Jump to content


Dac pomoc


Zoks77

Recommended Posts

Postoavanje svim forumasima treba mi pomoc  oko daca posto muziku a i serije i filmove sve pustm sa kompa destop treba mi dac najvise zbog muzike jer mi je 80 posto flac koje su vase preporuke cena oko 150 do 200 evra  trenutno imam HK 3250 i Wharfedele cristal 2-40. Veliko hvala na svakoj pomoci !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

25 minutes ago, Zoks77 said:

Postoavanje svim forumasima treba mi pomoc  oko daca posto muziku a i serije i filmove sve pustm sa kompa destop treba mi dac najvise zbog muzike jer mi je 80 posto flac koje su vase preporuke cena oko 150 do 200 evra  trenutno imam HK 3250 i Wharfedele cristal 2-40. Veliko hvala na svakoj pomoci !!!

nesto od cambridge audio palete, pogledajte......ima i predstavnistvo u beogradu.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Zoks77 said:

Postoavanje svim forumasima treba mi pomoc  oko daca posto muziku a i serije i filmove sve pustm sa kompa destop treba mi dac najvise zbog muzike jer mi je 80 posto flac koje su vase preporuke cena oko 150 do 200 evra  trenutno imam HK 3250 i Wharfedele cristal 2-40. Veliko hvala na svakoj pomoci !!!

Glasam za Topping D50, samo on je skuplji od budžeta. D30 mi se ne sviđa kako izgleda.

Topping D10 je isto solidna opcija, samo se on napaja iz PC reko USB kabla, to mu je mana i ima samo USB ulaz (D30,50 ima i SPDIF). Njega sam slušao okačenog na neki laptop, mnogo bolje i dinamičnije zvuči sa narandžastim USB kablom ili sa FTA USB kablom nego sa onim što uz njega dolazi. Vlasnik ga je u međuvremenu apgrejdovao zamenom OP i izvođenjem eksternog napajanja, ali nisam još bio u prilici da ga čujem.

U svakom slučaju koji god DAC kupiš, trebaće ti bolje napajanje i USB kabal od tog koji uz njega stigne.

Link to comment
Share on other sites

Kao bivši vlasnik Toppinga D10, D30 i D50, SMSL M100, SMSL Sanskrit 10th... A trenutno posedujem Dragonfly Black između ostalog... Preporučujem ti 2 modela u ovom cenovnom rangu koje apsolutno odskaču od proseka:

 

1. Loxjie D10 - izgleda kao toblerone, čudan je vrlo ali fenomenalno zvuči.

2. Schiit Modi 3 - po meni daje 90 posto zvuka od Loxjie-a.

 

Prvi se kupuje iz Kine, drugi iz US, oba se sa svim troškovima uklapaju savršeno u tvoj budžet.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ljudi mnogo vam HVALA na sugestijama savetima posle nove godine planiram da promenim ceo sistem zanima me ako sada uzmem neki dobar dac da li kada kupim neki mrezni stereo resiver koji ima u sebi dac da li ce biti potrebe da se koristi ovoj sto u da kupim.Aibo vazno je kako zvuci a izgled je manje bitan bar meni.

PS Izvinjavam se na ovakva pitanja ovo je vama verovatno smesno ali meni mnogo znaci vasa pomoc !!!

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Aibo said:

2. Schiit Modi 3 - po meni daje 90 posto zvuka od Loxjie-a.

Prvi se kupuje iz Kine, drugi iz US, oba se sa svim troškovima uklapaju savršeno u tvoj budžet.

 

Prodaje se Schiit i u Evropi, mislim da je skladiste u Holandiji.

https://www.schiit-europe.com/index.php/producten/dacs/schiit-modi-3.html

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Zoks77 said:

PS Izvinjavam se na ovakva pitanja ovo je vama verovatno smesno ali meni mnogo znaci vasa pomoc !!!

Nije smešno, sasvim je ok pitati za savet. Nije lako kupiti, puno je ponuda i dilema.

I ne zaboravi, bolje malo jeftiniji DAC + kvalitetan USB kabal, nego skuplji DAC + kineski USB kabal.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, garson said:

Prodaje se Schiit i u Evropi, mislim da je skladiste u Holandiji.

https://www.schiit-europe.com/index.php/producten/dacs/schiit-modi-3.html

Kad sam se ja preračunavao tada mi je iz US bilo jeftinije. Shipping je bio nekih ~23$, stiglo je za nedelju dana otprilike i sa sa svim troškovima carine i poreza me je na kraju izneo oko 147€ ako se dobro sećam. Stigne onaj strujni adapter sa američkom utičnicom ali radi i na 220V normalno a ionako je obični prcvoljak, ko svaki drugi punjač za telefon pa nije ni bitno. 
 
 
1 sat ranije, robespierre said:

 

Imas Schiit modi trenutno na KP, pretpostavljam da mozes i da ga cujes, pre nego sto pazaris (gde god ga pazario).

Ja sam slušao samo Modi 3, kažu da Modi 2 Uber ima slično dobar zvuk dok su obični Modi 2 i 1 primetno slabiji, čisto da prenesem mišljenja nekih stranaca koji su ih isprobali sve u nizu. Ja ću uskoro verovatno da isprobam i Modi Multibit, zanima me baš kako to zvuči.

