Jump to content


Moj skromni vintage sistem.


Recommended Posts

 

 

Pozdrav svim forumašima i ljubiteljima dobrog zvuka. Evo mog malo upgradovanog sistema.

Pojačivač: Luxman L-101

CD plejeri: Philips 960 i Philps 650

Casetdek: Nakamichi 582

Zvučne kutije: B&W DM100 i DM4

Zvučnički kablovi: Kimber

Policu za hi-fi i zvučničke stalke sam sam pravio.

Stalci su podesivi cevi su punjene peskom teški su svaki po 25kg od metala su. Kućna radinost.

 

Htedoh i slike da postavim ali vidim da ne mogu jedino da uploadujem negde... Ubaciću ih naknadno. Nadam se da će vam se dopasti mali Vintage sistem.

Link to comment
Share on other sites

Just now, sondek said:

Muzička podloga :thumbsup2

...a i Philips 960 :cheers (sanjao o njemu nekad dok sam imao 850). Sve u svemu lep vintage sistem!

Indžoj :listen

Hvala. Ha ha tu te razumem i ja sam isto dok sam imao 650 i pre par godina ukaza mi se sjajna prilika i uzeh ga. Zvučno jedan od najboljih plejera koje sam čuo. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moj Luxman integralac L-101

Pre par godina rešio da ga preradim. Kao što se vidi sa slika sve što je moglo izmenjano mu je.

Stavljeni Mapco kondovi od 10 000 mikrofarada na 50V. Zbog veličine morao sam da ih oborim jer su višlji od pojačivača jedva sam ih ugurao da stanu.

Promenjeno je kompletno ožičenje. Sve ove bele žice sa slike su od čistog srebra presvučeni teflonom. Svi potenciometri takođe su povezani srebrnim žicama.

Na phono sekciji zamenje čip i izvučene srebrne žice za masu i činćeve.

Sa slike 2 se vidi da je zadnja strana takođe izmenjana stavljeni kvalitetni srebni terminali u odnosu na one fabričke, promenjeni svi izlazi srebrnim i svi su vezani srebrnim žicama, stavljen pozlaćen euro prikključak itd.

Ovaj pojačivač zvuči mrak posle prerade, pun bogat zvuk da vrlo definisanim basom i to je sada potpuno druga priča u odnosu na fabričko stanje.

Priznajem ovakva prerada košta dosta, ali zvuk koji se dobija je fantastičan.

Ovaj pojačivač je radio moj drugar Miško Manić koji se time inače bavi, a s obzirom da smo veliki drugari hteo je da mi baš odradi pojačalo da bude mrak, tako da je stavljao najbolje elemente, srebrne žice, čipove, kodnove je naručio iz Japana, tako da je srebrno ožičenje izuzetno visoke čistoće.

Sve što je moglo da se odradi odrađeno je, jedino što nisam stavio a savetovano mi je jeste da potenciometar zamenim kvalitetnim atenuatorom.

Znam mnogi će da mi kažu da je to budalaština, da je to mnogo para i da ne vredi, međutim sve to pada u vodu kad se taj pojačivač poveže. 

 

000_0002.jpg

000_0004.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Konačno sam nabavio dobar naponski kabl. Drugar mi ga pravio. Kabl je od čistog srebra košta ko tri careva grada, mada upozorio me pošto je kompletno od srebra da prvih mesec dana neće da valja jer ima puno srebra, da moram da slušam non stop da se srebro usvira i polako legne na sistem. Prvo sam pomislio svašta međutim evo posle dve nedelje već se oseća razlika, mada još nije usviran potpuno. Ono što sam odmah primetio je ogromna detaljnost, na primer kada sam slušao flamenko gitariste primetio sam da se jasnije čuju pragovi, vibracija žica, daleko izražajnije nego pre, bas je daleko definisaniji i precizniji, dobio sam i veći prostor. Kod Davida Lanza klavir ima više drveta, zvuk samog drveta klavira je sada daleko izražajnije. Zaista sjajan kabl.

Međutim koliko je on dobar, toliko i nije, otkriva mane sistema. Ako samo neka sitnica u sistemu nije kako treba to se odmah oseti i počinje da smeta. Zaista sjajan kabl i prezadovoljan sam.

000_0007.jpg

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, Сретен Младеновић said:

Kabl je od čistog srebra košta ko tri careva grada, mada upozorio me pošto je kompletno od srebra da prvih mesec dana neće da valja jer ima puno srebra, da moram da slušam non stop da se srebro usvira i polako legne na sistem.

Ja svaki svoj novonapravljen kabl kao drugu kontrolu u nizu povežem na fen (1600W) na 10-15 min, da i pored prethodnih merenja i provere kratkog spoja proverim ispravnost ili otklonim sumnju od nekakvog varničenja. Kao treći test novog kabla ide na uljani radijator (2000W) celu noć (po jeftinijoj ali čistijoj struji). I kao četvrti segment testa ispravnosti i kvaliteta, stoji par dana na 750W napajanju za PC gde moj stariji sin gamer satima prži sve na ivici usijanja.

Tek nakon 4 dana strujni kabl dolazi na audio sprave i pušta se po prvi put. Skoro da nisu uočljive nikakve promene u zvuku nakon ovakvog poligona razrađivanja kabla. Moji su 100% bakarne licne više različitih preseka, pa verujem da i to ima veze u poređenju sa 100% srebrom. Dajem čisto kao ideju da se možda preko noći zakači na neki jak, a bešuman potrošač koji vuče ampere kroz njega. Siguran sam da će ga brže razraditi od 300-400W nekih audio sprava koje će uz stalno prisustvo nekakvog zvuka daleko sporije usvirati kabl.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Father said:

Ja svaki svoj novonapravljen kabl kao drugu kontrolu u nizu povežem na fen (1600W) na 10-15 min, da i pored prethodnih merenja i provere kratkog spoja proverim ispravnost ili otklonim sumnju od nekakvog varničenja. Kao treći test novog kabla ide na uljani radijator (2000W) celu noć (po jeftinijoj ali čistijoj struji). I kao četvrti segment testa ispravnosti i kvaliteta, stoji par dana na 750W napajanju za PC gde moj stariji sin gamer satima prži sve na ivici usijanja.

Tek nakon 4 dana strujni kabl dolazi na audio sprave i pušta se po prvi put. Skoro da nisu uočljive nikakve promene u zvuku nakon ovakvog poligona razrađivanja kabla. Moji su 100% bakarne licne više različitih preseka, pa verujem da i to ima veze u poređenju sa 100% srebrom. Dajem čisto kao ideju da se možda preko noći zakači na neki jak, a bešuman potrošač koji vuče ampere kroz njega. Siguran sam da će ga brže razraditi od 300-400W nekih audio sprava koje će uz stalno prisustvo nekakvog zvuka daleko sporije usvirati kabl.

odlicna ideja ,da se uradu burning test....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...