Jump to content


Linearno Napajanje - Split from Stereo @ InSides


InSides

Recommended Posts

Хтедох рећи, тај Терадац модул не ради никакву конверзију у ДЦ напон већ само филтрацију, па није неопходан али је пожељан. Слично нешто ради и UpTone са додатном функцијом филтрације вентилатора.

https://uptoneaudio.com/products/mac-mini-dc-conversion-linear-fan-controller-kit-mmk

Припрема Мек Минија за рад на ДЦ напон није у том модулу који иначе обезбеђује на свом крају ДЦ конектор за прикључење ЛПСа који даје већ припремљен ДЦ напон.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

22 minuta ranije, ab said:

Хтедох рећи, тај Терадац модул не ради никакву конверзију у ДЦ напон већ само филтрацију, па није неопходан али је пожељан. Слично нешто ради и UpTone са додатном функцијом филтрације вентилатора.

https://uptoneaudio.com/products/mac-mini-dc-conversion-linear-fan-controller-kit-mmk

Припрема Мек Минија за рад на ДЦ напон није у том модулу који иначе обезбеђује на свом крају ДЦ конектор за прикључење ЛПСа који даје већ припремљен ДЦ напон.

Mislim da smo se pogrešno razumeli, nigde nisam napisao da je taj unutrašnji modul LPS, nego da mora da postoji da bi Mac uopšte mogao da radi sa eksternim napajanjem, LPS ili SMPS. Oba ova modula imaju i dodatnu filtraciju potrebnih napona, s tim da je UpTone rešenje "umerenije", a dodatno ima i ima linearno napajanje ventilatora. TeraDak mi se čini kao zgodno rešenje za uparivanje sa nekim kvalitetnim SMPS napajanjem, što je recimo koncept koji je primenjen kod UpTone UltraCap LPS, koji filtrira DC koji dobija iz jeftinog i kvalitetnog Meanwell SMPS.

Link to comment
Share on other sites

Уреду, разумели смо се. Само сам напоменуо да постоје и друга решења без таквих модула. 

Међитим, бенефит од таквих модула је изражен јер се налазе у близини матичне плоче и побољшава одзив због удаљености ЛПСа и дужине напојног ДЦ кабла.

Link to comment
Share on other sites

@Zexx, једно питање за тебе - питање може и за @Willi Studer...у фајндеру (лева страна приказа докумената, апликација, хард дискова...) десним кликом на хард диск и опција "eject" - да ли га искључује са напајања у самом рачунару тако да постаје реално неактиван и тада уколико је тип хдд-a који има покретне делове нема физчки никаквих активности тих покретних делова. 

Мек Мини је у питању са додатним ссд-ом на коме је OS X.

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, ab said:

@Zexx, једно питање за тебе - итање може и за @Willi Studer...у фајндеру (лева страна приказа докумената, апликација, хард дискова...) десним кликом на хард диск и опција "eject" - да ли га искључује са напајања у самом рачунару тако да постаје реално неактиван и тада уколико је тип хдд-a који има покретне делове нема физчки никаквих активности тих покретних делова. 

Мек Мини је у питању са додатним ссд-ом на коме је OS X.

Za Windows znam da ne prekida napajanje, "eject" je samo priprema za bezbedno isključivanje uređaja sa računara, što u slučaju diska s magnetnim pločama znači da je izvršena spin down funkcija. Za OSX ne znam, a trenutno ne mogu ni da probam, ali je test jednostavan. Priključi eksterni disk i uradi "eject", pa poslušaj da li se disk u kućištu i dalje čuje. Inače, prema konstruktoru "Innuos" strimera, SSD je, uz procesor, najveći "zagađivač", pa je to "krečenje" koje pokušavaš, možda zaludna rabota...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Хвала пуно на одговорима.

Нисам сигуран колико је светлећи УСБ стик добар пример јер је прикључен преко периферног интерфејса, што није идентичан случај са ХДД-ом.

Што се тиче ССД диска свакако је извор "прљавштине", али да је већи од диска са покретним деловима не бих поверовао - може да буде мање штетан или подједнако штетан у најгорем случају по ономе како све то схватам.

Edited by ab
Link to comment
Share on other sites

Ово је већ конкретно - мислио сам на ово "Kada se disk unmountuje, isključuje se sav njegov rad."

Сада сам прво из фајндера "ејектовао" диск који није системски, па сам у Диск Утилити погледао и тамо је аутоматски већ био "анмоунтован" тако да је ту сада била једино могућа опција да га поново "моунтујем".

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, ab said:

Што се тиче ССД диска свакако је извор "прљавштине", али да је већи од диска са покретним деловима не бих поверовао - може да буде мање штетан или подједнако штетан у најгорем случају по ономе како све то схватам.

Mislim da "autor" te izjave nije ni uzimao u obzir klasicni HDD. Cini mi se da Innuos koristi iskljucivo SSD-ove.

BTW, Zexx cesto pominje Innuos u zadnje vreme. :rolleyes: Bice da ima njihov strimer/server. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...