Jump to content


Bežična tastatura i miš za audio PC


Nixie

Recommended Posts

Paaaa meni na uvce se čini da odrađuje taman kako sam zaslužio. Ako mogu da licitiram, UPnP mi radi bolje nego HDD naboden u Oppo, bolje od coaxialne spdif veze, a isto kao USB, ali za nijansu lošije od CD-a ili SACD-a kada pustim na njemu.

Konfor koji UPnP pruža mi je vrlo adekvatna kompenzacija za razliku u zvuku u korist internog transporta.

@garson

Možemo i neko druženje da napravimo, da se upoznamo, isprobamo još neke forice ako se otkrije mogućnost i ideja.

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 3.10.2019. at 12:43, Nixie said:

U međuvremenu dobio od @skrstic :wave2Logitech K400+ na probu da se malo naviknem na tačpad. Za sada nije loše, tastatura nije prevelika. Meni je jako bitno da ne preskačem nikakve kablove i da ne menjam baterije svaki čas.

wireless-touch-keyboard-k400-plus.png

Da stvarno, zbog čega toliko bežiš od all-in-one kombinacija u mini formatu?!? Rade one jako dobro. Imaš taj neki Lenovo 5901 kao skuplja opcija, HAMA kao jeftinija, kao i brojne kineske varijante, od kojih su neke sasvim ok.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, NShappy said:

Da stvarno, zbog čega toliko bežiš od all-in-one kombinacija u mini formatu?!? Rade one jako dobro. Imaš taj neki Lenovo 5901 kao skuplja opcija, HAMA kao jeftinija, kao i brojne kineske varijante, od kojih su neke sasvim ok.

Ne bežim nego mi sporo ide sa touchpad-om u odnosu na miša, sad se malo vežbam na ovoj K400 pa ću videti.To je očigledno stvar navike. A sasvim mi je ok kombinacija bežičnog  miša i virtuelne tastature, pošto mi tastatatura treba tek povremeno 

Link to comment
Share on other sites

On 4.10.2019. at 18:56, Father said:

Još sam da saznam kako da strimujem preko TCP protokola. Meni je sve ovo kao nekima proračun betonske grede sa prepustom i usvajanje adekvatne marke betona i armature za predviđeno opterećenje. :)

 Pricali smo vec o ovome: Roon koristi TCP za streaming, zato dosta nas ovde misli da je on super resenje.... bar tehnicki. I zato misli da mu kablovi nisu nesto bitni.

 Da se razumemo, packet loss kod UDP-a, unutar lokalne mreze (switch, router, wireless... ne preko interneta) je JAKO mali. Vise je prednost u tome da TCP implicira buffer, pa onda i timing ima manje problema.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, nkrgovic said:

 Pricali smo vec o ovome: Roon koristi TCP za streaming, zato dosta nas ovde misli da je on super resenje.... bar tehnicki. I zato misli da mu kablovi nisu nesto bitni.

 Da se razumemo, packet loss kod UDP-a, unutar lokalne mreze (switch, router, wireless... ne preko interneta) je JAKO mali. Vise je prednost u tome da TCP implicira buffer, pa onda i timing ima manje problema.

Hvala, nisam previše obraćao pažnju na Roon jer ste ga uglavnom dovodili u vezu sa Tidal-om ili je u okviru te teme bilo najviše priče. Iskreno, nisam se uopšte zainteresovao.

Da približim malo svoje razloge za nezainteresovanost.

"Veliki" računar delim sa stariji sinom. Oboje posedujemo sopstveni ssd sa sopstveno instaliranim nezavisnim sistemima Win10 (full updateovan). On ne vidi moje diskove iz svog sistema (disablovani su), a ja vidim sve njegove, kako bih mogao da i pored njegovog antivirusa i ja da mu proletim iz mog siatema. Ipak Gamer je to i teenager paljevina.

Pored dva ssd-a sa sistemima imamo i po dva diska sa 2 TB, jedan moj jedan njegov. Na njegov sam smestio folder sa muzikom kako bi minimserver, koji sam instalirao na oba sistema, mogao da mi šalje muziku na Oppo i kada je on u svom sistemu i igra neku igricu.

Zašto sam sve ovo napisao, da bih zaključio iskuatvom, da nikakvu razliku u zvuku ne primećuje, kada slušam muziku iz svog sistema kada se ništa ne dešava (cpu i gpu na 1%) ili kada on znoji cpu i gpu na 100% rokajući game.

