Jump to content


TOO LOUD FEST 2019


Dacho

Recommended Posts

47 minuta ranije, Nixie said:

Ако звучници коштају 1000 а појачало 15000, бацио си отприлике 14000.:heat

Dokazano i isprobano je da poprilicno podcijenjeni zvučnici manje cijenovnog ranga znaju jako iznenaditi ako ih se okači na znatno skuplje pojačalo od zvučnika. Pravi potencijal zvučnika se rijetko kada može čuti ako je u kombinaciji sa pojacalom istog cjenovnog ranga (govorimo o zvucnicima do cca 1000€, premda je nezahvalno povlačiti bilo kakve granice)

Ne znam da li recezenti Sterephile magazina to jos uvijek rade ali nekada su kacili kod testiranja na bilo koji zvučnik max dobru amplifikaciju da vide što taj zvučnik ustvari može.

Zašto zvučnik ograničavati sa prosječnom amplifikacijom ako je zvučnik jeftin.

Link to comment
Share on other sites

ja predlažem drugu metodologiju.

Nakačiti zvučnik od 1000€ na pojačalo od 1000€.

zatim slušati jedno sat vremena. E onda na pojačalo nakačiti novu cenu, recimo 2000€. Pa slušati. Pa nakačiti novu cenu, 3000€...4000€....5...6.....do 15.000€. Postepeno naravno zbog usviravanja cene.

Drugi dan ponoviti postupak ali tako da na pojačalo ostaje cena konstantna a na zvučniku podižemo postepeno cenu.

Zabeležiti najbolji odnos cene pojačala i zvučnika kako 1. tako i 2. dan testa.

.... ukoliko mislite da je to sumanuto, ja isto tako mislim. Tj. sumanuto je koristiti cenu komponente kao parametar podudarnosti pojačala sa zvučnikom.

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, black coffe said:

:D Zgodnički smo mi audiofili ? Svi se kunemo u Hi Fi - visoku vijernost ? , ali izgleda da je pojačalo od 5 soma ojra prevjerno za zvučnike od soma ojra ;).No dobro .

A što bi kupio zvučnike od 1000 i pojačalo od 15000, kupi odmah aktivne zvučnike od 16000.:bacanje

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Dacho said:

Rekao je jedan usputni posjetitelj: Jedini zvučnici na festu koji se ne srame basa!!:D

FB_IMG_1571642926674.jpg

Dakle bio i upoznao Dachu pa,   smjestio se u #predsoblju# :D zvučnici veeliiiki , ali predsoblje veeeeelliiiiko .Došao dok nije bila gužvetina - još se nije točilo pivo, malo popričali - čovjek zna znanje . Zvučnici sviraju s lakoćom, svega ima u pravim omjerima a čuju se odlično u cijelom prostoru bez obzira na dispoziciju u odnosu na njega .Mogu samo zamisliti kako zvuče u slušaonici. Uspoređujuči ih sa opeh  bafle monolitima , koji su btw bili u posebnoj slušaonici , tamo barem dok sam ja tamo bio nešto nije štimalo . Da ne davim više osobno su mi se najviše svidili JBL-i , a i ekipa iz VAY cabela sa Nagrama, bez obzira na prostor -oznojio sam se za trojicu-  imala odličan sound -odkud im bas :o. Na kraju ima nade i  za audiofile koji imaju zmiju u đepu ili tanan proračun. Naime za cc manje više soma  ojra naišao sam na bar 3 aktivna sistema jedan čak sa bluetoothom koji  odlično sviraju , a neki i iznenađujuče- tražio sam woofer jer heblo majku oklen mu bas .   Svaka mu dala - organizatoru .

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, black coffe said:

Dakle bio i upoznao Dachu pa,   smjestio se u #predsoblju# :D zvučnici veeliiiki , ali predsoblje veeeeelliiiiko .Došao dok nije bila gužvetina - još se nije točilo pivo, malo popričali - čovjek zna znanje . Zvučnici sviraju s lakoćom, svega ima u pravim omjerima a čuju se odlično u cijelom prostoru bez obzira na dispoziciju u odnosu na njega .Mogu samo zamisliti kako zvuče u slušaonici. Uspoređujuči ih sa opeh  bafle monolitima , koji su btw bili u posebnoj slušaonici , tamo barem dok sam ja tamo bio nešto nije štimalo . Da ne davim više osobno su mi se najviše svidili JBL-i , a i ekipa iz VAY cabela sa Nagrama, bez obzira na prostor -oznojio sam se za trojicu-  imala odličan sound -odkud im bas :o. Na kraju ima nade i  za audiofile koji imaju zmiju u đepu ili tanan proračun. Naime za cc manje više soma  ojra naišao sam na bar 3 aktivna sistema jedan čak sa bluetoothom koji  odlično sviraju , a neki i iznenađujuče- tražio sam woofer jer heblo majku oklen mu bas .   Svaka mu dala - organizatoru .

Sajam se zvao TOO LOUD FEST, a mi smo u nekim trenutcima stvarno bili too loud da su se neki i saginjali od straha..:D:D

Ali šalu na stranu, zvučnici su se razmahali kao nikada do sada i sa lakoćom su ispunjavali prostor od par stotina m2 ali i visine punih 5m.

Prosto sam uživao u zvuku koji je dopirao do prvih stolova par metara ispred zvučnika, tako da sam bio vise ispred nego gdje mi je bilo mjesto!

Hvala na posjetama virtualnih kolega sa raznih foruma!

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Dacho said:

Sajam se zvao TOO LOUD FEST, a mi smo u nekim trenutcima stvarno bili too loud da su se neki i saginjali od straha..:D:D

Ali šalu na stranu, zvučnici su se razmahali kao nikada do sada i sa lakoćom su ispunjavali prostor od par stotina m2 ali i visine punih 5m.

Prosto sam uživao u zvuku koji je dopirao do prvih stolova par metara ispred zvučnika, tako da sam bio vise ispred nego gdje mi je bilo mjesto!

Hvala na posjetama virtualnih kolega sa raznih foruma!

Jesi li možda poslušao Wharfidale ?  nisu bili priključeni .

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, black coffe said:

Jesi li možda poslušao Wharfidale ?  nisu bili priključeni .

Na žalost jesam, mozda bolje da nisam jer izgledaju fenomenalno. Na žalost zvuk im nezanimljiv i tupast. Kao da je rupa u srednjima, nema zivosti i ne uvlaci u glazbu.

Nije baš fer uspoređivati ali Wilson Benesh kraj njih su kilometrima bolje kutije.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Dacho said:

Na žalost jesam, mozda bolje da nisam jer izgledaju fenomenalno. Na žalost zvuk im nezanimljiv i tupast. Kao da je rupa u srednjima, nema zivosti i ne uvlaci u glazbu.

Nije baš fer uspoređivati ali Wilson Benesh kraj njih su kilometrima bolje kutije.

Znači razlika ko između tvojih i " monolita"  meni tamo falilo dolnjeg basa . Al dobro , hvala :).

Link to comment
Share on other sites

Na žalost jesam, mozda bolje da nisam jer izgledaju fenomenalno. Na žalost zvuk im nezanimljiv i tupast. Kao da je rupa u srednjima, nema zivosti i ne uvlaci u glazbu.
Nije baš fer uspoređivati ali Wilson Benesh kraj njih su kilometrima bolje kutije.
Ja sam čuo baš dobre kritike za Linton-e?!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...