Jump to content


Brijaceva lestvica HiFi kosmara


brijac

Recommended Posts

Zna i on sam da je pogrešno. Nemamo svi pare za nove uredjaje. Mnogi žele da se zabave sa onim što imaju, da sa nekim sitnim ulaganjem da poguraju napred koliko mogu. To je sve.

Sad ste i drugim novajlijama skrenuli pažnju pa sad možete da se opustite. Znamo koje ste dobričine.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, vdzele said:

Zna i on sam da je pogrešno.

Nemamo svi pare za nove uredjaje. Mnogi žele da se zabave sa onim što imaju, da sa nekim sitnim ulaganjem da poguraju napred koliko mogu. To je sve.

Sad ste i drugim novajlijama skrenuli pažnju pa sad možete da se opustite. Znamo koje ste dobričine.

1. Da li si siguran?

2. Ko je uopšte spominjao nove uređaje? Tvrdim da uz uložen minimalni napor vrlo jeftino mogu da se kupe polovni uređaji koji sjajno zvuče. 

3. Kakve novac ima veze? Koliko košta eksperimentisanje sa pozicioniranjem zvučnika?

4. Ko to vi?

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, vdzele said:

Po meni treba signal prilkom snimanja nivelisati hardverski u studiju

Jeste, ali ajde to dokazi ovim novim TZV tehnicarima?

Stariji ing. koji su vrsili digitanu obradu, se ubise da to dokazu ovim novim - pa ne vredi...

(Procitati intervjue poznatih snimatelja i producenata)

Jos veca enigma je to sto kada rade reizdanja istog materijala - pojacavaju u nedogled VEC postojeci materijal

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Srecko said:


Pa pocelo je.
Neki dan pročitah da je u USA posle mnogo, mnogo godina prosečni vek smanjen (ne sećam se da li je analizirana samo prethodna godina ili je koliko se sećam se analiza odnosila na poslednji desetogodišnji period).

Videh različite uzroke, pominje se dramatično povećana stopa smrtnosti od predoziranja (skoro 400%), od alkoholizma (skoro 40%), povećana stopa samoubistava, preko 70 miliona izrazito gojaznih Amerikanaca, odnosno skoro 100 miliona gojaznih, al' niko ne spomenu kao jedan od uzroka zagađenost etra mikrotalasima, e'o ne znam...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Zexx said:

Videh različite uzroke, pominje se dramatično povećana stopa smrtnosti od predoziranja (skoro 400%), od alkoholizma (skoro 40%), povećana stopa samoubistava, preko 70 miliona izrazito gojaznih Amerikanaca, odnosno skoro 100 miliona gojaznih, al' niko ne spomenu kao jedan od uzroka zagađenost etra mikrotalasima, e'o ne znam...:rolleyes:

Па, свако је осетљив на различите узроке. Оно, најбоље је умрети од смрта. ;)

Link to comment
Share on other sites

Videh različite uzroke, pominje se dramatično povećana stopa smrtnosti od predoziranja (skoro 400%), od alkoholizma (skoro 40%), povećana stopa samoubistava, preko 70 miliona izrazito gojaznih Amerikanaca, odnosno skoro 100 miliona gojaznih, al' niko ne spomenu kao jedan od uzroka zagađenost etra mikrotalasima, e'o ne znam..

U pravu ste!

Napisah post kao pravi Srbin.

Naravno da ne postoji nijedna (bar ja je ne procitah) relevantna studija o uticaju zagađenosti našeg životnog prostora mikrotalasnim zračenjem na životni vek.

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, Aleksandar75 said:

1. Da li si siguran?

2. Ko je uopšte spominjao nove uređaje? Tvrdim da uz uložen minimalni napor vrlo jeftino mogu da se kupe polovni uređaji koji sjajno zvuče. 