Bio je inače i kolega Sloba (bahus) sa foruma kod mene, slušali smo ga protiv Dragonfly Black (nisu ista klasa uopšte, DF mulja bas i kompresovan je zvuk solodno u poređenju, ja ga držim za laptop i sluške), Khadas Tone Board-a sa Oscon kondenzatorima (ozbiljniji DAC već dosta i slušao sam ga već preko pola godine kod sebe ali Modi 3 imao detaljniji i precizniji zvuk, više atmosfere i vazduha) i još par kineskih DAC-ova koji mu prosto nisu konkurencija. Njemu se isto jako svideo pa mi je baš juče pisao da ga je i sam naručio za sebe...

Loxjie D10 mi je skroz nova stvarčica, nije bio tu kad je Sloba gostovao. Cena mu je zvanično 129$ u Kini ali je na akciji često za 10-15 manje. Shipping je besplatan, carina možda bude a možda i ne. Ja sam ga nahvatao za 109$ na akciji ali je carina gledala punu cenu pa me je na kraju sa svim troškovima izašao nekih 140€ mislim i to jako fino radi, čak nijansu raslojenije i raskošnije od Modija. Razlike su međutim relativno suptilne, u sistemu pokretača teme možda čak i neprimetne . Kako god ja pored ova dva modela prosto ne bih ni razmatrao Topping D30 (nadam se da se vlasnici istog ne ljute i ja sam ga imao i voleo 6 meseci, pre Khadasa koji ga je jasno počistio a koji je opet ustupio mesto boljem Modiju...) ili  ove par godina stare Cambridge DAC Magic/+/100... to sam slušao još u vreme pre Toppinga dok sam imao HRT microstreamer... i to su bili OK DAC-ovi te tamo 2010-14 baš kao i dotični HRT, ali krupnim koracima se kretalo tržište u toj cenovnoj kategoriji i danas ih stvarno nikome ne bih preporučio sem ako nije neka kikiriki cena.  
Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Nixie said:

I ne zaboravi, bolje malo jeftiniji DAC + kvalitetan USB kabal, nego skuplji DAC + kineski USB kabal.

Ja bi se složio sa ovim ali bi ipak malo proširio. Doduše ova opcija je skuplja. Ovo je poređano po prioritetu

1 Jeftiniji DAC

2. Da ima linearno napajanje, idealno u dacu. Ko ne zna kakvo je to napajanje nek gugla. Doduše ovo već nije jeftin dac ako ima ovakvo napajanje. Stavljam ovakvo napajanje ispred nekog fensi čipa u dacu.

3 . Bilo kakav pristojan strujni kabal za takvo napajanje / dac.

4. Kvalitetan usb

Ovo sigurno tuče mnoge dacove koji imaju pijačarske kablove ili se napajaju iz PC-a (M2Tech) ili imaju svičersko napajanje (Musical Fidelity V-DACII).

PS: Ovde sad treba vagati koliko se želi potrošiti. Ako se kupuje novo ovo sigurno neće ući u budzet, tesko i polovno. Recimo jedan pristojan polovan strujni se teško nalazi ispod 60-70 eura. Ovo je jedan opšti stav i za druge koji žele da imaju dac a imaju neku veću lovu.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, siroma said:

Dobitna kombinacija

Dobar a jeftin dac. Jlsounds npr

Drugari, ja ne sumnjam da je ovo dobro, ali moje super moći se završavaju samo kada dođe deo da treba da se "skući". Inače obožavam ručno sklapane uređaje. I tako pošto mi elektronika baš i nije bilska, a u procesu sam nabavke DAC a sveo sam izbor na Topping d30 i na SMSL m6. d30 nisam slušao, ali m6 jesam. To je baš ozbiljna sprava. Slušao sam onu prvu verziju bez daljinskog. E sada, mogu da kažem da je Topping baš ishajpovan. Sa tim mu raste i cena, a SMSL u spada. Tako da DAC koji je koštao oko 200€ može da se kupi za 130€, čak i manje na nekom popustu ili sa kuponima. Ima i korektan izlaz za slušalice. Ovo prenosim izjavu druga kod koga sam slušao. Ja ne volim slušalice. Evo jedne recenzije koja ga ne diže u nebesa, nego piše realno

 

SMSL M6

 

a ovde mogu da se pogledaju slike. Računam da ću da ga nabavim do januara.

 

Slike

Ako idemo na neku grupnu kupovinu, verovatno će Kinez da nam da i popust.

Link to comment
Share on other sites

@vladat1

Sklapanje JLSoundsa je kao igra LEGO kockama. Nabodeš jednu kocku na drugu. Jedini je problem za ove "operisane od struju" da se sa pinova odvede signal na činčeve.(da se zaleme dve žičke).

Ako nabaviš Jlsounds ja ću da ti ga sastavim. Za dž. Pa ti posle skutijavaj

:order

Ja sam moj skutijao ovako

DSD DAC.jpg

Može i manje kutiče. Ovde su napajanje lamp odredile veličinu.

Ako ideš na usb napajanje onda dac može da stane u kutiju veličine pakle cigareta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...