Jump to content


Gorenje muzička linija GC 203


Kulin Ban

Recommended Posts

16 minutes ago, giZ_Mo said:

Који ће ти онда ђаво тол'ка скаламерија а пола уређаја нећеш користити?

On 10/7/2019 at 11:30 AM, Kulin Ban said:

ali je ovde poenta na sentimentalno-nostalgičnom momentu koji me nešto spuc'o kad sam naletio na ovu linju u oglasniku, i rek'o da ostvarim "dječačke" maštarije

vjerovatno će stojati kao suvenir, ustvari iskoristi ću pojačalo i ulaz (ako bude bio)

da bi slušao mp3 muziku sa mobitela

ako bude radio i kasetofon, u što čisto sumnjam, još bolje

imam nekih 100 kaseta starih i do 30 > godina

 

mada se sada muzika uglavnom sluša preko mobitela na sluške

by the way, imam jako dobre Bose sluške, ali eto ponekad se može i preko linije, ako je kupim i bude ispravna, uopšte

čitati pažljivo

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 sat ranije, Kulin Ban said:

samo da saznam gdje je taj ulaz, gdje se spaja i koji je tip (vjerovatno onaj njemački DIN) te kako se aktivira s tipkama

Pogledao sam priloženu sliku zadnjeg panela i nisam video neke spoljašnje ulaze za pojačalo (možda pomogne neka detaljnija slika).

Može se desiti da su tasteri za TA, TB i radio samo za ugrađeni gramofon, kasetofon i tjuner - znači nema ništa spolja.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Ljuba Grozni said:

Ako vec kupujes obrati paznju na dugme za trazenje stanica  zato sto kod GC 201 i 203 promenljivi kondenzator blokira pa ili pukne konac od skale ili ne mozes da promenis stanicu , mehanika kasetofona nikad nije bila dobra , osetna nestabilnost brzine ,los capstan ,glava loseg kvaliteta ,gramofon u okviru budzeta , medjutim tjuner i pojacalo su svetle tacke , vrhunski potenciometri , na putu signala crvene iskre ,ROE i ERO MKP  ,mogu se osekivati problemi sa senzorima , ali se to lako resava promenom ic SAS 580 i 590 , koji su ako se dobro secam u podnozjima pa nema lemljenja ,dugme TA gramofon ,TB kasetofon ili magnetofon,dakle mozes koristiiti i spoljne izvore zvuka AFC je automatska kontrola frekvencije zbog stabilnog rada na FM UKT opsegu ,zvucnici u dve varijante , sa WESTRA zvucnicima i Ei zvucnicima koji definitivno bolje rade , losa strana zvucnika je skretnica prvog reda pa je cesto dolazilo do pregorevanja visokotonca, cak i srednjetonca . U verziji sa Ei zvucnicima znacajno unapredjenje je bilo izbacivanje srednjetonskog zvucnika i sa postojecim elementima pravljena dvosistemska kutija i skretnica drugog reda.inace los zvuk je dolazio prvenstveno zbog zvucnika .Ovde u Beogradu ih je prodato mnogo ,ali nisu slavno zavrsile ,izlazni stepeni su iz fabrike izlazili sa lose podesenom mirnom strujom i simetriranjem ,gabariti neprimereni nasim sobama

vidim da ovo nisi procitao

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ljuba Grozni said:

Ne repariram ga sebi , vec kumu , a kum nije dugme , ja sam sebi sredio Grundig RPC 450 a i kutije Box 2500 Profesional i samo ti mogu reci da je kvalitet neuporediv . da to je taj ulaz

ponavljam

momenat je na nostalgičarskom fazonu

a to je već oblast subjetivizma, gdje sva mjerila prestaju, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ljuba Grozni said:

za pojacalo i tjuner

 

samo ovaj dio

medjutim tjuner i pojacalo su svetle tacke , vrhunski potenciometri , na putu signala crvene iskre ,ROE i ERO MKP  ,mogu se osekivati problemi sa senzorima , ali se to lako resava promenom ic SAS 580 i 590 ,

a tu kažeš, da su čak svijetle tačke, tako da....:huh:

Link to comment
Share on other sites

lova nije problem

samo ostaje nači, ako zatreba, kvalitetnog majstora

ali ću ići na to da primjerak koji kupujem bude ISPRAVAN, bar kolko se može to utvrdit prilikom kupovine

ponavljam, kad me RIZ sluša 30 godina (nikad kvara, malo samo se klima onaj veliki potenciometar za jačinu zvuka, i crkla lampica osvjetljenja) valjda i Gorenje, tačnije njemački Kerting, bi trebao biti i bolji, dugotrajniji

Link to comment
Share on other sites

Shvatam ja potpuno nostalgiju ,pa za zadnje 2 godine video sam ovde vise HSR 48 i tako dalje ,nego za 20 godina ranije ,samo jos dok sam drzao RTV servis ,ovaj uredjaj nije bio omiljen medju mojim kolegama zbog cestih kvarova u svim segmentima ,kako bi se reklo , nesto tu nikad nije stimovalo ,ali sredjen uredjaj uz neke bolje zvucnike moze da pruzi mnogo casova zadovoljstva ,Srecno ti bilo ,pozdrav

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Ljuba Grozni said:

Shvatam ja potpuno nostalgiju ,pa za zadnje 2 godine video sam ovde vise HSR 48 i tako dalje ,nego za 20 godina ranije ,samo jos dok sam drzao RTV servis ,ovaj uredjaj nije bio omiljen medju mojim kolegama zbog cestih kvarova u svim segmentima ,kako bi se reklo , nesto tu nikad nije stimovalo ,ali sredjen uredjaj uz neke bolje zvucnike moze da pruzi mnogo casova zadovoljstva ,Srecno ti bilo ,pozdrav

hvala

šteta što mi nisi "na ruku" da ti je predam na servis

vjerujem da bi je dotjero po PS-u

u svakom slučaju nadam se da ćeši pomoći ako zatreba

u prvom redu mislim da će i trebat pomoć oko onog DIN ulaza, potrefit tačno žice, jer kontam tu spojit neki "hepek" 

koji će s jedne strane imat vjerovatno "bananu" džek od slusalica  a s druge moram taj DIN

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...