Jump to content


Moj skromni vintage sistem.


Recommended Posts

2 minuta ranije, zeljko1974 said:

odlicna ideja ,da se uradu burning test....

Slažem se, čovek se baš potrudio da istestira kabl, ja priznajem nisam. U slobodno vreme sam i gamer kao tvoj sin, imam pc sa 850W napajanjem, međutim nije mi palo na pamet da prvo tu kačim kabl, nego ga odmah gurnu u Luxmana kome pozadi piše 280W potrošnja, međutim sa slika gore vidi se da sam stavio velike kondenzatore koji traže mnogo više struje što je i razlog zašto sam uradio naponski kabl.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno mislim da je taj mali konektor izvanredan u zvučnom smislu, čak mi jako liči u tonalnom koloru na Wattgate Audio Grade perijanicu koju ja koristim, ali mi je malo kilav za moje batinaše, pa ga montiram samo na zahtev kupca radi jeftinije cene ukupnog kabla. Imao sam ga na modifikovanom napajanju za laptop, koji mi je oteo @Filipescu jednom prilikom pa sam ostao bez njega, ali sam ga opet kupio za produžnu letvu koja mi napaja gramofon, TV, SBB D3, Marantz risiver u B sistemu.

Zaista odličan konektor.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Nixie said:

Znaš da moja pitanja nisu ozbiljna.:bacanje

De znam, a i ja sam imao problem kada sam započeo realizaciju i ukapirao da mi ni fen, a ni uljani nemaju iec utičnicu. I kako hobi nalaže zvukao se u fijoku i zašvajsovao adapter. :)

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da sam koristio običan kabl onaj što dolazi uz neko jeftino kompjutersko napajanje čistokrvni kinez, zvučno sam se preprodio. Tek kroz neko dugogodišnje slušanje ću da osetim prednosti a i mane ovog kabla, za sad je suviše rano svira mi tek dve nedelje, osim naravno ono što sam odmah primetio i napisao ispod slike, što je i normalno s obzirom da sam imao običan gumeni kabl.

Link to comment
Share on other sites

Nije pristojno reći, da je sve bolje od tih koji stižu sa uređajima, koje god klase da je uređaj, a izgleda kao kabl za napajanje računara. Bilo da je on deblji ili tanji.

Posebna pažnja za slamčicu koja život znači našim uređajima je više nego potrebna da bi se sa sigurnošću moglo tvrditi kako neki uređaj svira. Što je naluđe "sviraju" i ti kablovi i dosta od njih zavisi krajnja perfomansa samih komponenti.

Na neravnoj manekenskoj pisti i najbolji i najluksuzniji maneken će da se saplete, padne i obruka. Zato treba povesti računa na čemu se "drajvuju" naši ljubimci da bi zasijali svetlom glamura i raskoša koji nude.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Father said:

Nije pristojno reći, da je sve bolje od tih koji stižu sa uređajima, koje god klase da je uređaj, a izgleda kao kabl za napajanje računara. Bilo da je on deblji ili tanji.

Posebna pažnja za slamčicu koja život znači našim uređajima je više nego potrebna da bi se sa sigurnošću moglo tvrditi kako neki uređaj svira. Što je naluđe "sviraju" i ti kablovi i dosta od njih zavisi krajnja perfomansa samih komponenti.

Na neravnoj manekenskoj pisti i najbolji i najluksuzniji maneken će da se saplete, padne i obruka. Zato treba povesti računa na čemu se "drajvuju" naši ljubimci da bi zasijali svetlom glamura i raskoša koji nude.

Mislim da nisi razumeo mojom krivicom, nisam rekao, Luxmanu je napravljen euro prlključak i zaista sam ga vezao na računarski kabl sa kineskog napajanja, imao sam ih nekoliko viška. Luxman fabrički ima ugrađen kabl. 

Stekao se utisak takav možda, mojom krivicom nisam detaljno objasnio. :)

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, Сретен Младеновић said:

Mislim da nisi razumeo mojom krivicom, nisam rekao, Luxmanu je napravljen euro prlključak i zaista sam ga vezao na računarski kabl sa kineskog napajanja, imao sam ih nekoliko viška. Luxman fabrički ima ugrađen kabl. 