3. Kakve novac ima veze? Koliko košta eksperimentisanje sa pozicioniranjem zvučnika?

4. Ko to vi?

Jeste siguran, a i to sam napomenuo u temi koju si "iscitao" :) 

Mogao si procitati isto u iscitavanju da sam i pozicirao zvucnike, a i slusao savete u vezi istih poput obaranja na stranu. Takodje sam vrlo jeftino i "odvojio" tj dampirao zvucnike od podloge na kojima su, pa cak i okacio snimak koliko to dobro utice na rezonaciju kutije. 

Ovi uredjaji vrlo solidno zvuce za cifru koju imaju. Pride, kad dodje novi sistem imace kvalitetnu pasivnu podlogu. 

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, Srecko said:

U pravu ste!

Napisah post kao pravi Srbin.

Naravno da ne postoji nijedna (bar ja je ne procitah) relevantna studija o uticaju zagađenosti našeg životnog prostora mikrotalasnim zračenjem na životni vek.

...da ne spominjemo prosečan životni vek pre 200 godina kad nije bilo mikrotalasa.

Pre 200 godina nije bilo ni internet foruma.

Zaključak: mikrotalasi produžavaju životni vek, kao i pisanje postova na forumu.

P.S. montirao sam danas LED-stripove za indirektno osvetljenje iznad kreveta. Čopersko napajanje, naravno.

Ako budem sanjao ružne, maljave žene sa krvgavim kolenima i ojedenim pazusima pod njima, priznaću loš uticaj mikrotalasa na zdravlje.

IMG_20200104_0244.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, brijac said:

Jeste siguran, a i to sam napomenuo u temi koju si "iscitao" :) 

Mogao si procitati isto u iscitavanju da sam i pozicirao zvucnike, a i slusao savete u vezi istih poput obaranja na stranu. Takodje sam vrlo jeftino i "odvojio" tj dampirao zvucnike od podloge na kojima su, pa cak i okacio snimak koliko to dobro utice na rezonaciju kutije. 

Ovi uredjaji vrlo solidno zvuce za cifru koju imaju. Pride, kad dodje novi sistem imace kvalitetnu pasivnu podlogu. 

 

Pitanja sam uputio članu @vdzele a ne tebi. 

Rekoh ti, ne vredi gluvom šaputati... 

 

Link to comment
Share on other sites

Podugo ih cekah, no stigli su polikarbonat srafovi. Imao sam sumnje u kvalitet istih, a i cvrstinu, no testirano, stezu dobro i ne gule pozlatu. 

DSC09595a.thumb.jpg.870924d7141c9a4a77fe52f2d794316f.jpg

DSC09586a.thumb.jpg.853de32a2ca2e0ad0dd0f99a8763a32d.jpg

Da ne bude zabune, na drugoj slici je obicna 4mm2 zica na kojoj testirah bananice koje pravim, prva zica koja mi bi do ruke da proverim jacinu stega srafova. Nemam PGP trenutno.

Link to comment
Share on other sites

Doslo vreme da se razmislja o aktivi. Konkretno mi zapade za oko izlaganje siroma o icepower 250a modulima. Ne bih isao na 250asp model + 250a, vec oba 250a modula i obezbedio bi im napajanje umesto da se napaja sa 250asp modula. 

Naime, zanima me koliko bi bolje bilo praviti im linearno napajanje u odnosu na llc smps? Koliko se isplati praviti linearno za ovakav neki poduhvat (ili dva ako odem dual mono blok rutom). 

To bi pratilo i diy lampasko predpojacalo. Slozeno sve u jednu kutiju (ili ako smatrate da je bolje, dve za dual mono blokove i zasebno preamp). 

Malo sam se igrao sa dizajnom ako bi sve islo u jednu. 

untitled_11.thumb.jpg.cb7d7801c1fd131e347026a740e3cf28.jpg

Iliiiiiiiii da se batalim rabote i uzmem nesto polovno integrisano tog cenovnog ranga? 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...