Nema nista magnetno u njemu, nije ferit. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, brijac said:

Da ne zvrjim u prazno, kompletirao sam prvi kabl. Ovih dana cu i flat. Posrebreni OCC bakar, 4mm2 po vodu, ncf diskovi na oba terminala. Uzemljenje diletirano od voda izuzetno. Dampiran za izolaciju vibracija. Duzina 2.20m. 

DSC09623.1.thumb.jpg.d83a5d90864fa2d30055f3152147a206.jpg

DSC09624.1.thumb.jpg.7c3cca8131ea890ec540a0338cb3c2e6.jpg

Детаљи ме конкретно интересује, која жица....начин мотања тј конструкција и итд....

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, brijac said:

Nema nista magnetno u njemu, nije ferit. 

Nisam mislio da ima nešto magnetno nego na princip uvijanja krajeva provodnika kroz ncf prstenove.

Ovo ostalo je sada jasnije. Znači obruč kroz koji profura ceo snop pre nego uđe u konektor.

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...