Jump to content


Dac pomoc


Zoks77

Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 minuta ranije, brijac said:

Hoces da kazes da ne postoje "masniji" dac-ovi? Samo sam zametio izgled plocice. 

Pa postoje. Ako su recimo R-2R ili neki sa propriatary programmed čipom

LessLoss-EchosEnd-_FON3744-8bit-1000px.j

Ovaj nije 129$ sigurno

Mada je princip isti. Klasični USB to I2S (ene ga prvi modul sleva) pa I2S na DAC. Koji je ovde malo "premašćen" što ti reče

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Aibo said:

Pločica je dvostrana. :) Mada je u suštini nebitno...

Jeste dvostrana, i naravno da je nebitno, a daleko od toga da imam nešto protiv iFi sprava, mislim da su pošteno napravljene i solidno zvučeće. Nisam ih, doduše, slušao previše, tačnije, slušao sam samo jednu, i to model Pro iDSD DAC, kome teško da može da se nađe neka ozbiljna zamerka.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, siroma said:

Al to ti je. Druga opcija, kao i uvek, uzmi si pa našvajsuj sam. Nego ja sam ti prokletinja. Već imam JLSounds kojim sam zadovoljan al opet gledam dal ima nešto drugo boljije od tog.

Gde se bas uhvati za najjeftiniji iFi dac kao zamenu za JLSounds? Siguran sam da mu je iFi odradio cenu u skladu sa kvalitetom, i da ne ugrozava njihove skuplje dac-ove.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, siroma said:

Pa postoje. Ako su recimo R-2R ili neki sa propriatary programmed čipom

LessLoss-EchosEnd-_FON3744-8bit-1000px.j

Ovaj nije 129$ sigurno

Mada je princip isti. Klasični USB to I2S (ene ga prvi modul sleva) pa I2S na DAC. Koji je ovde malo "premašćen" što ti reče

Nije sigurno 129$

Isti je pincip,samo je nijansa u pitanju

Nijansa je 19.000,00$

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, siroma said:

Pa otprilike isto koštaju JLSounds i Zen

nadao sam se da se zahebali pa napravili dobar dac i prodaju za siću

JLSounds je diy kit, skutija kosta vise, plus cena skutijavanja. A i sam brend "kosta" manje od iFija.

U tom cenovnom rangu ima svasta da se kupi, ne samo kinezi, i Schiit onaj kosta slicne pare.

Link to comment
Share on other sites

"A modification of the original BDA-3 DAC, which was released at the end of 2016, the BDA-3.14 obviates the need for a separate streamer. Instead, the two are united in one box, with a Raspberry Pi acting as preamp. A preamp with 10 inputs, I might add. Some of those digital inputs can accept up to 384/32 PCM and DSD256, but both are converted to 192/24"
Read more at https://www.stereophile.com/content/bryston’s-new-bda-314-streamerdac#ibtbBZttHEXIUWBf.99

Link to comment
Share on other sites

Ja se ič ne razbiram tako da zen budizam.
Nešto sam drugo teo da pitam. Aibo da li si se nešto dogovorio sa Ljubom? Sa uživanjem sam čitao sve što si o DAC ima pisao na drugom forumu. Prava poslastičarnica.
 
Nadam se da će biti u sledećem broju nešto... Stay tuned. :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...