Jump to content


Pojacalo za dynaudio


Biba

Recommended Posts

  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

ProÄitao sam ovo Å¡to piÅ¡e GaÅ¡o, pa sam se setio da sam od joÅ¡ nekolicine ljudi u Äije sluÅ¡no ikustvo imam poverenja Äuo da aktivni sistemi Dynaudio sviraju izvanredno. I Å¡to je najbolje, Äak su neÅ¡to jefniniji od "home" kutija, bar se tako priÄa.

Dalje, želeo bih da pomenem da je Dynaudio nekada radio i amplifikaciju u komercijalne svrhe, ali to je bio ljuti high end. Ima tome desetak godina, Äitao sam i gledao slike u nekom nemaÄkom magazinu tipa Audio ili Stereoplay. Imena su im bila neÅ¡to kao, recimo, Statement ... ili tome sliÄno. Samo predpojaÄalo je bilo ogromno, kao neki veliki snagaÅ¡, dok je izlazno pojaÄalo bilo veliko kao najveći Krell koji se danas pravi. Cene su bile u skladu sa dimenzijama - izražene sa Å¡est cifara za ceo komplet!!! PojaÄala su noÅ¡ena na sajmove i promocije po svetu, a MlaÄ‘a (Vox Trade) mi je priÄao da ih je Äuo kada je bio na jednoj od promocija za dilere u Danskoj i, naravno, ostao bez reÄi. U to vreme su uradili i prototipove za svoje danaÅ¡nje najveće zvuÄnike.

Pretpostavljam da je neki mali broj pojaÄala zavrÅ¡io kod finansijski dobro potkovanih audiofila, ali dugo niÅ¡ta nisam Äuo o tome. Verovatno da pojaÄala koja stavljaju u aktivne sisteme imaju nekih dodirnih taÄaka sa ovim tako-reći prototipovima.

Ovo je bila kao neka mala digresija na celu temu, ali nadam se da je informacija bila korisna.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Suvlasnik i konstruktor Gryphona Flaming E. Rassmusen tvrdi da NAD serije "S" nema nikakvih dodirnih tocaka sa njegovom firmom, sto na osnovi usporedbe zvuka moze da mu se veruje.

Istina kaze da je vlasnik NAD-a (mislim F.Joseph) "posudio" deo inzinjerskog tima iz Gryphona koji je poradio na audiodesignu prestizne NAD-ove serije.

To naravno ne treba uzimati kao odlucujuci faktor u proceni kvalitete zvuka, ali treba povuci crtu ispod razmisljanja o integraciji ova dva branda.

Link to comment
Share on other sites

Za Dynaudio je poželjna amplifikacija tipa Parasounda. Mislim da Klaus posjeduje neÅ¡to od navedenog. Ukoliko se može ubosti HCA3500 onda je to najbolja kupovina.PojaÄalo obiluje snagom i kontrolom-zvuÄnici dobivaju takve udarce kao da ih udaraju dva Lenoxa Lewisa istovremeno. ZvuÄni karakter mu je priliÄno taman.

Link to comment
Share on other sites

Eto, za koji dan donosim Dynaudio Confidence C1 i videcemo kako ce to sesti s kombom Primare PRE30/Parasound Halo A21... Ovaj Parasound izlaz radi ubitacno s B&W 803S i 805S, a uz vrhunski Dynaudio ocekujem - spektakl.

Darac, zvucni pecat mu ipak nije tamniji - takvo nesto sam donekle primetio kod manjeg A23 - nego je izrazito neutralnog balansa kroz spektar, pogotovo sto se ekstrema tice. Ima izrazito ekspanzivni, mesnati srednji pojas, jako je eufonican i puca vrlo jaki headroom - za razliku od recimo ponesto sterilnog Rotela RB-1080 (kojeg sam svirao s istim kutijama i elektronikom) koji je neutralniji, ali i nekako isprazan. Visoki kod Halo A21 imaju malu zicu zvonkastog sustaina, vrlo su zivi i detaljni, bass atack fenomenalan... Za manje od 1450Eu kolko me je stajao, Halo A21 je za mene pravi statement od ampa.

Link to comment
Share on other sites

Eto, za koji dan donosim Dynaudio Confidence C1 i videcemo kako ce to sesti s kombom Primare PRE30/Parasound Halo A21... Ovaj Parasound izlaz radi ubitacno s B&W 803S i 805S, a uz vrhunski Dynaudio ocekujem - spektakl.

