Jump to content


Ko distribuira Quad u Srbiji?


anubisgrau

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

17 hours ago, anubisgrau said:

Push pull sa 4xEL84 u izlazu, ECC82 na pozicijama ulazne cevi/delioca faze i ECC83 kao drajver.

Ulazni deo i obrtc faze su klasicno - ECC83 jedna polovina,  a driver je ECC82 po jedna polovina za svaku EL84. Logicno...

Po shemi je standarni Ultraliear spoj. koji se razlikuje od Quad ultralinear spoja u prvobitnim modelima Quad II ampa (pogldati na shemi).

Lepo su spakovali toliko opcija u tako malo kuciste. Meni se cini vrlo dobro i izuzetno kompaktno? Za cenu za koju se prodaje - mislim da vise vredi sve to? Medjutim sto se zvuka tice ne bih previse ocekivao do klasicno dobro za P-P konstrukcije. Sa tim sto na osnovu nekih mojih iskustava ultraliear nesto bolje zvuci od obicnog P-Pa.

Najzanimljivije je da ovom ampu nedostaju samo jos 2 komonente da bi mogao da "radi" - par kablova za zvucnike i zvucnici. Svi imaju ako ne racunare sa bluethoot-om onda sigurno mobilne telefone... 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne mora da znaci te DA celine nisu velikih dimenzija i ne trose previse energije. Ovde je kljucno za ceo dizajn to sto ima BT. Sa bilo kojim kablom za zvucnike i nekim pristojnim zvucnicima ne manje cene nego sto je uredjaj verujem da ce raditi sasvim solidno. Bolje od mnogih sistema "audiofilski" odabranih komponenti... Moze da stoji i u kancelariji, na prezentacijama itd.

Postoji posebna kategorija sistema kod kojih se insistira da komponente budu malih dimenzija (ne i mase) I tu igra ulogu cevna tehnogija - lakse izradjuje pojacalo u A klasi i definitivno moze biti manjih dimenzija za te "manje" snage jednocifrenih ili do 10-15W, nego diskretno.

Mislim sigurno ne zvuci kao Shindo PP sa 6V6, aba i cena je circa 20X manja...

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, garson said:

Moguce, ali 1200e sa VATom naspram 1300 funti u Engleskoj.:unsure:

Pomenuta cena u ZG jeste sa uracunatim PDV-om.

Kome razlika u ceni nije problem, plus ima problem sa "preskakanjem" lokalne hifi zajednice, neka plati sta mu je drago.

Emotivne izjave apropo domace hifi scene ne piju vodu u situacijama kada covek treba da se masi za novcanik.

Disclaimer: kad god je to bilo moguce, pazario sam "lokalno".. ali za kilo dve razlike u ceni palim kola sve u ses' u krugu od 1000 km.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, Филип said:

Pomenuta cena u ZG jeste sa uracunatim PDV-om.

Kome razlika u ceni nije problem, plus ima problem sa "preskakanjem" lokalne hifi zajednice, neka plati sta mu je drago.

Emotivne izjave apropo domace hifi scene ne piju vodu u situacijama kada covek treba da se masi za novcanik.

Disclaimer: kad god je to bilo moguce, pazario sam "lokalno".. ali za kilo dve razlike u ceni palim kola sve u ses' u krugu od 1000 km.

Pale se kola i usput sluša samo grupa "Kontrabant".B)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
1 sat ranije, perodeformero said:

Slabo funkcionišem, drmnuo me virus.O kome je reč?

jesi kupac? :-D

 ili distributer?

BTW radi se o jako dobrom hipsterskom uređaju sa foteljaškim komforom, pristojnim zvukom pod uslovom da korisnik nema lenje zvučnike.

Bagatela kad razmisliš koliko bi koštao DAC, preamp, cevni PP amp separatno. Plus daljinski. Jeftinije nego moja ručka za gramofon.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Sonichammer said:

 

Ahahaha...koja jajarska fora i kakva uvertira za prodaju!!!

Mozete li da pogodite ko je (Right Said) Fred sa oglasa i ciji  je oglasen br telefona?

To sto je cena za polovno gotovo ista kao da je novo, necu ni da komentarisem...

430EF8A4-2CA7-4609-BDD7-7BC5EF6E19E8.png

da nije pokretac teme?

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, zflazar said:

jesi kupac? :-D

 ili distributer?

BTW radi se o jako dobrom hipsterskom uređaju sa foteljaškim komforom, pristojnim zvukom pod uslovom da korisnik nema lenje zvučnike.

Bagatela kad razmisliš koliko bi koštao DAC, preamp, cevni PP amp separatno. Plus daljinski. Jeftinije nego moja ručka za gramofon.

Da , da ... Uredjaj je nesumnjivo fantastican pa se zato i zadrzao kod vlasnika manje od mesec dana! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, Ljuba said:

Nagadjam. Kao da ti nekad nisi kupio nešto, pa se predomislio... Normalna audiofilska pojava. 

Da li verujes da isto rade i preprodavci?  Kupe pa prodaju, dobro... ugrade se malo... sve je to normalno i “audiofilski”.  :D

Da sam ja u kozi pokretaca teme ja bih prvo javio da sam pronasao ko je distributer za Quad jer kao nisam znao.

Zatim bih prijavio da sam uredjaj kupio i napisao kakva su mi iskustva.

Zatim bih napisao da sam nasao bolji pa ovaj prodajem...

Pod tim boljim podrazumevam tvrd .... Thomasa M.

Time bih negde “opravdao” smisao oko pokretanja reme i dobru nameru da doprinesem radu foruma.

U suprotnom sve gore navedemo znacilo da sam pokusao (i uspeo) da zloupotrebim forum zarad licne materijalne koristi a clanove istog pokusao da  napravim budalama.

E da, kad smo vec kod Thomasovog polnog organa, zasto kao admin ne reagujes u skladu sa pravilima foruma?

Ta pravila si bese ti pisao? ;)

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Sonichammer said:

 

U suprotnom sve gore navedemo znacilo da sam pokusao (i uspeo) da zloupotrebim forum zarad licne materijalne koristi a clanove istog pokusao da  napravim budalama.

Koja je to licna materijalna korist? Ako je kupio, pa prodaje jer mu se ne svidja. Jedino ako je kupio za manje novca pa da zaradi.

A to sto mu se mozda ne svidja, ne znaci da nekom drugom ne valja i slicno.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, patason said:

covek probao dal i labavi moz da zabavi......kao i uvek-ne moz.

i pad je let, barem u početku. Nebidabudem Alfredov advokat al čisto da napomenem da u TamašMayeru samo laNpe koštaju wische nego cijeli Kvodd sas daljinskim upravljačem:wub:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...