Jump to content


Brijaceva lestvica HiFi kosmara


brijac

Recommended Posts

 Brijac, samo ti nabrij svoj sistem kako ti mislis, pusti ove dusebriznike da beru svoje brige. Smatram citajuci tvoje postove da imas sasvim dovoljno znanja, a cini mi se i vise od vecine doticnih briznika, da dovedes svoj sistem, u svom prostoru, samo za tcoje usi, onako kako treba, go for it..... :thumbsup2

Sto se vise budes trudio da objasnis svoju nameru, ideju, prakticno hranis libido doticnih, opusti se i svajsuj do mile volje. 

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, zeljko1974 said:

 Brijac, samo ti nabrij svoj sistem kako ti mislis, pusti ove dusebriznike da beru svoje brige. Smatram citajuci tvoje postove da imas sasvim dovoljno znanja, a cini mi se i vise od vecine doticnih briznika, da dovedes svoj sistem, u svom prostoru, samo za tcoje usi, onako kako treba, go for it..... :thumbsup2

Sto se vise budes trudio da objasnis svoju nameru, ideju, prakticno hranis libido doticnih, opusti se i svajsuj do mile volje. 

evo ga Serlok- Robin Hood zastitnik svih koji nisu u pravu.

 

naravno protiv ovih sujetnih koji su u pravu .....ludilo mozga.

 

 

sad mozes da brises svoj post kao i na drugoj temi u kojoj ti je bilo jasno koliko si ....,ima leka za to "quote"

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, patason said:

evo ga Serlok- Robin Hood zastitnik svih koji nisu u pravu.

 

naravno protiv ovih sujetnih koji su u pravu .....ludilo mozga.

 

 

sad mozes da brises svoj post kao i na drugoj temi u kojoj ti je bilo jasno koliko si ....,ima leka za to "quote"

Brzo sam opalio u tom postu, jbga, desava se.

Ti nikako da shvatis sta pokusavam reci. 

Ali ok, zivot ide dalje. 

Volim i ja tebe, bubili moj.... :loveface

Link to comment
Share on other sites

Doslo vreme da se razmislja o aktivi. Konkretno mi zapade za oko izlaganje siroma o icepower 250a modulima. Ne bih isao na 250asp model + 250a, vec oba 250a modula i obezbedio bi im napajanje umesto da se napaja sa 250asp modula. 
Naime, zanima me koliko bi bolje bilo praviti im linearno napajanje u odnosu na llc smps? Koliko se isplati praviti linearno za ovakav neki poduhvat (ili dva ako odem dual mono blok rutom). 
To bi pratilo i diy lampasko predpojacalo. Slozeno sve u jednu kutiju (ili ako smatrate da je bolje, dve za dual mono blokove i zasebno preamp). 
Malo sam se igrao sa dizajnom ako bi sve islo u jednu. 
untitled_11.thumb.jpg.cb7d7801c1fd131e347026a740e3cf28.jpg
Iliiiiiiiii da se batalim rabote i uzmem nesto polovno integrisano tog cenovnog ranga? 
 

Зашто баш овај модул?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

@Aleksandar75 @sondek

I ja se nadam da ce to dobro zvucati. Naravno napisah ovde da vidim jos ideje i iskustva i preporuke za/protiv, upgrade svakako pada. 

@vdzele procitah. Implementirao sam iec, promenio i kablove zvucnicke. Sve je to poboljsalo zvuk. Odlozio sam stalke za zvucnike jer ce se i oni menjati, a i u nedostatku krstenog kamenoresca. Bice. No pojacalo je u losem stanju generalno, i presekao sam da se ne cimam oko njega vec napravim ovako nesto ili prosto uzmem nesto gotovo. Ovo ce mi doneti jos zabave :D

@ab siroma ima lepa iskustva sa istim, a nisu skupi. Malo i iscitah ima par uredjaja koji ih koriste i lepa su iskustva sa njima. Imas li neki predlog drugi?

@zeljko1974 danke :)

 

Link to comment
Share on other sites

Линеарно напајање те снаге доста кошта, ништа те не кошта да пробаш са ICEpower SMPS напајањем али у том случају је боље да идеш на неки модул из AS серије, још боље AS1 модуле.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne moraju ići ni na šta specijalno. Moje su ravne, gornja i donja osnova. Pre toga imao sam sa malom donjom podloškom ispod kupe. Može na bilo šta.

Ne vidim razlog da ti praviš kad su ljudi testirali i uporedjivali sa skupim firmiranim. Sem ako ti znaš već znaš kako se one prave i imaš mašine.

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Kod tebe je redosled očigledno veliki problem, valja prvo izabereš zvučnike pa onda biraš (praviš) stalke :rolleyes:

Zvucnici su ti koji jesu, s obzirom da je pojacalo u daleko losijem stanju, ono je prvo na redu za menjanje, te kad dodje odvajanje budzeta za zvucnike bice i oni promenjeni. A vidim da su svi za to da se skinu sa polica, i odvoje od zida, a ja nemam na sta drugo. Svakako ni to nije prioritet koliko je pojacalo. 

@vdzele nemam ni na sta da stavim, osim da se skockaju antivibracione i ostave na zidu. Pored radnog stola nikakvo postolje na kojima mogu biti. Trenutno su izolovane od polica sa armafleksom koji radi dobro posao, kacio sam vec snimke. Sa armaflexom i Bez

@ab zato i pitah da li vredi dati novac u izradu linearnog za ovaj projekat, ili probati llc. Prvoshodno 250a zbog direktnog iskustva koje je siroma napisao, drugo sto mogu za 30e po modulu da ih pazarim. Toliko i llc izadje, sveukupno aktivne komponente oko 120e. Da li je as1(asc kako sam skapirao), toliko bolji modul za razliku u ceni? 

Link to comment
Share on other sites

Моје прво питање је да ли су ти модули које желиш набавити (а и они од Сирома) оригинални? Ако нису, немој осим оригинала.
Да ли су толико бољи ипак не знам јер сам слушао само 1200AS2 модул.
AS i ASC су различите серије, погледај на њиховом сајту и упореди са тим модулом којег си планирао да купиш по питању оригиналности.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Po slikama su isti, po komentarima da je to to, sad kinez moze da napise svasta jbg. A modul kao modul koliko sam skapirao vise nije u proizvodnji, vec su ga zamenile nove serije. Kako skontah, 300asc je preimenovan u 300as1 zato napisah, posto za as1 nema toliko informacija koliko za asc, dok je asx druga serija. 1200as2 je malo iznad trenutne kupovne moci za moje audio potrebe :D 

Link to comment
Share on other sites

Class D ce morati da se pogura sto pre, otisao relej na integralcu.... Pokusavam da nadjem nacin da uzmem hypex nc250mp oem module buduci da nece da ih prodaju firmama koje se ne bave servisom i proizvodnjom. 

Stiglo ovo u medjuvremenu. 5n srebro 1.5mm, 0.5mm i 0.3mm. Occ posrebreni 2mm2 i ostalo je jasno. Ima dosta materijala da se ozici unutar kako treba. 

DSC09609.thumb.JPG.2eafcfb799ea573fd8030572523b7bc3.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...