Jump to content


Led,Oled ili Qled ?


goran_p

Recommended Posts

1 sat ranije, jagermaister said:

Juče mi crko samsung lcd u spavacoj ,star oko 15 tak god . Otvorih ga , zamjenih dva naduvana elektrolita i  evo ga radi ka nov :D

Da li si mu protreso nano cell kanister da ne zapuši, sada kada si mu stavio jedre elekteolite pa kad povuče boje. Još ako su low esr neki, onda obavezno da se protrese. :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 6 months later...

Pogledaj temu ,,sta posle plazma tv,, da se ne kopiram ponovo

Stvarno najbolji tv za male pare i moram naglasiti definitivno bolji od LG u klasi za koji sam se i sam lomio.

Pise u recenzijama a i licno sam se uverio. Bolji i slika i ton, jedino gledanje pod velikim uglom ide u korist LG.

Link to comment
Share on other sites

On 24.9.2019. at 11:56, Body said:

Šta vam vredi Oled ili Qled kad je kvalitet slike većine tv stanica loš i ne može ga popraviti kvalitetan tv tako da imate skup kvalitetan tv al tehnika tv stanica ih ne prati osim HRT i AlJazire

LG posle 4 ili 5 godina crkava led osvetljenje a popravka je skupa mislim da je Sony mnogo bolji izbor

Ovo za LG je tačno, meni je dva puta već vrklo led osvetljenje, u servisu ovlašćenom popravka oko 20000,sreća, preko puta ulaza imam tv servis čovek popravio za 4000don,ali evo već drugi put, prvi put tačno po isteku garancije... 

A recimo imam  32 inča vox taj je prošao solunski front, i šljaka bez problema već 8 godina, i kod keve fox već 6 tako da...nemam pojma 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Pozdrav svima. :wave2

Koliku velicinu TV-a preporucujete za udaljenost od 2,4m (udaljenost TV-a od ociju gledaoca)?

Citajuci po netu, uzimajuci u obzir 4k, 1080p itd. vidim da je velicina od 55" za moj prostor, pa me zanima vase misljenje.

Da li je to ok velicina ili je mozda preveliko? Trenutno imam 43" ali sam to uzeo pre jedno 7 godina. Tada sam isto gledao preporuke itd. ali su se u medjuvremenu stvari promenile :)

 

Razumem da je OLED najbolji izbor, ali mi to isto zavisi od velicine, cene itd.

Link to comment
Share on other sites

Hvala mnogo. Stvarno znaci pomoc.

Inace, forum je super :) Registrovao sam se odavno ali sam se vratio pre jedno mesec dana i od tada, kada stignem, citam svasta nesto.

Tek sada vidim koliko ne znam :D

 

Kada sklopim zamisljeni sistem, organizujem neko gledanje kod mene :cheers

Jeste da je manji prostor, ali cemo se svi organizovati :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 5 months later...

Наравно да је дијагонала битна. Спорт се преноси уживо, то није филмски обрађени материјал. Олед несумњиво има боље боје и контраст итд али за исти новац пратити утакмицу на дупло већој дијагонали је неупоредиво, 65" или 130".

Link to comment
Share on other sites

Хах, гледао сам цене највише купованих 55-65" модела. За 4-5к е постоје и ласер 4К пројектори.
Иначе 130" се гледа са 4м. Лично гледам 110" са 3м удаљености и доживљај утакмице је супер.
У сваком случају добио је још неки предлог па нека изабере шта је згодније. За гледање по дану класичан пројектор није нешто, мора ласерски.

Link to comment
Share on other sites

Utakmica je skalirana tako da bude ok na normalnoj dijagonali. Sa vecom dijagonalom neces ni malo bolju preglednost imati - jos ces dodatno morati da setas ocima i/ili glavom levo-desno ko na stadionu + gledaces ogromne ruzne neinteligentne glavudze fuZbalera kad ih zumiraju :)

A dolaze i izbori, pa kad pocne glavudza Zvoncice da iskace na svaka dva minuta - horor! :roll:

Da ne ponavljamo ponovo oko kvaliteta slike - OLED-u ne moze da primirise ni najbolji LED, a ne projektor.

https://www.rtings.com/tv/reviews/by-size/size-to-distance-relationship

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pre par godina uzeo Aiwa led tv za spavaću sobu a ima ih u svim veličinama u prodaji. Nisam hteo baš one najjeftinije Fox,Vox itd. a nije mi se davalo previše za neki zvučniji brend jer je Ajwa tv imao sve što mi je trebalo. Komša je u otprilike isto vreme uzeo Hisense i takođe je zadovoljan. U kući imamo još 2 tv-a, 10-ak godina star LG i još dosta stariji Toshiba Regza. Nikada se nisu kvarili. LG se stalno gleda bukvalno se ne gasi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...