Iz ovog razloga i razloga da uživam u vrhunskom zvuku sa svim onim stilskim figurama i magijama koje sam prestao da vam iznosim ovde, zbog forumske zajedljivosti i brutalnosti direktnih uvreda, nisam se interesovao za korak u Roon mantru jer sam bio svedok dsp mantre koja se sve ređe pojavljuje u diskusijama.

Ako je jednostano izvodljivo da se proba Roon i neposredno uporedi sa UPnP setupom u mom siatemu ja sam uvek otvoren za gosta koji je raspoložen da mi pomogne da podignem sistem na viši nivo, ali takođe da ispoštuje šering kompa sa teenagerom koji je trenutno file server.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Iz ovog razloga i razloga da uživam u vrhunskom zvuku sa svim onim stilskim figurama i magijama koje sam prestao da vam iznosim ovde, zbog forumske zajedljivosti i brutalnosti direktnih uvreda, nisam se interesovao za korak u Roon mantru jer sam bio svedok dsp mantre koja se sve ređe pojavljuje u diskusijama.

 Moj streaming je jos uvek u pokusaju, vise za sluske nego za neko ozbiljno slusanje... tako da ti ne mogu pomoci, ali mogu da ti kazem jednu stvar: Vecina igrica ne cepa CPU na 100%. One obicno vrte graficke karte, a CPU je dobrim delom idle. Sa druge strane, server koji radi streaming, sve do, ajde i 10Mbps, nece oznojiti CPU.

 Hocu reci, nije to neki zahtevan multitasking. :) Gadjaju se razliciti delovi sistema. E sad, ono sto smo pricali o bezicnim, USB i ostalim varijantama ostaje - pitanje je interupt handling-a, ali o tome i nacinu na koji UPnP plejeri renderuju zvuk ne znam dovoljno da bi pomogao. :/

Link to comment
Share on other sites

Posdedujem vrlo skromno znanje kada je reč o OS-u ili funkcionisanju nekih magistrala i protokola. Znam da sklopim računar iz komponenti podignem OS, sve ispodešavam oko OS-a mreže i vrhunski ga održavam bez ikakvih zastoja u dugogodišnjem korišćenju. Kada počne da nešto zeza, uglavnom samostalnom rešim ili mu mu jednostavno skinem CoolerMaster EVO 212, obrišem pastu, izduvam prašinu sa hladnjaka ventilatora, napajanja i iz celog kućišta, namažem novu Arctic cool HiEnd :D pastu na CPU i Bakar coolera i sve vratim na svoje mesto. Upalim i on samo tiho šušti i obori CPU temperaturu za 20 stepeni od pre čićenja. Idle mi je 26 stepeni, a kada pustim render (3D Studi Max) sa sva 4 core (8 thread) na 100% ne prelazi 78 stepeni ( I7 2600K, na 4.95 GHz overclock + NVIDIA GTX 1050 Ti + Chiftec 750W).

Ideja je bila da iznesem sopstveno iskustvo da klinac koji mrda i miša i tastaturu neprekidno ne utiče na zvuk u drugoj sobi gde slušam muziku, i to sve to kroz cca. 30m (Belden Cat6 UTP) kroz plafone. Potpuno isti litertarni sastav bih mogao da napišem o zvuku kada slušam sa podignutim mojim sistemom i isto podešenim minim serverom na njemu upućenim na isti folder na istom disku.

Apsolutno sam iz zezanja u nekoj drugoj temi napisao "kako li tek wirless tastatrua i miš utiču na zvuk", nadovezujući se na prethodnu foru sa banderama i strujom do kuće, pa se dan dva kasnije pojavila ova tema sa novom audiofilskom paranojom.

Kao što rekoh nisam preterano intrigiran Roon-om, jer me već dovoljno oduševljava prirodnost i prisutnost sadašnje postavke, ali nisam isključiv niti zatvoren za probu. Malo se jesam umorio od počinjanja ispočetka i setovanja svega nanovo. Ako ima neko ko zna i spreman je da se smori kod mene da to postavimo i probamo odlično, ja ću da spremim viski, pivo, vino boc boc … pa ako se pokaže kao zaista bolje i bar približno funkcionalno kao UPnP zašto ga ne bih zadržao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...