Jump to content


Netflix


Ljuba

Recommended Posts

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Iskoristiću priliku da malo bacim hejt na video stream servise, i pravac u kojem se to razvija.

Pisao sam to već na drugom forumu, pa ću ovde preneti:

------------
...ja sam jako jako razočaran streaming servisima za video, kao idejom uopšte i pravcem u kojem to ide, bar ovim sadašnjim.
Kada se to pojavilo, kada sam probao prvi Netflix, oduševio sam se, bio ubeđen da je to budućnost, kada ono cvrc, oduševljenje je splasnulo u rekordnom roku.

Za razliku od streaming servisa za muziku, gde uglavom ima (gotovo) sve što vam može trebati (plaćam Tidal i Spotify), video streaming se podelio na gomile "svako za sebe" produkcije i publikovanja.

Koji će mi đavo video servis gde nema SVE što bih želeo pogledati. Ili bar 2/3.

Disney otvara svoj stream servis za svoju produkciju, Amazon ima svoj stream i svoju produkciju, HBO ima svoje, CBS svoje...
I svi će svoje sadržaje, da ponude samo kod sebe.

:(

Treba mi "videoteka" gde mogu da pogledam sve delove Star Wars i Startrack, nove filmove onda kada ih puste van bioskopa bez obzira čija je produkcija, serije onda kada prođe prvi hype, ali i klasike tipa Trainspotting, Kum, Bekstvo iz Šošenka, Prohujalo sa vihorom, sve od Vudi Alena, pa i Frends-e, Bing Bang Theory, Čarli Čaplina, zašto da ne i sve exYu filmove, Korejske, Španske, Francuske, Japanske...

Takav "video klub" bih plaćao i mnogo više nego što traže sadašnji, delimični. I takav video klub bi za mene bio kraj torentovanja.

Pa mjkumbžju, i ranije u vreme legalnih video klubova na zapadu, video klub koji bi imao samo ponudu Worner Brothers ili Universala ne bi dugo opstao. Jel?

Dok se ne pojavi neki overall stream video klub, ovo rasparčkanost meni ne treba. Razumem da su autorska prava problem, ali ovako kako rade, nemam drugi izbor nego da se i dalje oslanjam na torente.
Razumem da ih zapravo muči i prodaja prava televizijama, koje neće biti ako isto ponude preko stream-a, ali ne može ni ovako doveka, dolaze nove vremena. Klasična televizija "mi vama emitujemo šta i kada hoćemo/imamo", je istorija, kao uostalom i kupovanje filmova i serija na nosačima zapisa.
Treba da sednu i naprave nove ugovore/pravilnike/dogovore ili šta već treba, oko načina on-line distribucije po regionima ili šta ih već muči, i da se za korisnike bore cenom i kvalitetom usluge, a ne delićima sadržaja.

Naravno, kvalitean titl ili sinhornizacija za dečije sadržaje se podrazumeva.

Za sada plaćam HBO OD, jer imaju najveću podršku uopšte, i najveću na našem jeziku. Mala deca gledaju sinhronizovane crtaće. Ali i HBO se izgustira za par meseci. Srećom, može da se pali/gasi na mesečnom nivou. A i oni, kako nešto novo ubace na listu, nešto starije uklone. :(

Link to comment
Share on other sites

Такође је квалитет стрим видео материјала приметно слабији од оног што се нуди на диску или легалном скидању филма, како слика тако и звук. Стрим аудио материјала је на већ на цд или бољем нивоу.

Link to comment
Share on other sites

To nije tačno. Netflix u Premium paketu je odličan. HBO imam preko total tv u HD nema razlike u odnosu na Netflix. Razlika je samo u dosadnom sadržaju za razliku od Netflixa gde ima baš kvalitetnih serija i dokumentaraca. Filmovi na oba su tako tako. A ko još gleda filmove preko tv-a kada ima Cineplexx bioskop...

BR je superiorniji što se tiče zvuka i slike ne i na DVD u. A stvarno mi ne pada na pamet da dam 20ak evra za BR kada Netflix košta 14 evra mesečno, HBO valjda 6 evra :)

Link to comment
Share on other sites

Тако исто неко каже да му мп3 довољан. Додуше преко стрим сервиса звук и јесте мп3 квалитета (дд, дд+). Без хд звука филм није то то.

Шта са синеплексом? Велика слика супер. Некалибрисан екран, боје и контраст несређене, оштрина упитна. Звук очајан. Гледао више пута и разочарао се. Мада ако си навикао на звук са тв сервиса онда ти тамо и није лоше.

То што је теби слика одлична на стриму, другима није довољно квалитетна.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, gvlada said:

Такође је квалитет стрим видео материјала приметно слабији од оног што се нуди на диску или легалном скидању филма, како слика тако и звук. Стрим аудио материјала је на већ на цд или бољем нивоу.

U princpu, moraju ostaviti neku ekskluzivu za skupe nosače videa, pa neka to bude ultimativni kvalitet slike.

Sam kvalitet stream-a (kada sve radi kako treba) je nekome dovoljan, nekome nije, ali to je ono što može biti i jedna od opcija kojima bi se stream servisi borili između sebe. Pored cene.

Ponuda sadržaja na kašičicu, i svojatanje svoje produkcije na samo svoj stream je :screwy

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, džonibigud said:

 

BR je superiorniji što se tiče zvuka i slike ne i na DVD u. A stvarno mi ne pada na pamet da dam 20ak evra za BR kada Netflix košta 14 evra mesečno, HBO valjda 6 evra :)

Probaj da pogledas, BD diskove,  ako imas prave masine, pa onda napisi.

I ne pricaj napamet.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, NShappy said:

Iskoristiću priliku da malo bacim hejt na video stream servise, i pravac u kojem se to razvija.

Pisao sam to već na drugom forumu, pa ću ovde preneti:

Šteta da se upropasti ova fina tema. Treba dati predlog filma i serije sa Netflixa u njoj, nije uredu što pišeš ovako. Ali dobro,  ima moderatora koji bi trebalo da reaguju. Otvorila se jedna potupno besmislena diskusija posle tvog posta,  ili bar takovoj diskusiji nije mesto na ovoj temi. Toliko

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...