Jump to content


Bežična tastatura i miš za audio PC


Nixie

Recommended Posts

Imam HP mini PC koji služi samo za audio, povezan na TV i DAC. Trenutno tražim da kupim neku što manju bežičnu YU tastaturu i miša, a da nije preskupo sve zajedno.

Zanima me da li ima ko kakav predlog, najbitnije od svega mi je da se isključuje kad se ne koristi i da dugo traju baterije.

Ovako nešto sam gledao, malo je ružnjikavo sa onim žutim aplikacijama, poželjno je da bude crno, ali nije obavezno.

http://www.eklik.rs/index.php?route=product/product&product_id=41519?utm_source=eponuda.com&utm_medium=product_price_click&utm_campaign=Eponuda.com&code=1175

Za ovu proizvođač tvrdi da:

36-month keyboard and 12-month mouse battery life2a - plus auto-sleep and on/off switch. The keyboard is spill proof2b and built to last.

Da li da im verujem?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zahvaljujem na predlozima, nego još ću malo da razmislim.

Navikao sam na miša, a treba mi bežični miš i za laptop povremeno, kad crtam ne mogu bez miša, a i USB osciloskop kad prikačim na laptop isto mi trebaju miš i tastatura galvanski odvojeni od laptopa.

Imam ja doduše neki stari bluetooh miš za laptop (Genius beše), ali ga slabo koristim jer guta baterije ko blesav.

Link to comment
Share on other sites

Pa sada, rekao si da ti trebaju tastatura i miš za mini PC koji služi samo za audio. A sada se pominje crtanje i USB osciloskop... :P

Za mini  PC, ako je zaista samo za audio, kupi nešto od all-in-one mini predloga, Siroma i Zbrujić dali primere.
Rade ti  kao daljinski upravljač.
Ovako nešto je još bolje. Uz odgovarajući softver, radi bukvalno još i kao daljinski upravljač.
Nešto malo bolje a za mini PC je npr. ovakvo.

U stvari, za miniPC, ja bih imao istovremeno i jedno i drugo. Ovaj mini-mini set kada se samo malo čačka muzika,  a veći Logitech set kada treba nešto podešavati, čačkati... Današnji Win radi lepo sa više periferija prikačenih u isto vreme.

.

.

.

Za laptop,  kupi poseban kršteni bežični miš. Ja i ne znam da koristim laptop bez bežičnog miša, Acad pogotovo. Prijemnici su sada veličine da tek malo vire iz USB porta, te se nikada i ne vade. Sve nove serije Logitech-a rade bukvalno mesecima sa jednom baterijom, čak i kada ga uopšte ne gasiš (ode u neki safe mode ako ne radi duže od X minuta, a budi se kada se prodrma).

Ako kupiš set tastatura + miš, 99% da ćeš dobiti samo jedan prijemnik, zajednički za miša i tastaturu. A nećeš to valjda čupati iz miniPC-a ako ti miš zatreba na laptopu?!?

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, NShappy said:

Pa onda za normalan računar, normalne (bežične) periferije.
Za laptop, kršten bežični miš.
Za audio only PC, neka ova mini-air all-in-one varijanta.

Stabilni je ok, njege ne razmatramo, imam dobru tastaturu i  miša, žičane.

PC za muziku - preferiram ipak tastaturu i miša odvojeno, ne ide mi nikako rad na tim padovima, navika. Osim toga skoro sve završavam mišem, samo povremeno mi treba tastatura, za youtube uglavnom, kad nešto tražim.

Ovo mi je drugi laptop, nisam nikako pad ni jedan koristio sem povremeno.

Link to comment
Share on other sites

Ma za laptop uzmi valjan bežični miš. Š'a ga uopšte mešamo u priču?!? Bežični miševi valjaju već deceniju.
Ako misliš da miš po potrebi  "ukradeš" od audio računara,  nije baš da je one-click-change.

Za miniPC, znaš sam šta ti ponajbolje odgovara, i kako radiš/koristiš...

Uz redovnu kombinaciju tastatura/miš, ja bih uzeo i neki air-mouse. Ili ovu Hamu sa trackball-om. Ali tako bih ja...
Nešto ne vidim tastaturu i miša dok sam zavaljen na fotelju/sofu/krevet.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, misko1989 said:

Bezicni mis + on-screen keyboard ispunjava 99 % zahteva za tastaturom sto se mene tice.

