Jump to content


"Hepek" ili kako ga već nazvati...


Kulin Ban

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

16 minuta ranije, Kulin Ban said:

da li psotoji kakav uređaj/adapter koji će se spojit na klasično pojačalo (ulaz chinch ili DIN) s te strane

a da s druge strane prima blutooth sa mobitela

dakle da slušam muziku sa mobitela preko blutootha a na klasičnom pojačalu

Ja imam ovo već skoro 2god., i nije loše, još radi:D. Koristim ga i za slušalice kad odem na more jer je kvalitetnije od telefona, ima i RCA audio analogne izlaze. Može se povezati bilo koji bluetooth izvor, laptop, telefon, tablet itd. ali da bude BT4.0 ili noviji, stariji ne rade. Ima i SPDIF digitalni izlaz optika/coax za eksterni DAC, tako je još bolji zvuk.

https://www.aliexpress.com/item/32826953969.html?dp=1f77855232e9e878348c3cf0d1a30e51&af=191415&cv=47843&afref=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F&mall_affr=pr3&dp=1f77855232e9e878348c3cf0d1a30e51&af=191415&cv=47843&afref=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F&mall_affr=pr3&aff_platform=aaf&cpt=1570441774197&sk=VnYZvQVf&aff_trace_key=1a7eeb0aa1b44204b2fa60a95f683e5f-1570441774197-06119-VnYZvQVf&terminal_id=672045d46e5641caa6c17aede3c9adda

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Kulin Ban said:

 

ček, ček

malo mi nejasno

odeš na odmor, pretpostavljam imaš samo mob ilinosaš linju , ha ha

i onda spojiš..šta?...mob na ovo

a onda slušaš na blutooth slušalice ??

 

pa zar nije lakše slušalice direktno povezat sa moboitelom

Bolje zvuči od mobilnog i glasnije je, to je bluetooth risiver, pojačalo za slušalice, DAC, SPDIF konverter, all in one. Nosim samo njega i obične slušalice, ništa više ne treba osim mobilnog naravno. Ima punjivu bateriju, sa punjača se puni za mobilni i traje dosta dugo.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Kulin Ban said:

da li postoji kakav uređaj/adapter koji će se spojit na klasično pojačalo (ulaz chinch ili DIN) s te strane

a da s druge strane prima blutooth sa mobitela

dakle da slušam muziku sa mobitela preko blutootha a na klasičnom pojačalu

Taj Hepek se zove BT audio receiver. Ima ih na Aliexpress-u, ima na KP, a viđao sam i u našim radnjama. Ima ih teranih baterijom, ima ih teranih sa 5V iz USB portova, ima ih teranih svojim napajanjima.

Ima ih od 2-3$, pa do malo više...

Slično ovom sam nedavno ugradio u auto, povezano na AUX fabričkog radija. Vrlo korisna sprava da vam svira muzika sa telefona, i da navigacija iz telefona lepo i jasno priča šta joj je na pameti.

Link to comment
Share on other sites

On 10/7/2019 at 1:05 PM, skrstic said:

naručen

ako ga ti imaš, volio da malo pojasniš korištenje

kako prebacivat sa primanje/slanje signala, tačnije kod mene će bit na "receive" modu

 

 

hepek.jpg

Link to comment
Share on other sites

Uključiš, vidiš koje je boje svetlo i ako ti treba drugo samo isključiš i uključiš.  Znači u relativno kratkom roku uključi, iskljuci i ponovo uključi i promenio si mod. 

Ako nije jasno imaš na linku koji sam postavio, sa kog si kupio, video pa pogledaj od dvadesete sekunde čovek pokazuje.

Link to comment
Share on other sites

ok

u kojem je modu po difoltu, kad se prvi put ušteka

na kolikoj voltaži radi, kontam da ga spojim na punjač mobitela odv 2V, konstantno da bude uključen, imam jedan viška, a punjač bio opet bio uštekan u utičnicu koja ima na pojačalu; kad pojačalo uključim, uključio bi se punjač sa tim hepekom,

zato me interesuje u kojem je modu kad se prvi put uključuje, ili pak zapamti mod od prije isključenja sa struje

Link to comment
Share on other sites

Note: when you first insert KN320, the light is Red, it is in TX (Transmitter)Mode, which will not switch to RX Mode automatically. It needs you to unplug the KN320 and then insert again, the light will become Blue, and it is in RX(Receiver) Mode now.

Sometimes when you in the same mode for long time, you need to repeat unplug and insert twice and it will change to the other mode, please remember: 

Red Light: TX Mode, Blue Light: RX Mode

Link to comment
Share on other sites

i ništa o tome šta se dešava kada bude u receive modu, a pojačalo i punjač koji je spojen na pojačalo,

a opet u punjaču natakaren hepek, budu isključeni sa struje poslije korištenja (na prekidaču pojačala) 

tj. opet uključeni kad budem želio korisitit pojačalo i hepek

 

edit: piše ovde

 

KN 320 1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kulin Ban said:

pa eto piše, da zapamti u kojem je modu prilikom gašenja i pri sljedećem paljenju na taj mod se aktivira

na šta spajate ?

ja kontam na punjač od mobitela, ali ne znam na koji, jedan imam od 1 V a drugi je od 2 V

Pa brate rođeni, to je samo hebeni bluetooth, ne traži se kosmonaut da budeš...:lol: Uštekaš-ištekaš, uštekaš-ištekaš, tako nekoliko puta, i naučićeš.:rolleyes: A što se napajanja tiče, piše ti na linku sa Alija koji si postavio da nema bateriju i da se napaja sa 5V sa USB porta, a pošto ga taj Gorenje krš nema, upotrebi bilo koji AC/DC adapter odgovarajuće voltaže, što uključuje i punjač za mobilni. Većina punjača je 5V 2000mAh što je dovoljno da napaja barem 5 ovakvih hepeka...

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Kulin Ban said:

e da

Ampera

na brzaka sam, pa polupo lončiće

da li od 1 ili 2 A da koristim

Ako taj bluetooth može da se napaja sa standardnog USB porta, to znači da sigurno troši značajno manje od 500mA, pa je i taj punjač od 1A više nego dovoljan.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...