Jump to content


Shiit Sol


DejanM

Recommended Posts

11 minuta ranije, nkrgovic said:

@Solderer Ne interesuje me kako pises na ruskom forumu, na ovome ces biti pristojan. Ako si vec sa svima na ti, onda nemas pravo da se vredjas kad ti neko kaze da si lupio. Niko te nije vredjao ni obratio ti se u zloj nameri! Ne znam zasto clana @Zexx zoves "kolektor" i sta on sakuplja, deluje da se znate - ali spusti loptu i prestani da se ponasas uvredjeno - a da onda ti napadas nazad. Ne moze oba.

 Usmeno upozorenje pred formalne sankcije.

 Vratite se, molim vas sve, na temu.

Већина чланова форума не персира једни друге. Рећи некоме да лупета није увредљиво? Ваљда се каже да неко не говори истину. Анализирајте његов пост о дератизацији. И ту нема увреде? Толерисали сте Грозног који је рекао да би угазио у моје предпојачало. И ту нема увреде. А Бујодраг је због истог суспендован са форума.

Link to comment
Share on other sites

 Po meni ovaj thread nije za sankcije, zato i pokusavam sa usmenim opomenama. Vise volim da probam prvo tako. Ako se ne slazes, imas puno pravo da :

- Pritisnes dugme "prijavi post"

- Napises PP adminu, pa da trazis da on proceni. Njegov forum :)

 To za pretpojacalo je bilo na drugoj temi, nisam video. Ne kazem da nije bilo za sankcije, nego da nisam video. Again, vidi gore kako se zaliti.

Link to comment
Share on other sites

Groznog slobobdno zaobiđi(te). Ako se dobro sećam, rekao sam ( parafraziraću) da posle onboliko isticanja sebe i Vaše naravno unapređene, samo tako kopije ( nije Vaš projekat, ajd da persiram) Macurinog ili čijeg već fono predpojačala, posle onolikog unižavanja svih ostalih, da mi se toliko smučilo, da bih eventualno ugazio u isto, koliko ste mi ga zgadili. ( i ne samo meni) Znači rekao sam to, stojim iza toga, a o Vama neka se izjasne oni koji su se školovali za to.  Pisanjem ( kao o Linu, noćna smena..) vršite  genocid sivih ćelija. Još samo da uzmete u obzir i natalnu kartu Linovih majstora, kakva im je peta kuća, ...jesu li u dobrom periodu za rad na CNC-u i treba li im  s toga božanska zaštita kad im je već dosuđena takva sveta dužnost... kom će posle posla prst ostati zlatan i šta sa njime naknadno, mislim ... Da ne gubim više vreme s Vama.

Svaku temu ste obesmislili, pa sad izvolite dalje da kmečite i zazivate. 

Milosav Grozni, koji nije na Ruskom sajtu, te je stoga upućen na ovaj.

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, Milosav Grozni said:

Groznog slobobdno zaobiđi(te). Ako se dobro sećam, rekao sam ( parafraziraću) da posle onboliko isticanja sebe i Vaše naravno unapređene, samo tako kopije ( nije Vaš projekat, ajd da persiram) Macurinog ili čijeg već fono predpojačala, posle onolikog unižavanja svih ostalih, da mi se toliko smučilo, da bih eventualno ugazio u isto, koliko ste mi ga zgadili. ( i ne samo meni) Znači rekao sam to, stojim iza toga, a o Vama neka se izjasne oni koji su se školovali za to.  Pisanjem ( kao o Linu, noćna smena..) vršite  genocid sivih ćelija. Još samo da uzmete u obzir i natalnu kartu Linovih majstora, kakva im je peta kuća, ...jesu li u dobrom periodu za rad na CNC-u i treba li im  s toga božanska zaštita kad im je već dosuđena takva sveta dužnost... kom će posle posla prst ostati zlatan i šta sa njime naknadno, mislim ... Da ne gubim više vreme s Vama.

Svaku temu ste obesmislili, pa sad izvolite dalje da kmečite i zazivate. 

Milosav Grozni, koji nije na Ruskom sajtu, te je stoga upućen na ovaj.