O tome nisam razmišljao! Moglo bi i tako, da uzmem boljeg bežičnog miša i bez fizičke tastature. Jel ima u WIN10 već instalirana on-screan board?

Link to comment
Share on other sites

Silom prilika pazario sam neku jeftinu all in one usb bezicnu tast. & misha...cca. 1,200 kinti, tako nesto.  Ne valja, tasteri su plasticni ali nema osecaja klika pod prstima pa moram paziti sta sam otkucao... mish ima on/off a u svakodnevnoj upotrebi ( uvek on ) baterija mu traje mesec dana.  Te jeftine izbegavati ( e click kl-m-2w ).

Link to comment
Share on other sites

Moja preporuka zaboravite bilo koju vrstu Wi-Fi, ono što obično zovemo 'bežična' tastatura. Visokofrekventno ferceralo nije dobro po zvuk sa računara. Bolje rešenje jeste tablet računarčić pod Win-om, sada ih ima poptilično kao 'dual-boot', Android + Win.

Malo podešavanja da se omogući RDP protokol i ustanovi RDC veza Audio PC - Tablet računar via Wi-Fi ruter koji ovih dana skoro svi imamo po kućama. Do rutera LAN kabl od Audo makine.

Idealno rešenje bi bilo da i to nije direktna veza već posredno preko drugog računara: Audio PC - Posredni PC (obično i skladište muzike) LAN kablom - Tablet računar WiFi prema posrednom PC-u ili obrnuto, gledano od kontrolne jedinice.

Ima i kombinacija sa Blu-tooth donglama na USB portove audio i posrednog PC-a pa Tablet ali uvek je bolja LAN (žičana) veza dva PC-a.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, dj.nik said:

Moja preporuka zaboravite bilo koju vrstu Wi-Fi, ono što obično zovemo 'bežična' tastatura. Visokofrekventno ferceralo nije dobro po zvuk sa računara. Bolje rešenje jeste tablet računarčić pod Win-om, sada ih ima poptilično kao 'dual-boot', Android + Win.

Malo podešavanja da se omogući RDP protokol i ustanovi RDC veza Audio PC - Tablet računar via Wi-Fi ruter koji ovih dana skoro svi imamo po kućama. Do rutera LAN kabl od Audo makine.

Idealno rešenje bi bilo da i to nije direktna veza već posredno preko drugog računara: Audio PC - Posredni PC (obično i skladište muzike) LAN kablom - Tablet računar WiFi prema posrednom PC-u ili obrnuto, gledano od kontrolne jedinice.

Ima i kombinacija sa Blu-tooth donglama na USB portove audio i posrednog PC-a pa Tablet ali uvek je bolja LAN (žičana) veza dva PC-a.

 U cemu je bitna razlika izmedju WiFi-a, 900MHz wireless receiver-a i BT-a? Svi su reda velicina 1GHz... (2.4, 5... tu negde 1-10).

 Kabl za tablet zvuci nakaradno.

Link to comment
Share on other sites

Nikako nisam pomenuo kabl za tablet već dve opcije: kada imaš dodatni PC u sistemu i bez njega.

Ako imaš dodatni PC: AudioPC i 'pomoćni' PC (na njemu su i diskovi sa muzikom) se povezuju LAN kablom zatim RDC-om. Druga RDC veza je WiFi: Tablet RDC na pomoćni PC, preko njega na Audio PC.

Ako nemaš pomoćni PC, RDC je sa tablet računara na Audio PC. Audio PC kablom vezan za ruter, tablet putem WiFi veze kontroliše AudioPC.

Isto je i za BT, npr stari laptop i AudioPC imaju BT dongle a tablet racunarom se povezuješ na višak lapatop. malo lošije rešenje ali bolje od direktnog Wi-Fi prijemnika na AudioPC.

 

Link to comment
Share on other sites

Obe bežične veze (Wi-Fi i BT) navedene kao nedostatne i samo 'pod moranje'. Zašto mi je pre 7-8-9 god nuđena BT varijanta a ne WiFi zaista ne bih znao odgovoriti. BT četvrte generacije radi na 2.4-2.483G opsegu, WiFi valjda i duplo od toga.

Cilj pisanja jeste ostvarivanje posredne (RDP) veze a ne BT ili WiFi u bilo kom obliku, opsegu itd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...