Jump to content


Gorenje muzička linija GC 203


Kulin Ban

Recommended Posts

18 hours ago, Kulin Ban said:

našao sam novi oglas, kao sutra bi trebali da se nađemo da pogledam, na buvljaku tip radi, kao ima dvije original Gorenje i Kerting

 

nađoh se i sa ovim čoekom jutros

GORENJE HI - FI -GC 201 - A (100 KM)
https://www.olx.ba/r/13175339/813307

donio Gorenje

odnesemo kod mene da probamo

prekidač za paljenje crko, srećom ostao na upaljeno i ima struju

kasetofon mrtav totalno, neće ni da premotava kasetu

radio ne reaguje iako skala radi, sensori ne rade

nema tega na ručici gramofona, iako mehanizam okreće

nisam ni spajo zvučnike jer ne može ništa ni da radi da se provjeri 

reko, jebiga jarane, nosi ti to, šta možemo, iako ima ona opcija da sam se mogo spojim na DIN ulaz, ali nigdje ne mogu da nađem DIN 5 pin kablo, a imo ih nekoliko... nekad... negdje...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

spojio zvučnike i neku FM antenu 

radio funkcioniše, uspjeva uhvatit par FM stanica, skala radi, kao i sensori memorisanja

međutim, nažalost izgleda da desni kanal ne radi !!

ni kaseta ipak ne radi nikako

gramofon radi !!!

volio bih više da je kaseta ispravna

al, dobro, svejedno je svakako, ovu sam ipak samo posudio i moram jaranu vratit, kad se "izigram" i nabavim vlastitu

ostaje još da probam spajanje na DIN ulaz

našo sam ipak DIN jack, znam da sam negdje imo, moram ga povezat sa 3,5 mm "banana" jackom te spojit na mob

da vidim kako i hoće li funkcionisat ta verzija

muzika s moba preko DIN ulaza

PicsArt_10-12-07.36.53.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kulin Ban said:

nađoh se i sa ovim čoekom jutros

GORENJE HI - FI -GC 201 - A (100 KM)
https://www.olx.ba/r/13175339/813307

donio Gorenje

odnesemo kod mene da probamo

prekidač za paljenje crko, srećom ostao na upaljeno i ima struju

kasetofon mrtav totalno, neće ni da premotava kasetu

radio ne reaguje iako skala radi, sensori ne rade

nema tega na ručici gramofona, iako mehanizam okreće

nisam ni spajo zvučnike jer ne može ništa ni da radi da se provjeri 

reko, jebiga jarane, nosi ti to, šta možemo, iako ima ona opcija da sam se mogo spojim na DIN ulaz, ali nigdje ne mogu da nađem DIN 5 pin kablo, a imo ih nekoliko... nekad... negdje...

Kakav krš :D

Link to comment
Share on other sites

nažalost, priznajem da je tako, iako taj tip kaže najavio mu se neko iz Srbije, doće samo pokupit, bez ikakva probanja ?!?

i ova koju koristim nije toliko puno bolja, najveći.problem što ne radi jedan kanal, tako da ni ono spajanje na DIN ulaz otpada, tačnije nema svrhe

izgleda da je prava premija naći ispravan, dobar primjerak

al sebi bar ne mogu prebacivat da nisam pokušao naći !

Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2019 at 2:50 PM, Ljuba Grozni said:

Kuline ,imam dva komada , jedan je na reparaciji , drugi sluzi kao donator delova ,i obe vrste zvucnika , nema poterbe za slikama , ali ukoliko nisi elektronicar ili nemas nekog jako dobrog prijatelja elktronicara , bezi od ovog uredjaja sto dalje

pošto je očigledno da si majstor,  da li je ovaj problem što ne radi desni kanal ozbiljan kvar 

ne kontam ni funkciju ovog potenciometra za quadro sound

na kojoj poziciji treba biti ako sam spojio samo dva prednja zvučnika

 

 

 

PicsArt_10-12-09.52.43.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Kulin Ban said:

koje je bi "težine" mogao biti kvar?

lako otklonjiv ili pak komplikovaniji i skuplji za popravak, ako bi se ko i našao da popravlja ove "harabatije" (adekvatna riječ na bosanskom vašoj "skalamerija")

Ne postoji odgovor na to. Mož' biti od da je pitanju neki hladan lem, do da je spržen ceo izlazni stepen. 

Kod ovako starih uređaja, svakako se ne menja minimum delova tek toliko da proradi, već se radi kompletna reparacija, bar pojačala. A to se ne isplati raditi. 

Ako su sentimentalni razlozi u pitanju, čekaš mesecima da naiđe vizuelno očuvan primerak, uzmeš pre toga bar 2 komada u bilo kakvom stanju da budu donori delova, te sve to daš na reperaciju dobrom majstoru koji sigurno nije jeftin.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NShappy said:

Ne postoji odgovor na to. Mož' biti od da je pitanju neki hladan lem, do da je spržen ceo izlazni stepen. 

Kod ovako starih uređaja, svakako se ne menja minimum delova tek toliko da proradi, već se radi kompletna reparacija, bar pojačala. A to se ne isplati raditi. 

Ako su sentimentalni razlozi u pitanju, čekaš mesecima da naiđe vizuelno očuvan primerak, uzmeš pre toga bar 2 komada u bilo kakvom stanju da budu donori delova, te sve to daš na reperaciju dobrom majstoru koji sigurno nije jeftin.

hvala na tom odgovoru

elem, sve u svemu nije vrijedno truda, vremena ni love

vjerovatno bi izašlo sve finansijski kao i ova linija što košta (cca 130 eura) i opet pitanje dokle će fercereat

ovako bar kupim lijepo novo i mirna Bosna 8-)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...