Jump to content


Led,Oled ili Qled ?


goran_p

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Šta vam vredi Oled ili Qled kad je kvalitet slike većine tv stanica loš i ne može ga popraviti kvalitetan tv tako da imate skup kvalitetan tv al tehnika tv stanica ih ne prati osim HRT i AlJazire

LG posle 4 ili 5 godina crkava led osvetljenje a popravka je skupa mislim da je Sony mnogo bolji izbor

Link to comment
Share on other sites

Body, nalupetao si se poprilicno puno :) Evo ja imam jedan LG vec 8-9 godina, nista mu nije, radi 16h dnevno svaki dan. Prva stvar. Druga, ne moras gledati televiziju domace proizvodnje. Treca ne moras gledati televiziju uopste da bi posedovao televizor, ne koristi se samo za to. 

Link to comment
Share on other sites

Brijac stavi naočare približi se tvoj LG pa ćeš videti o čemu pričam drugo skidaš filmove snimanje u bioskopu iz klonje tako da ti neznači ništa kvalitet tv jedino ti ostaje da plaćaš Netflix i slično to je druga priča a kad gledaš zadrugu i parove stavi naočare i približi se pa ćeš videti ono što sad ne vidiš

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Body said:

Brijac stavi naočare približi se tvoj LG pa ćeš videti o čemu pričam drugo skidaš filmove snimanje u bioskopu iz klonje tako da ti neznači ništa kvalitet tv jedino ti ostaje da plaćaš Netflix i slično to je druga priča a kad gledaš zadrugu i parove stavi naočare i približi se pa ćeš videti ono što sad ne vidiš

Mislim da si potpuno u pravu. Rešenje, koje se jedino nameće kao ispravno je da kupimo bioskop. Ako treba... :)

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Body said:

Brijac stavi naočare približi se tvoj LG pa ćeš videti o čemu pričam drugo skidaš filmove snimanje u bioskopu iz klonje tako da ti neznači ništa kvalitet tv jedino ti ostaje da plaćaš Netflix i slično to je druga priča a kad gledaš zadrugu i parove stavi naočare i približi se pa ćeš videti ono što sad ne vidiš

Da da, Zadrugu treba gledati tek kada bude HDR 4K, i ako zvuk bude surround.

Inače, nema svrhe ni gledati Zadrugu, niti kupovati televizor skuplji od 99€.

:P

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je u pravo. Mnogo eksperata na forumu.

Eno ih preko 200 komada kod mene u magacinu čeka popravku. Već sam negde napisao. Majstori kod mene u firmi obavezno usput smanjuju struju, kad poprave kvar, tako da se poveća trajnost led dioda.To fabrike namerno rade.

Ali nije svaka serija ista. Neki su dugotrajniji neki ne, neki se lako servisiraju neki teže.

Svaki savet za nov TV da će neki biti dugotrajniji je besmislen. Treba da prođu neke godine pa onda serviseri daju ocenu.

UHD ima smisao po meni ako se kupi i takav plejer i gledaju filmovi u tom kvalitetu.

Ja kad bi kupovao nov TV, ja bi otišao u veliki servis i pitao za savet lakog servisiranja. Neku paušalnu ocenu ipak mogu da daju iako je nov. Svi oni će kad tad doći kod njih.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam, isto kao i pokretac teme, u dilemi oko kupovine novog televizora.

Jurim nesto od 55", i uglavnom se izbor (zbog ogranicenosti budzeta) sveo na LED TV, i to Samsung ili Sony. Samsung, jer sam ih godinama unazad koristio, pa sam nekako navikao na njihov (meni karakteristican) kolorit, a Sony... sta ja znam, Sony ko Sony, uvek interesantan kada je prica o televizorima u pitanju, vidim da sada daju 5 godina garancije, ali meni po pitanju odabira modela i tehnologije ipak nepoznanica... nekad TRINITRON, danas TRILUMINOS ekran, Android OS... 'bem li ga. 

Elem, da ne duzim... Samsung UE55RU7452 ili Sony KD55XF7596 eventualno KD55XF8096

Ima li neko iskustva ili preporuku za bilo koji od navedenih modela?

Link to comment
Share on other sites

Jel može neko da prokomentariše post kolege koji je pitao u vezi nano cell tehnologije?

Pošto i ja imam dilemu da li da pazarim nov tv, tj ponovo sam se osamio u stanu, pa razmišljam da li da ovaj prenesem u spavaću (LG 55" 4K), a da uzmem novi za dnevnu gde mi je surround i sl.

E sad, OLED je jednostavno preskup, a za pare koje je 55 oled može da se uzme 65 nano cell, za 65 oled bi se možda i pružio ali košta samo oko 1800e :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...