Darac, zvucni pecat mu ipak nije tamniji - takvo nesto sam donekle primetio kod manjeg A23 - nego je izrazito neutralnog balansa kroz spektar, pogotovo sto se ekstrema tice. Ima izrazito ekspanzivni, mesnati srednji pojas, jako je eufonican i puca vrlo jaki headroom - za razliku od recimo ponesto sterilnog Rotela RB-1080 (kojeg sam svirao s istim kutijama i elektronikom) koji je neutralniji, ali i nekako isprazan. Visoki kod Halo A21 imaju malu zicu zvonkastog sustaina, vrlo su zivi i detaljni, bass atack fenomenalan... Za manje od 1450Eu kolko me je stajao, Halo A21 je za mene pravi statement od ampa.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Mislim da bi mogao u izbor uvrstiti Bel Canto S300i integralno. To pojacalo sam slusao sa Dynaudio Confidence 3 zvucnicima i zvuci odlicno. Transparentno, brzo i sa odlicnim basovima. Druga varianta ja sa S300 snagasem koji se moze naci povoljno i ulazi komotno u cenu od 2000 eura tako da ostaje i za lampasko predpojacalu (polovno) i za set lampi. Inace u "igri" moze biti i NuForce integralno IA-7V2.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Amplifikacija Dynaudio Arbiter je jedna od najskupljih ikada napravljenih.Primera radi Preamp(Arbiter) koji je testiran 5/1993 u Hifi Vision-u je kostao tad 90.000 dm,sto je za to vreme bila neverovatna cena.Kasnije su izasli monoblokovi koji su kostali 200.000 dolara.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

NeobiÄno je da niko nije pomenuo dva moćna Dynaudio saveznika, medju pojaÄalima i to:

Pod "obavezno" Nelson Pass ojaÄevalnike, naroÄito kombinacije pre - power amp, koji god nad 100W,

mada su isto tako ampovi manje snage ovog renomiranog proizvodjaÄa vrlo potentni i izvlaÄe

poslednju kap muzikalnosti iz Dynaudio zvuÄnika. Tu ukljuÄujem i njihove nove integralce.

Druga "obavezna" opcija je Naim, govorim kako iz liÄnog, tako i iz iskustva velikog broja Naimofila

koji se kunu u tu sinergiju, govoreći da do sada kojagod kombinacija Naima i Dynaudiota bila

probana - nijedna nije omanula da ostvari vrhunsku sinergiju pre svega u smislu muzikaliÄnosti i

ritmiÄnosti uz umjerenu ali dovoljno zadovoljavajuću (bar za ljubitelje roka i jazza) koliÄinu detalja.

Na Naim forumu je Äitava množica i podgrupa Naim - Dynaudio freakova, no opet postoji i sliÄna podgrupa

vlasnika Sonus Fabera, a to je opcija u kojoj se po meni ova dva medjusobno ubijaju i totalno je razoÄaravajuća.

Moja iskustva baziraju na priliÄno nisko kotiranoj seriji oba, i to Naim Nait prvo 5i a posle i XS sa

kutijama Dynaudio Audience 52SE.

Overall sinergija je mnogo bolja Äak i u poredjenju sa Neat Momentumom3i i Spendorima, koje trenutno

upotrebljavam.

Prva Pass opcija je teška za kupiti, nema predstavništva (ja osebno nemam živaca da ga tražim po Sloveniji -

mada sam mnenja da kada bih ga tražio sigurno bi ga i našao, dok za BG nisam ziher ali mislim da ga nema),

te me Äudi da forumaÅ¡i iz HR nisu predlagali ovu

opciju, glede prije svega na odredjen nivo idolatrije prema ovom brandu u Zagrebu.

Primare je klasiÄna opcija za Dynove, ali je prezentacija malko "suha i kliniÄna" za moje uho, (imao i prodao

A30.1) baš sa Audio+ence 52se.

Electrocompaniet nisam slušao ali i pored Beogradskih mitova o ovoj sinergiji nisam siguran da bi ista bila

idealna poput Nelson Passovih uradaka.

Link to comment
Share on other sites

NeobiÄno je da niko nije pomenuo dva moćna Dynaudio saveznika, medju pojaÄalima i to:

Pod "obavezno" Nelson Pass ojaÄevalnike, naroÄito kombinacije pre - power amp, koji god nad 100W,

mada su isto tako ampovi manje snage ovog renomiranog proizvodjaÄa vrlo potentni i izvlaÄe

poslednju kap muzikalnosti iz Dynaudio zvuÄnika.

Link to comment
Share on other sites

Ovo za Naim se slazem - to je stvarno Kult. Da nemam sobu koju imam ozbiljno bi razmislio o tome :D.

Za Pass... Ja na zalost nisam cuo nijedan original Pass. To mi je jako zao... :/ Tako da necu komentarisati. Dodao bi jos i Krell, uz ogradu da je Willi vise-manje u pravu (mozda FBI i ne bi bio los integralac za neki ozbiljan Dynaudio). Eventualn Simaudio moze da bude cetvrti igrac i to je to.

Takodje, moje iskustvo, Dynaudio spada u one kutije koje ne valja da budu najskuplje komponente u sistemu. Jesu relativno skupe kutije, ali im vredi dati pojacalo osetno skuplje od njih - onda covek tek cuje zasto ih je platio. Vredi.

