Jump to content


Dac pomoc


Zoks77

Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

11 sati ranije, vladat1 said:

Evo jedne recenzije koja ga ne diže u nebesa, nego piše realno

SMSL M6

Odnosi se na stari model bez daljinca koji ima druge čipove unutra.

Novi model se može naći direktno u njihovoj radnji, mada cena varira, nekad je niža, nekad viša..

https://hifi-express.com/collections/s-m-s-l-vmv/products/new-smsl-m6-hi-fi-dac-ak4452-decoder-native-dsd512-amp-asynchronous-multifunction-with-32bit-768khz-usb-optical-coaxial-input?variant=18595729244260

Link to comment
Share on other sites

Koliko znam to je oficijelna radnja firme SMSL (vidi e-mail za dodatni popust, glasi na mandy koji se javlja na forumima u ime firme SMSL).

Jedino me malo brine što ovaj DAC imaju samo u USA a nema u Kini (carina i ostalo), druge stvari imaju u Kini, USA i GB. (recimo Loxije D10 DAC).

Link to comment
Share on other sites

иФи дсд је дак са сјајним потенцијалом. Уколико му се да добро напајање, рецимо иФи и макар неки усб кондиционер на које изузетно реагује (наравно ако се користи усб улаз), дак се трансформише у вишу класу. Без тога свира добро, детаљно, подржава све формате, али је мало танак. 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, siroma said:

Jel ima neko iFi dac? Ili je slišao? Utisci?

Interesantan ovaj Zen.

https://darko.audio/2019/10/ifis-zen-dac-is-a-129-mqa-dsd-dac-headphone-amplifier/

xovUg7pmdbjxuQTmvKDNVP-320-80.jpg

Ja sam slusao ovaj https://www.head-fi.org/threads/ifi-micro-idsd-black-label-in-depth-review.833933/  odlican je.Predhodna verzija pre nego je izasla ta black varijanta.Preamp funkcija mu nije bas dobra,ali nije ni za ocekivati u toj ceni i pakovanju. Headamp nije los.Oko 450Evra je bio u Madjarskoj,nije bilo tad distributera ovde.

Link to comment
Share on other sites

U tom slucaju odlican DAC.Lak za slusanje bez ''digitalitisa''.Ima baterijsko napajanje.Dizajn mu nije nesto,ne lici na neku hifi spravu ali zvuci odlicno.Znam da moj Numerik vise nije neki reper,ali recimo da je karakter zvuka toliko slican da se u A/B poredjenjima na nekim numerama uopste nije cula bitna razlika,nijanse pre bih rekao.Pri slusanju sa CD-a preko koax-a,a sve ostalo su mu bile ocigledne prednosti i plusevi od ulaza i hi rez kompatibilnosti,dsd-a pa i do tog headampa.Bez problema je pogonio HD800,odlican cist zvuk ali malo bass light ...posle sam video da je to karakter HD800 i da su u novijoj verziji malo i sami "zamastili" taj bass.Preamp mu je bukvalno najlosija strana i kad smo na tom mestu jednom prilikom ubacili A.Invader to je bilo bas drasticno bolje.Ali nije tu ni za ocekivati bilo da ima sta da trazi pored krstenog preampa.

Link to comment
Share on other sites

Evo, ja imam ifi nano idsd i preporučio bih ga prvenstveno zbog zvuka ali i zbog stabilnosti u radu, native DSD podrške, baterijskog napajanja, BB DSD1793 čipa i renomiranog konstruktora koji je sve to osmislio. I cena je prihvatljiva, pogotovo LE varijanta (uskraćena za coax izlaz), ispod 150.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav resio sam kupovinu dac uzeo sam schiit modi 3 i mogu vam reci da sam odusevljen zvukom.Prosto mi je neverovatno da onako mala kutijica moze da donese ovakvu promenu zvuka.Ovo je moj prvi dac i mislim da ce jos dugo biti na polici pored pojacala. VELIKO HVALA svima na pomoci koji su odvojili vreme da mi pomognu i iznesu svoje misljenje  i iskustva !  :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Aibo said:

Kod iFi-ja.. :)  Svideo im se moj hobi pa su želeli da mi pošalju Zen Blue na opis, ja sam pitao da li umesto njega može Zen DAC i pristali su. Rekla mi je samo da će proći par dana dok ne izađe sa trake pa šalju. 

A znaš li da pišeš na srpskom? :)

Nama uvek trebaju saradnici. Javi se ako te zanima.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozdrav svima, 

U planu je kupovina daca. Našao sam da je ovaj model najtrženiji na Aliju da li ga je neko probao, slušao bilo kakva iskustava bi bila poželjna.

https://www.aliexpress.com/item/4000090081514.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.29072e0e5qIuLY

Hvala unapred.

@Aibo gledao sam Vaš revju na youtubu za Loxije D10, pomenuli ste da nije dobar za jazz. Kako ja najviše slušam taj žanr koji dac u tom cenovnom rangu preporučujete za ovu vrstu muzike. Hvala

Link to comment
Share on other sites

Ja taj DAC nisam slušao ali za sličan novac preporučujem :

kao prvi SMSL m6 za oko 125€ sa daljinskim kao baš proveren 

i jeftinije rešenje toping d30 za oko 100€ (11.11 danas :)) koji je maksimalno korektan.

On 7.11.2019. at 19:48, Dekson said:

slušao bilo kakva iskustava bi bila poželjna.

 

to su neka moja iskustva

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...