Jump to content


ROTEL RC 1590


JTGTS

Recommended Posts

29 minuta ranije, JTGTS said:

Jel imao neko iskustva sa ovim preampom i dal ima prave balansirane izlaze ili (kvazi)?

Uzeo bih neko pretpojacalo sa DAC-om otprilike u tom cenovnom rangu pa bi svaki savet dobro dosao.

Ako se može verovati ovoj recenziji, nisu pravi balansirani:

https://hometheaterhifi.com/reviews/amplifier/preamplifier/rotel-rb1590-rc1590-preamplifier-power-amplifier-review/

Link to comment
Share on other sites

NIkada nisam posedovao rotela jel moze neko da mi opise njihov karakter zvuka.

Znam da se razlikuje od modela do modela ali yamahina pojacala imaju specifican zvuk (mekan), sonijeva su cesto ostra sam starijih serija i es serija ....

Verovatno i rotel ima neki svoj zvucni potpis pa bih voleo da bar neko moze bar priblizno da mi opise sta bih mogao da ocekujem od rc 1590

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, Vlajo said:

... a poorly designed balanced circuit will be worse off than a conventional circuit properly executed ...

To sam našao, pre, pa citiram

 Poorly designed bilo sta je lose. :)

 XLR je dobar konektor, bolji nego RCA. Iskreno, u vecini slucajeva bi XLR sa dva vezana pina bio bolji od RCA. Znaci nebalansiran, samo da ima XLR :)

 Nisam cuo Rotel, nemam misljenje o njemu, samo stating the obvious.

Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2019 at 10:37 PM, nkrgovic said:

 Poorly designed bilo sta je lose. :)

 XLR je dobar konektor, bolji nego RCA. Iskreno, u vecini slucajeva bi XLR sa dva vezana pina bio bolji od RCA. Znaci nebalansiran, samo da ima XLR :)

 Nisam cuo Rotel, nemam misljenje o njemu, samo stating the obvious.

Napravio sam RCA na XLR kabl i to iznenadjujuce dobro svira.

Naravno svaki zokijev kabl dobro svira zao mi je samo sto morao da iskasapim jedan. 

Link to comment
Share on other sites

On 7.9.2019. at 19:42, Engine said:

Rotel generalno ima oštar zvuk, al nek se javi neko drugi za baš ovaj model.

Greška, Rotel nema oštar zvuk. U recenzijama ga čak navode kao "tamniji" pri poređenju sa NAD-om. Posjedujem slabiji model (integralac) od predmetnog iz teme i mogu da kažem samo da sam više nego zadovoljan, uparen je sa B&W kutijama. Ako bih zvuk opisivao sa jednom riječi, rekao bih da je neutralan - što meni lično prija.

Link to comment
Share on other sites

Za sve koji nisu procitali. RCA standard podrazumeva -10dB referentnog nivoa dok je kod XLR veze ta vrednost 0dB. O manjem sumu kod XLR veze i samoj konekciji ne treba pisati, zna se sta je profesionalni standard. Naravno da je moguce koristiti nebalansiranu vezu kod XLR konekcije, izgubi se 6dB kod prelaska sa jedne na drugu vezu. Ovo sve u smisliu da je Balansirana veza zaista balansirana, kvazi je kvazi, kako god ga okrenuli...

 

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Gox co. said:

Za sve koji nisu procitali. RCA standard podrazumeva -10dB referentnog nivoa dok je kod XLR veze ta vrednost 0dB. O manjem sumu kod XLR veze i samoj konekciji ne treba pisati, zna se sta je profesionalni standard. Naravno da je moguce koristiti nebalansiranu vezu kod XLR konekcije, izgubi se 6dB kod prelaska sa jedne na drugu vezu. Ovo sve u smisliu da je Balansirana veza zaista balansirana, kvazi je kvazi, kako god ga okrenuli...

 

 Ja sam mislio na varijantu XLR kabla sa bukvalno dve veze, tj. dva pina, samo da bi se iskoristila prednost boljeg konektora. Cak i to dobro radi, mislim da je neko to pravio i pokazivao sa foruma pre par godina ali se ne secam ko.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 9/10/2019 at 8:25 PM, nkrgovic said:

 Ja sam mislio na varijantu XLR kabla sa bukvalno dve veze, tj. dva pina, samo da bi se iskoristila prednost boljeg konektora. Cak i to dobro radi, mislim da je neko to pravio i pokazivao sa foruma pre par godina ali se ne secam ko.

Ja sam  napravio takav kabl od 2 zokijeva kabla i rezultat je odlican.Sa RCA na XLR definitivno bolje nego rca-rca (isti kabl je u pitanju).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...