Jump to content


Nakamichi 582 servis ili ne?


Recommended Posts

U nedoumici sam šta da radim pa reko ajde možda je neka glava pametnija od moje.

Kasetofon ne korisitm dugi niz godina, dugi znači sigurno nije radio bar 8-10 godina, pre toga je sve bilo ispravno.Stoji mi u ormanu niti ga slušam niti mi treba, već neko vreme ne slušam više kasete. E sad da li se tu isplati servis uopšte raditi? Razmišljam dal da ga prodam takvog kakav je? Iskren da budem ja ne znam ni koliko to vredi ne pratim to odavno, a kad god sam probao baš taj model da nađem po oglasima nisam našao.

Šta vi mislite? Šta mi je najbolje raditi oko kasetofona? 

Link to comment
Share on other sites

Za koliko god da prodate zazalicete kasnije sto ste to uradili. Nakamichi je relikvija koja se uvek drzi kod kuce bez obzira na ispravnost, samo pod uslovom da je u estetski perfektnom stanju. Nisam fan dekova ali se ne bih bunio da mi kod kuce stoji neki iz ZX serije. Prema tome ako Vam nije stalo do 150 evra u takvom stanju ili 200-250 u ispravnom, ostavite ga neka cuci kod kuce.

Link to comment
Share on other sites

doplatite 68 evra za vecu kvadraturu i stavite ga na kant 0.13x0.35x1500. i dalje ostaje ista povrsina iznad nejga pa mozete staviti jos pet uredjaja u visini stana tako da se 68 evra deli na 6.

Covek je pitao sta da radi sa dekom koji mu stoji 10 godina, znaci nema veze kvadratura Vaseg stana sa njegovim dekom kao ni moj komentar na Vasu kvadraturu. Ali sam siguran da bi 98 posto clanova ovog foruma zadrzalo Nakamichija pa makar i na ormanu da ga bar nekad pogledaju

Link to comment
Share on other sites

Da se ogradim. Ja ne slušam kasete i nemam lični interes, ali mislim da je bolje pošto mu dek stoji već 10 godina, da ga proda nekome ko će da ga sluša i uživa u njemu. Veoma je glupo da takva mašina stoji i skuplja prašinu. Slažem se članom @Engine , a i sa mojm ženom :) koja mi brani da postanem hordaš. Jednostavno imaš uređaj, želiš da ga zameniš za bolji, ti ga prodaješ (izgubiš pare) i tako u krug. U ovom sportu niko osim preprodavaca nije profitirao.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, impuls said:

doplatite 68 evra za vecu kvadraturu i stavite ga na kant 0.13x0.35x1500. i dalje ostaje ista povrsina iznad nejga pa mozete staviti jos pet uredjaja u visini stana tako da se 68 evra deli na 6.

Covek je pitao sta da radi sa dekom koji mu stoji 10 godina, znaci nema veze kvadratura Vaseg stana sa njegovim dekom kao ni moj komentar na Vasu kvadraturu. Ali sam siguran da bi 98 posto clanova ovog foruma zadrzalo Nakamichija pa makar i na ormanu da ga bar nekad pogledaju

Ima veze sa pitanjem, samo što ste vi banalizovali moj odgovor. Htio sam da kažem da sam se morao osloboditi viška komponenti zbog nedostatka prostora, za pola vijeka čovjek može navući desetine IKONA kao što je N582. Shvatio sam da slaganje samo radi spomenara nema smisla.

Od kad sam nabavio Naim Uniti Atom dosta komponenti, kablova, daljinskih upravljača, strujnih letvi i produžnih kablova je postalo višak. Ko hoće da ređa do vrha plafona stana - njegov izbor. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 23.9.2019. at 19:29, Сретен Младеновић said:

Šta vi mislite? Šta mi je najbolje raditi oko kasetofona? 

Продај и реши се беде јер кад се отвори ко зна шта све треба урадити да би био у фул радном стању а то кошта. Ако га ниси користио бар пет година рачунај да ти није потребан. Јавиће се већ неко преко приватне поруке у вези тог дека. 

Ех да је бар "З" верзија.

Link to comment
Share on other sites

On 3.10.2019. at 14:25, giZ_Mo said:

Продај и реши се беде јер кад се отвори ко зна шта све треба урадити да би био у фул радном стању а то кошта. Ако га ниси користио бар пет година рачунај да ти није потребан. Јавиће се већ неко преко приватне поруке у вези тог дека. 

Ех да је бар "З" верзија.

Hvala na odgovorima.

Da to bi ja mislim bilo najbolje jer mi bezveze stoji i skuplja prašinu samo, bolje da ga nekom prodam ko bi ga sredio i slušao. 

Kao što si rekao sigurno mu treba servis, međutim mislim da to ne bi bilo strašno jer on se nije nikad kvario, nije nikad ni popravljan samo prestao da bude funcionalan od dugog stajanja.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Сретен Младеновић said:

Kao što si rekao sigurno mu treba servis, međutim mislim da to ne bi bilo strašno jer on se nije nikad kvario, nije nikad ni popravljan samo prestao da bude funcionalan od dugog stajanja.

Тај дек је из тамо неке '80, значи још мало па четрдесет година, та механика је пуна пластичних делова који након толиких година постану крти и веома су дискутабилни због не предвиђених ситуација приликом расклапања/склапања а делова нема. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...