Jump to content


Pojačalo za Monitor Audio Bronze 2?


nickname

Recommended Posts

Razmišljam o prelasku sa SMSL AD18 na neko "kršteno" pojačalo, pa bih saslušao preporuke za neko polovno. 

Ostatak sistema je "Aliexpress" linearno napajanje sa Talema trafoom, RPi sa HifiBerry DAC+ (napajanje na DAC kartici) i pomenuti MA B2 zvučnici, stariji model, na slici.

Obavezno je da ima daljinski, bar 2 ulaza, trenutno je na AD18 povezan i TV preko TOSlink (ima DAC), mada može i line-out, ne previše bitno. Prostorija je 20kvm, muzika je rock/jazz. 

2003747378_Screenshot2019-10-1511_32_30.thumb.png.6a4e8105ab43668e9802f3afaa2da600.png

Link to comment
Share on other sites

Pa sad, izlaz sa TV-a ne bih stavio kao prioritet, samo nek se čuje. Najpre jer izgleda da moj TV 55LF652V ima manu da zvuk "secne" jedva primetno na otprilike svaka 2 minuta. To niko nije ni primetio sem mene, al svakako me je razočaralo tako da taj izvor i ne uzimam za ozbiljno. Preko Line Out toga nema. 

Budžet, kolko je smisleno upumpati u ovaj sistem. Zanosio sam se mišlju da to može da bude i za neke sledeće zvučnike, ali opet kolko će se to slagati sa tim budućim. Ajd da kažemo cca 300€ za polovno pojačalo, okvirno. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Generalno ne Denon, Yamaha i nikako CA.

Preporučio bih Marantz takođe i Rega Brio. 

Btw ja iz TVa idem u Taishan pa u pojačalo. Izlaz za slušalice je bulj@. 

Kad prikačiš MA na neko klasično pojačalo nećeš verovati, kao drugi zvučnici će biti.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vidi nadji NAD, pa poslusaj.

Radi izuzetno dobro sa MA.

I kada uparis sa dobrim kablovima bice extra.

Sad ce protivnici NAD-a po meni :order

Kod mene je kombinacija M Audio i NAD, sa dobrim kablovima radila dosta dobro.

Doduse sa RS8 zvucnicima.

Tvoji B2 su odlicni zvucnici.

Samo ih lepo upari sa pojacivacem.

 

Link to comment
Share on other sites

Imao sam Marantz PM 7005 i MA Bronze 2 (novi model) kao drugi sistem. Za moje uši je bila vrlo prijatna kombinacija u okviru date količine para. Svi mi imamo svoje poimanje zvuka, pa ono što je meni ok ne mora biti drugome. Kao što rece Nesone, zvucnici nisu veliki, ponesi i poslusaj sa par pojacala i sa svojom omiljenom muzikom pa odluči šta tvojim ušima najviše prija.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pa ono, znao sam da će me kopkati da probam neke bolje od MA B2, pa onda kontam, što da kupujem pojačalo za ove, kad ću svakako nešto menjati. Sledeći rezon, da kupim dosta bolje pojačalo koje će moći "neke buduće" zvučnike da tera. Pa onda "ma da uzmem KEF LS50, to će mi sigurno biti end-game", ali za njega treba mnogo skup amp... Hm.. KEF LS50w... al nema ih, joj vidi izašao sledeći model, ima "META" svi ga hvale... tu već dolazimo do cifara mnogo većih od onih koje sam prvobitno namenio ovome.
Uz sve to, užasava me prodaja opreme, oglašavanje, cenkanje itd. 
Da nešto kupim samo da bi probao, da nosam okolo opremu, ne vidim sebe u tome. 

Jasno mi je da kraja nema...

Onda sam uzeo MA Gold 100 (stavio sam link do te teme).
Valjda je to dovoljno da se crv smiri bar privremeno.
Naravno, još samo da nađem amp za njega.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...