Link to comment
Share on other sites

NeobiÄno je da niko nije pomenuo dva moćna Dynaudio saveznika, medju pojaÄalima i to:

Pod "obavezno" Nelson Pass ojaÄevalnike, naroÄito kombinacije pre - power amp,

Electrocompaniet nisam slušao ali i pored Beogradskih mitova o ovoj sinergiji nisam siguran da bi ista bila

idealna poput Nelson Passovih uradaka.

Link to comment
Share on other sites

Glup sam i ne mogu da nauÄim citiranje u ovoj (po obliku totalno idiotskoj) inkarnaciji forumskog interfejsa a i prestar sam za tako Å¡to odgovoriću jednostavno sa copy-paste (pritom jedan debeli minus za izgled i opcije foruma - oÄaj živi).

Kolko znam, tu je samo jedan...nastao na temelju PASS 150.5. Jel još koji u igri?

Ništa partikularno - ima jedan nov valjda 30A ili nešto tako, ima 30W A clase. Ako se ne varam.

NAim smo Äuli i u klubu u viÅ¡e navrata...ta populacija Naim-freakova je priliÄno idolopokloniÄna - da iskoristim tvoju rijeÄ - i vrlo netolerantna prema svakoj kritici. Malog Naima 5 u viÅ¡e kombinacija, a s Dynaudiom S1.4 imali smo prilike Äuti s Supernaitom...iako na prvu loptu atraktivno, u stvari taj zvuÄnik nije "zaživio" kolko se oÄekivalo. Ako ti nije rpoblem, ima na stranicama audiofil.net u podsekciji klupska druženje vopis cijele seanse

NAP/NAC 202 je imao jedan naš prijatelj s Focusom 140...to je bilo OK.

Osobno nisam nimalo poklonik Naima, ako je nešto precijenjeno, ond je to taj brand. OVo sada nema veze s NAIT-1, 2 kojim su se proslavili.

Da ne govorim da mi se kosa diže na glavi Naim-idolopoklonika kad poÄnu "...a ne, treba to joÅ¡ kupiti FlatCap, SuperCap...sh**t Cap"...Mislim, ili je amp ili nije, kaj će se kupovati extra napajanje, ostaviti ovo jedno koje je već plaćeno (a koje se bypasira), itd.

Vjerojatno tamo vrijedi jedino onaj najveći, 500 ili kako se već zove, no tu ulazimo u dilemu kupnje jakih igraÄa koji su bezmilosni

No tu već nema ulazimo u vrlo subjektivnu kategoriju, recimo ja bih izdvojio opasnu sumu novaca za napajanja, naroÄito hicap, koji neobiÄno mnogo unapredjuje zvuk Naima.

To vjerovaao ili ne radi Äak i Flatcap, no dajmo na "golo" - i takav je Naim odliÄan prijatelj Dynaudiou.

Interesantna je pripomba o Fokusima, Focus, izgleda najbolje igra sa Naimom.

Suh Supernait??? Nikada to ne bih rekao, liÄno nisam sluÅ¡ao ali je XS ne toliko daleko od Supernaita ali je na Dynaudiou sve osim suhog kada ga uporediÅ¡ sa jednim hladnim detaljnim, puristiÄkim i u tom smilsu samo za klasiku dobrim Primere performerom.

Pass se može kupiti u Zagrebu i to povoljnije nego vani.

Dynaudio nije idolatrija u Zagrebu, niti blizu Naimu - Äisto kao info

U HiFiMedia je više razprave o Nelsonu Passu no u Stereophilu.

No, raduje me pojava Naim idolatrije.

Count me in.

Ja sam posle dugo lutanja doÅ¡ao do priliÄno stabilnog stava da je za uloženi novac, garanciju, održavanje i trajnost Naim sjajan,

i u toj novÄanoj kategoriji mu doaka samo Exposure - i to stari uradki (iz John Farlowe ere).

Na žalost Naim je kudikamo skuplji u ZG od BG i Slo (gde i nešto nema uvek svega za dobiti) da ne govorim o UK. Ako je Passlabs jeftinij to je sjajno,

ali opet izvan kategorije mojih platežnih sposobnosti (doduÅ¡e ne priÄam o pravim brojevima, ne znam koje su taÄno cene, znam generalno da su velike)

Primare je jeftini HiFi amp koji daje puno za normlanu lovu. Imao sam ga s najmanje 3 Dynaudio - spomenuti 1.3mk2, Audience 50, i C1 - pristojno i kontrolirano, ali ni blizu suho kao Naim Supernait, na primjer

Ja bih prije rekao da je Primare skupežljiv amp koji daje obskurnu mzikaliÄnost za uložen novac.

No zvuk je stvar okusa.

Cheers chap :thumbsup2:cheers

Hvala za komentare, obožavam ovakve razgovore kao i one koji su mu sledili

Keep going on.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...