Прво, да ја преузмем улогу колектора, руски ( српски, француски) су придеви и пишу се малим словима. Фоно предпојачало о коме је онда било реч није Мацура већ Paradise lost. И то није унапређена копија, већ пројекат израђен од сировине до финалног производа. Увек сам наводио да је његов аутор Јоаким Герхард. Ради се о комплексном и напредном дизајну направљеном у свету у око 500 примерака. Никога нисам унизио, већ сам наивно предложио да се негде окупимо и проанализирамо утицај врхунских фоно предпојачала на репродукцију. Мене би јако занимало да негде чујем нпр. Дагостино фоно или Боулдера који су слична класа. Сваки знатижељни винилџија би требао да буде отворен за нова сазнања, а моје предп. се не може купити на тржишту. Тада сте Ви непримерено реаговали сматрајући мој предлог неискреним. И ја сам могао Вама у истом стилу одговорим где би сте ви могли да угазите, али то није мој начин. Ево, тренутно сам далеко одмакао у изради још једног фоно предпојачала, а то је клон Vendetta SCP2 које многи други, а не ја, сматрају најбољим.

Претражите Интернет, пронађите рецензије и реците да им да ће те угазити у то што они преферирају.

Мој школски друг је радио на изради делова за Боинг и причао ми је да су их код деликатних операција ометали камиони и да су често празником радили. Ја њему верујем. Не мора нужно да значи да Лин лаже, осовина грамофона је суперпрецизни део ниских толеранција.

Ниједну тему нисам обесмислио, већ је проблем у Вашем скромном знању да би неке ствари разумели. Изразе типа кмечање администрација форума не би требала да допусти. То смете користити само у кругу своје породице.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Petoletka nije imala problem sa kamionima, već sa kompozicijama vozova koje su ulazile u krug fabrike. Proverio sam sa inženjerima iz hidraulike,koji još uvek rade.  (radim sa Petoletkom godinama).Kamioni i vozovi nisu ista stvar. Voz kako da Vam kažem, malo više trese. btw da ste ikada bili u Trsteniku, videli bi da je magistrala bar 200 metara daleko od hidraulikinog pogona.  Nisam napisao ovo da bih se nadgornjavao sa Vama, već čisto da bi i ostali shvatili, kako uopštavate i olako tumačite činjenice.

Nisam rekao da je fono loš, nego da ste mi ga ogadili Vašim nadmenim i socijalno neinteligentnim pisanjem. Ne samo meni. Red je podugačak. Ponovo izvrćete činjenice. 

A Vendeta projekta što se tiče, verujem da je dobar, pa možda i najbolji, jedino izvođać radova mi malo po nervima šeta. Želim Vam svu sreću sa njime, pa makar ga i sami slušali. 

Neću Vam odgovarati više, pišite šta hoćete, na volju Vam. 

 

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, nkrgovic said:

 

predajem se.

ako STVARNO živimo u realnosti u kojoj je vrhunska tehnologija oličena u neklamparajućem ležaju za tanjir gramofona ne zaslužujemo ništa drugo.

Onaj šeret od Charles Altmann-a je se dvosatnim materijalom za loženje Smederevca, nekom biksnom za motor, par šrafova, eksera i motorom za pršutorezač napravio gramofon i unipivot ručicu kao antitezu Shiit Sol-u. Tom ne landara tanjir ali je isto tako neupotrebljiv u svakodnevnoj praksi kao Shiitić.

Kako vam nije dosadilo da se takmičite u disciplini isključivih svetonazora? Koliko je bitan dobar inženjering toliko je bitan i dobar proizvod a i dobar marketing. Ako na jednom mestu škripi druga dva ga ne mogu ni zameniti ni popraviti.

Hajde da pričamo o lepim stvarima pa makar one bile gramofoni. Napr Igorovi Soulines gramofoni. Po mom saznanju jedini SRB proizvođač vrtilica ovenčan međunarodnom slavom jedino kod nas zapostavljen kao i dolikuje...

...dakle, šta imate novo a da nije gorko? :x

http://www.altmann.haan.de/turntable/

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, nkrgovic said:

Ako si vec sa svima na ti, onda nemas pravo da se vredjas kad ti neko kaze da si lupio.

