Jump to content


Zvučnici za Sony STR-DB940


Saki68

Recommended Posts

Pozdrav forumaši,prvi post pa odmah pitanje...

Imam problem oko izbora zvučnika za gore navedeni risiver...risiver koristim u sobnim uslovima kvadrature od 20-30 m2,ponekad se kratkotrajno (10-15 min) odvrne do maximuma i ne znam sa kojim kutijama da probam u stereo modu. Imao sam JBL LX44G i tu su veoma brzo riknuli srednjetonci ,sada imam Onkyo SC-760 i sa njima se srednjetonci dosta greju već pri pojačanju risivera do 5-ice,preko 6 risiver odlazi u PROTECTOR mod, posle čega pomaže samo gašenje i ponovno paljenje risivera.

Ne znam više koje bih kutije probao za ovakve torture sa moje strane a da ne trpe ni zvučnici ni pojačalo?

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, nesone said:

Ja nisam odvrnuo RS 8 do kraja nikada,

Zabluda je da volume potenciometar može da se odvrne do kraja, obično je pojačalu potrebno mnogo manje (veća je osetljivost ulaza) od signala koji dolazi sa CD i slično, tako da se maksimalna izlazna snaga dostiže već pri manjim uglovima rotacije potenciometra. Tad nastupa klipping koji može presuditi i jačim zvučnicima, a nije zdravo ni za napajanje pojačala.

Za jako glasno slušanje sa pomenutim pojačalom u toj sobi potrebni su osetljiviji zvučnici, preko 92db/1W/1m, što više to bolje. A verovatno i jače pojačalo, pa koliko vlasnik izdrži pre oštećenja sluha.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Da nemam DB940qs u sobi...svasta bi pomislio, ali znam kolko snage i kolko je glasan na 9 sati pota. Ja nisam uspeo nikad ni na pola da pojacam, a imao sam na  nemu bar 4 para razlicitih zvucnika, sto po snazi , sto po velicini..osetljivosti..

Cuj str-db940qs pojacan do kraja!?!?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...