Jump to content


К: SME 3009.


InSides

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
23 sati ranije, zflazar said:

Ima je i na KP

Ta sa KP što je prodaje Fidelity je po meni malo poskupa, 450 EUR.

Ja sam moju 3009 pre oko godinu dana platio 350 EUR sa sve carinom i svim troškovima, komplet (nije bilo samo kutije) sa protraktorom i svim ostalim što je originalno dolazilo uz ručku. Plus, u pitanju je improved model sa fiksnim headshell-om, koji je obično skuplji zato što je navodno bolji. A ručka u perfektnom stanju, mažena i pažena, kupljena na ebayu od respektabilnog prodavca iz UK.

Link to comment
Share on other sites

Имао сам некада СМЕ 3009 мк3. Изванредно лепа ручица, савршено финиширана. Али са мојом МЦ главом Ентре1 коју сам тада имао није добро радила. Међутим, са АДЦ Хлр ММ главом високе комплијансе радила је одлично. Зато сам је продао и купио Мишн 774 оргинал која је много швршће конструкције и погодна за МЦ главе. Ентре1 је у њој радио неупоредиво боље. Згог тога је СМЕ 1985 године избацио на тржиште петицу и касније 309 итд. Морали су да одговоре захтевима тржишта за швршћим ручицама погодним за употребу са главама ниске комплијансе и велике вибрационе енергије коју стварају.

Link to comment
Share on other sites

On 24.10.2019. at 15:50, Solderer said:

Али са мојом МЦ главом Ентре1 коју сам тада имао није добро радила.

Слажем се. SME Series III је таман део SME историје - онакав који би фирма најрадије заборавила.

Срећом, то не важи за 3009R / 3009S2 итд. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...