Ово не сме да прође тек тако. Да ли у правилима форума стоји да је обавезно персирати другог члана у комуникацији? Можда ми је то промакло. Приметио сам разноликост у том погледу. Значи ли то да је онај ко не персира нека инфериорна, примитивна индивидуа којој се могу упутити увреде без да се сносе последице за то? Каква је то накарадна логика? Ви господине овде подржавате и подстичете примитивизам. Ево, члан форума је јавно поновио овде своје примитивне увреде на бахат начин и Ви сте то вероватно прочитали. Ако не реагујете то значи да се на неки начин слажете са тим. Ја га нећу пријављивати формално, али одсуство реакције забрињава. Немојте се правити невешти, и зекс је упутио прљаве и на њему својствен начин подмукле увреде а да није опоменут, а пратили сте форум. Или немате капацитета то да разумете, или се слажете са њим.

Link to comment
Share on other sites

Наведен је пример Тојоте. Они су повукли свој аутомобил из продаје због једне грешке. А и овом случају, како власници тврде испада да је само мат грамофона у реду. Ја нисам и никада нећу бити њихова циљна група, али ме чуди претерана наклоност и разумевање за грешке за које су имали шест година да доведу у ред.

Чини ми се да ће неки стварно добар и приступачан грамофон да дође од неке солидне кинеске фирме. 

Link to comment
Share on other sites

Pa svi su valjda zeljni tog nekog srednjeg cenovnog segmenta na trzistu kao sto je nase koji kad tad mogu da priuste,a da dobijes nesto solidno.Odatle simpatije i pozitivna energija.Toga je nekad bilo kao jeftinije verzije skupih modela.Linn je imao Axis koji je imao gotovo isti kvalitet kao Sondek,a za 300£ sve sa solidnom budzet ruckom i napajanjem u A klasi za motor.Imao je i Pink jeftiniji model,Roxsan takodje...a i ti vrhunski su bili pristupacni 500-600funti,uracunaj i inflaciju i opet je sve x2x3...skuplje i nepristupacnije.Odatle simpatije ka necem cemu je zamisao bila da se za normalne novce kupi nov gramofon,a da to ne bude Rega na okantovanom univeru i sa plasticnim subtanjirom ili neki jeftini Projekt sa tanjirom od medijapana ...mslm već nas zajebavaju.Ispada da se bez 2000 ne mož' napraviti dobar gramofon.

Naravno da postoji i razocarenje kad vidis da su na svakom koraku nesto izgresili ko krava simentalka koja da 20 litara mleka pa prospe nogom.Napravis 11incnu rucku sa svim mogucima podesavanja i on the fly VTA i onda stavis headshell gde ne mozes da podesiš glavu.Kao da su programeri pa be cilj da se samo odradi posao,a posle će ovi sto popravljaju greske za njima.Realno,posle svih foruma gde se sad vise prica o greskama od pocetnog entuzijazma trebaće im mnogo truda,a potez da se povuce iz prodaje je makar posten.I ne moze drugacije,danas uz internet informacije i dobre i lose odmah isplivaju.

PS.Nisam bas poljoprivredni proizvođac,to za simentalku je koristio moj profesor biologije za odlikase bubalice..

Link to comment
Share on other sites

 @Milosav Grozni dobio i zvanicnu opomenu jer je uleteo sa offtopicom sa druge teme, odma posle upozorenja da se ne ide u offtopic.

 Internet forumi su cesto, ukljucujuci i ovaj, mesto neformalne komunikacije. Nikad nismo upozoravali ljude zbog govorne kulture i ja nemam nameru da pocnem. Kome se ne svidja "primitivizam" ima punu slobodu da ovde vise ne dolazi. Kome se ne svidja moderacija ima puno pravo da se zali vlasniku foruma.

 Sledeci offtopic u ovoj temi ce povuci odmor na racun moderacije. Usmeno upozorenje @Solderer i @giZ_Mo . Probamo da se malo drzimo teme. Hvala!

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, Krca44 said:

Ma ovo je neverovatno... o kakvim kineskim jeftinim gramofonima sanjate ?

Pa imamo Soulines u lokalu koji pravi vrhunske gramofone za 1/3 novca koji traze kompanije poput SME.

Kubrick radi u klasi SME 10-ke ali sem njega ima i modela koji manje kostaju.

Kолико кошта Кјубрик за српско тржиште?

Link to comment
Share on other sites

Цене му се крећу од 2300Е па нагоре. Без ручице.  Ова тема је о грамофону од 790 Е са ручицом, додуше полупеченом. Мислим да ће у тој категорији цене да се појаве веома квалитетни грамофони из Кине. Нека им домаћи произвођачи конкуришу ценом и квалитетом.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...