Jump to content


Ko distribuira Quad u Srbiji?


anubisgrau

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mislim da firma Quad originalno nema pojacavac sa EL84 cevima? "Quad" u recenici kada se upotrebljava u kontekstu cevne amplifikacije moze da znaci 4 cevi...

(Sa 2xEL84 iz istog vremena iz kojeg je i Quad brand, ima Leak. Model TL12+ Ultralinear mode, mono blokovi. Kao i drugi poznati proizvodjaci.)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Majda said:

Mislim da firma Quad originalno nema pojacavac sa EL84 cevima? "Quad" u recenici kada se upotrebljava u kontekstu cevne amplifikacije moze da znaci 4 cevi...

(Sa 2xEL84 iz istog vremena iz kojeg je i Quad brand, ima Leak. Model TL12+ Ultralinear mode, mono blokovi. Kao i drugi poznati proizvodjaci.)

postoji i hi fi danasnjost....nije sve iz tvog doba.

 

covek napisao ovaj novi malisa....

 

nit ko cita nit proverava o cemu se radi....a distributer se trazi ocigledno "nezvanicni".

 

insides u pravu to sam i sam proverio sinoc kad sam procitao prvi post,ima i PA one verzija pojacalo za slusalice.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, patason said:

postoji i hi fi danasnjost....nije sve iz tvog doba.

 

covek napisao ovaj novi malisa....

 

nit ko cita nit proverava o cemu se radi....a distributer se trazi ocigledno "nezvanicni".

 

insides u pravu to sam i sam proverio sinoc kad sam procitao prvi post,ima i PA one verzija pojacalo za slusalice.

Nisam video fotografiju poledjine sa terminalima za zvucnike koja se nalazi na dnu stranice... Mislio sam da im je i to amp za slusalice. Izvinjavam se.

Eto ispravljeno.

Link to comment
Share on other sites

Ovako, posto ste se raspisali umesto mene, i to uglavnom nedovoljno informisano, evo malo detaljnije price.

Pojacalo o kome je rec se zove VA-One kao sto je neko napisao. Push pull sa 4xEL84 u izlazu, ECC82 na pozicijama ulazne cevi/delioca faze i ECC83 kao drajver. Najopstije mesto, vidjeno od sezdesetih naovamo a sto se domacih sprava tice najpoznatiji - Sindricev Pointe Sima u raznim inkarnacijama, koji mislim da je topološki 100% istovetan, ukljucujuci i silicijumsko napajanje sa diodama. VA-One nije kopija Sedre, Solajina Sedra je SE, ovo je klasicni skolski push pull.

VA-One ima i dodatak u vidu USB DSD DAC-a sa nekoliko razlicitih ulaza (optički, coax i USB), dodatni analogni ulaz i uglavnom manje vise sve sto je potrebno audiofilu koji koristi digitalni i analogni signal. Ima i opciju bluetooth signala za audiofile sa mobilnim telefonima.

Phono sekciju nema. 

Nije se trazio neoficijelni distributer, trazio sam normalnu info koliko to kosta i da li slucajno ima komad u Srbiji da se negde cuje. Distributer je Sretenovic, nema primerak u Srbiji, moze da se naruci i kratko se ceka, cena je engleska u evrima, eventualno +5% (mora da proveri popust na konkretan model). To je sve OK.

Ne ocekujem nista posebno u smislu zvuka ali polazim zdravom logikom. EL84 trafoi nisu nista posebno u smislu ne znam kakve raketne tehnike, svakako su jednostavniji za izraditi od vecine trafoa za SE pojacala, 5-6k, po cenovnicima uglavnom upola jeftiniji od trafoa za SE 300B a vise puta od SE 211. Nema razloga da se ova prosta topologija ne može uraditi u IAG fabrici na jugu Kine i da u uslovima ozbiljne kontrole taj trafo ne bude dostatan.

Sa druge strane dobar EL84 amp sa solidnim cevima može da piša sa visine po mnogim topologijama - imaće bolji PRAT nego većina SE, tonski će se meriti sa najboljima. Ono gde je sporan je isto dobro poznato, najdublji bas je u banani, scena može biti skučena i poneki forenzički detalj će biti maskiran. Ima ne malo EL84 koja su remek delo, Acoustic Masterpiece AM-201, Shindo Montille, da pomenemo neke. Ima ih precenjenih. Većina je korektna, čak i više od toga.

Ako se uradi čisto i pedantno, dobar EL84  može da iznenadi. To je ono na šta ovde pucam. Na iznenađenje sa pojačalom koje je već 3 godine na tržištu, uglavnom ispod radara raznih gromopucatelnih hajpova u koje se lako upada kao u zamku za slonove. Imam osećaj da je ovo sleeper koji možda zatvara dosta toga što je potrebno zahtevnijem audiofilu. Na najbizarniji način zapravo mislim da je ovo klasično kinesko pojačalo kakvih smo se nagledali za sitnu cenu na Aliju, ali nasvirano i utegnuto dizajnom i kontrolom kvaliteta do maksimuma.

Čak i ako grešim, očekivanja nisu tako velika da sebi ne bi mogao da dopustim da nisam u pravu.

 

PS. Cena u UK je 1299 funti tako da...

 

5bc3127f069fa49b1ec63335914b696a_10589.j

 

65b4635b9e8e9448f0387009da757f1b_10589.j

 

614c631cca0af1b33c17893220918438_10589.j

 

Link to comment
Share on other sites

54 minuta ranije, anubisgrau said:

 nedovoljno informisano

ECC83 kao drajver.

 The preamp section incorporates an ECC83 high-impedance triode

Inače amp izgleda kao bombona. Odavno sam ga video i razmišljao u pravcu modifikacije preamp sekcije sa još jednom ecc82 umesto ecc83 na primer i prebacivanja izlaza u triodni mod. Meni triodni push-pull bolje zvuči. Dodatno, mislim da push-pull ne može da nadmaši dobro izrađenog single-ended-a .

Malo mi to nepotrebno forsiranje snage ide na živce, bilo kao cilj izrade bilo kao netačno navođenje u specifikacijama. Zna se, bez odgovarajućih zvučnika ne treba ulaziti u cevnu priču. Neki proizvođači daju mogućnost odabira rada pojačavača u high i low modu za izlaznu snagu. Uvek su mi mnogo bolje zvučali u low modu.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, anubisgrau said:

Nije neka razlika, 1200e plus put tamo vamo, drk**** sa švercom preko grane, garancija... zašto bi minirao domaćeg distributera kada to ionako stiže iz istog skladišta

 Kad ovo budu svi shvatili, imacemo HiFi scenu. Hvala za normalan komentar.

disclaimer: Nemam nikakvog komercijalnog interesa u hifi-u, bavim se IT-em, cak i ne saradjujem ni sa jednim distributerom

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, garson said:

U Hrvatskoj tih 1200e ako pretpostavimo da je bez VATa (25%) izadje na 1500e, pri tome je na akciji. Ako je tako, cena kod nas je korektna.

Gledajući ostale cene, ova je sigurno sa uključenim porezom, nema šanse da recimo Chord Hugo TT2 košta skoro 4600e bez poreza, a da je MSRP cena u UK 3995 funti.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...