Stekao se utisak takav možda, mojom krivicom nisam detaljno objasnio. :)

:) Nisam mislio na tvoj komentar, već generalno da "nije lepo" opljuvati te fabričke. :lol: a onda sam se nadoveazo da je važno njih baciti u đubre.

Sorry za nesporazum, ipak sam ga ja uneo. :cheers

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Сретен Младеновић said:

S obzirom da sam koristio običan kabl onaj što dolazi uz neko jeftino kompjutersko napajanje čistokrvni kinez, zvučno sam se preprodio. Tek kroz neko dugogodišnje slušanje ću da osetim prednosti a i mane ovog kabla, za sad je suviše rano svira mi tek dve nedelje, ....

Dobro došao u klub. što bi neki matori cinici ovde rekli, kablomana.

Sem usviravanja samog kabla, uvek ide i usviravanje samog mozga. Tačnije rečeno, navikavanje mozga na novi nivo zvuka. Kako vreme bude odmicalo bićeš sve pricizniji u onom šta je bolje i šta ti više odgovara. Takođe ćeš shvatiti koliko je strujni deo veoma bitan za zvuk. Od sve periferije, odma posle akustike je najbitniji.

Par saveta, jer novajlije znaju da lutaju na početku puta, kao što sam i ja sam. Gledaj da ti strujni kabal ima ove karakteristike: miran zvuk, ispravan tonski balans (ovo se najduže uči), povučena scena između zvučnika, po svim osama šira scena,....

Možda ćeš najveći šok doživeti kad se naučiš na zvuk dobrih strujaša, da ćeš veoma lako prepoznati koji sistem je nakačen na obične kineske. Veoma prepoznatljiv suv, skučen, malaksao i impotentan zvuk kineskih strujaša. Što je sistem bolji, više se čuju. Uskoro će sajam, pa ćeš lako prepoznati ko kosi, a ko vodu nosi.

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, vdzele said:

Dobro došao u klub. što bi neki matori cinici ovde rekli, kablomana.

Sem usviravanja samog kabla, uvek ide i usviravanje samog mozga. Tačnije rečeno, navikavanje mozga na novi nivo zvuka. Kako vreme bude odmicalo bićeš sve pricizniji u onom šta je bolje i šta ti više odgovara. Takođe ćeš shvatiti koliko je strujni deo veoma bitan za zvuk. Od sve periferije, odma posle akustike je najbitniji.

Par saveta, jer novajlije znaju da lutaju na početku puta, kao što sam i ja sam. Gledaj da ti strujni kabal ima ove karakteristike: miran zvuk, ispravan tonski balans (ovo se najduže uči), povučena scena između zvučnika, po svim osama šira scena,....

Možda ćeš najveći šok doživeti kad se naučiš na zvuk dobrih strujaša, da ćeš veoma lako prepoznati koji sistem je nakačen na obične kineske. Veoma prepoznatljiv suv, skučen, malaksao i impotentan zvuk kineskih strujaša. Što je sistem bolji, više se čuju. Uskoro će sajam, pa ćeš lako prepoznati ko kosi, a ko vodu nosi.

 

Ha ha vrlo zanimljiv i poučan tekst. 

Miran zvuk to sam odmahosetio, kao da mi se pojačivač drao sa pređašnjim kablom sad se baš oseća kako mirnije radi, tako da tu se slažem sa tobom. Za ostalo tek treba da osetim i doživim.

Ja sam baš zelen što se naponskog kabla tiče i tek mi predstoji da ga dobro upoznam i uđem spremnije u celu priču.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, laky said:

ako je to pravio misko m. imao sam prilike zvucnicke i jedan strujni da slusam 

Jeste pravio ga je Miško. Imaš na početku teme slike mog Luxmana koga je isto on kompletno sredio i prezadovoljan sam.

Nadam se da su ti se dopali ti zvučnički kablovi koje pravi. Uh oni bi mi tako dobro legli da se otarasim ovih Kimbera. Ima jedna anegdota za te njegove kablove, ako bude prilike ispričaću je jednom...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...