Jump to content


Hlađenje AVR-a


Dr Roadstar

Recommended Posts

I sad se setih, sto je V. Studer napisao za koriscenje malog ventilatora.

Izuzetan posao. To sam koristio u pocetku.

Radi svoj posao dosta dobro.

Mada iz iskustva mogu da kazem,

kada se pokrije skoro cela gornja strana AVR( ali da ventovi uvlace, ali ne da duvaju u AVR)

odlican posao.

Pogotovo ko koristi  dugo AVR.

 

Link to comment
Share on other sites

On 8.9.2019. at 13:43, Dr Roadstar said:

Nisam merio. Mogao bih. Sad je pakao prošao, što se tiče temp. napolju ali je dobro proveriti koliko je to stepeni stvarno. I da li možda nešto i ne valja pa dolazi do pregrejavanja. Potražiću termometar takav.

...

Imam Denon AVR-X1200W i daleko više prostora iznad njega za ventilaciju od ovog tvog i nisam primetio da se mnogo greje, možda mu je tu kod tebe kao neka rerna gde se skuplja toplota

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

ja pravim kompjutere vec pa skoro 20 godina i napravio sam ih podosta a i nekoliko rigova :D

poenta kod vazdusnog hladenja je da se uvek pravi pod-pritisak, nikad nad-pritisak.
uvek je bitnije da otklonis vrucinu, nego da dodas hladan vazduh.

elem, ako budes ponovo to radio, prirodno hladenje je hladan vazduh ulazi odozdo u kuciste,
zagreva se i izlazi na gore, samim tim kad ubacujes ventilator, samo kao izduv, npr na gornjem poklopcu
da podpomogne da se izvuce vruc vazduh, nikako da gura hladan na dole, jer onda suzbijas prirodno hladjenje...

nadam se da sam uspeo malo da ti pomognem malo oko hladenja.

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, lord_bozidar said:

ja pravim kompjutere vec pa skoro 20 godina i napravio sam ih podosta a i nekoliko rigova :D

poenta kod vazdusnog hladenja je da se uvek pravi pod-pritisak, nikad nad-pritisak.

 

Zdravo Bozo,

lepo je sto si se uklj u temu. Sve pohvale.

Vidis, radimo mi svi mi na taj nacin kako kazes. Cuvamo uredjaje.

Ja na prm imam uredjaj koji se dosta greje, a ima interne ventilatore, koji se nikada nisu uklj.

Nikada nisam imao probleme.

 

Link to comment
Share on other sites

Nešone, to što ti se ventilatori nisu nikada uključili ne mora ništa da znači, to jest s uređajem može da je sve u redu. Ali može da bude i neki od ovakvih slučajeva:

- Crown pojačala imaju aktivno hlađenje sa dva ventilatora koji se vremenom zapuše i zablokiraju, naročito ako su radili u profesionalnom okruženju, kao što je kafić ili klub

- neke firme (Revox je jedan primer) u snagaše ugrađuju ventilatore koji se uključuju tek kada temperatura hladnjaka dostigne 86 stepeni, dakle u hitnim slučajevima, što je dosta kasno jer se unutrašnjost uređaja i na nižim temperaturama solidno krčka.

Treba svakako proveriti da li su ventilatori slobodni i pokretni i na koliko stepeni reaguju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...