Jump to content


Shiit Sol


DejanM

Recommended Posts

1 sat ranije, Zexx said:

Već je pomenuto da postoji evropski distributer sa centralnim lagerom u Holandiji, a sve što bi nekog moglo da zanima u vezi plaćanja, transporta i eventualnog povraćaja robe piše na sajtu.

sve to lepo ovako izgleda,ajmo malo oko transporta "pipave robe",samo licna iskustva,nista vise..renomirani dealer salje na servis 5 svojih uredjaja,na popravku u garantnom roku..roba izasla,roba se vratila,bez ikakve dokumentacije ( SRB-EU-SRB,sa medjustanicama ono sto treba da se resava unutar EU-EU,,sve je glat,ko decja guzica,prelaz EU-SRB,o tome necemo,tabu tema :ph34r:)...od 5 koleta,podize se samo 3,po prosledjenim tracking numberima nakon servisiranja,3 i isporucena,pa noseno dalje..odnekud,nakon jedno 3 meseca javlja se renomirani prevoznik "ej,imate 2 koleta kod nas u magacinu,to su ti verovatno sto je bilo reklamirano,da je nalog za podizanje bilo 5,a mi podigli samo 3 "..vrednost "izgubljenih" cca 10000 eura....dodatni trik,da isti taj prevoznik prima robu sa maximalno naznacenom vrednoscu do cca 1500 eura,ako je firma predala,za privatno lice je ovo samo 150 eura...

isti taj spediter/transportna organizacija,mene prevozi par manjih monitorskih kutija na relaciji cca 200km,u originalnom pakovanju,stigne,covek se javlja,ne valja ni jedan zvucnik,ne sviraju..vrci natrag o moj trosak,sve lepo stiglo naoko natrag,vidljivo bez ostecenja po spoljnoj ambalazi,nakon otvaranja samih zvucnika,samu su izlomljene bile zice s jedne strane sta sa drajvera,sta sa skretnica..izlomljena fabricka lemljenja !...da su se kalote visokotonca rascvetale ko ruze,nikom nista....kad sam reklamirao "paket je dobro,i bezbedno spakovan onda,ako moze da padne sa 80cm visine"..no comment...

Xerxes 20 mi je drugar primio od proizvodjaca direktno,sa izlomljenim plexi poklopcem..reklamirano,zamenjeno...

poucen neprijatnim iskustvima kod jednog "postara",ajmo da vidimo nekog drugog, kod skorasnjeg pokusaja prevoza robe od cca 35kg na relaciji Köln/Düsseldorf-Budimpesta,trazi se 250 eura....

oba,dva renomirana "postara" koja rade i "globalni prevoz" .....

cista uzivancija je danas slati ista kurirskim sluzbama....

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, prophet said:

Gramofon još uvek nije na stanju kod evropskog distributera.

Odlično. Da li imaš fotografiju kako je to spakovano ili eventualno neki link?

Ne znam gde sam video foto, neka pena je u pitanju sa zasebnim udubljenjima za motor i telo + posebno za ručku + tanjir odozgo, takođe u zasebnoj peni.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, paja959 said:

sve to lepo ovako izgleda,ajmo malo oko transporta "pipave robe",samo licna iskustva,nista vise..renomirani dealer salje na servis 5 svojih uredjaja,na popravku u garantnom roku..roba izasla,roba se vratila,bez ikakve dokumentacije ( SRB-EU-SRB,sa medjustanicama ono sto treba da se resava unutar EU-EU,,sve je glat,ko decja guzica,prelaz EU-SRB,o tome necemo,tabu tema :ph34r:)...od 5 koleta,podize se samo 3,po prosledjenim tracking numberima nakon servisiranja,3 i isporucena,pa noseno dalje..odnekud,nakon jedno 3 meseca javlja se renomirani prevoznik "ej,imate 2 koleta kod nas u magacinu,to su ti verovatno sto je bilo reklamirano,da je nalog za podizanje bilo 5,a mi podigli samo 3 "..vrednost "izgubljenih" cca 10000 eura....dodatni trik,da isti taj prevoznik prima robu sa maximalno naznacenom vrednoscu do cca 1500 eura,ako je firma predala,za privatno lice je ovo samo 150 eura...

isti taj spediter/transportna organizacija,mene prevozi par manjih monitorskih kutija na relaciji cca 200km,u originalnom pakovanju,stigne,covek se javlja,ne valja ni jedan zvucnik,ne sviraju..vrci natrag o moj trosak,sve lepo stiglo naoko natrag,vidljivo bez ostecenja po spoljnoj ambalazi,nakon otvaranja samih zvucnika,samu su izlomljene bile zice s jedne strane sta sa drajvera,sta sa skretnica..izlomljena fabricka lemljenja !...da su se kalote visokotonca rascvetale ko ruze,nikom nista....kad sam reklamirao "paket je dobro,i bezbedno spakovan onda,ako moze da padne sa 80cm visine"..no comment...

Xerxes 20 mi je drugar primio od proizvodjaca direktno,sa izlomljenim plexi poklopcem..reklamirano,zamenjeno...

poucen neprijatnim iskustvima kod jednog "postara",ajmo da vidimo nekog drugog, kod skorasnjeg pokusaja prevoza robe od cca 35kg na relaciji Köln/Düsseldorf-Budimpesta,trazi se 250 eura....

oba,dva renomirana "postara" koja rade i "globalni prevoz" .....

cista uzivancija je danas slati ista kurirskim sluzbama....

:wacko:

Sve je tacno - oni to bacaju. Cuo sam nekoliko skoro identicnih prica. Ista takva ali dopunjena busenjem pakovanja i pri tom probijanja zvucnika od strane carinskih kontrolora... Covek slao iz srbije u franusku. Posle je morao da naknadi stetu. A platio transport kabineta "samo" cetvorocifrenim brojem...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ovaj gramofon iz teme vrlo dobar, dobro izgleda i odlicno je upakovan. I za TU cenu to je i vise nego dovoljno.

Malo skretnje iz teme - za slicnu kolicinu novca moze se dobiti Perpetuum Ebner PE800, sa zvucnicom i poklopcem.

https://www.novusaudio.nl/files/merken/perpetuum-ebner/pe800/perpetuum-ebner-pe800.pdf

(Nije tako atraktivnog spoljasnjeg izgleda vec je to vise klasicni dizajn gramofona...)

Link to comment
Share on other sites

Ако иза овог грамофона стоје траљави ликови као онај који трапаво руком набија конекторе на гр. главу, то је онда све крајње сумњиво. Жица за уземљење аматерски повезана, цев за ручицу вероватно са Алија,  хедшел као лош самоградитељски рад. Контрола квалитета код многих америчких фирми никада није била на високом нивоу. Многим Крел уређајима нагоревају штампане плоче због лошег прорачуна метода за хлађење.

Можда ће искуство показати да је ово добар и поуздан уређај и да има добре мерне карактеристике и конзистентност. Волео бих да видим тест у Хај Фај Њузу.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Solderer said:

Ако иза овог грамофона стоје траљави ликови као онај који трапаво руком набија конекторе на гр. главу, то је онда све крајње сумњиво. Жица за уземљење аматерски повезана, цев за ручицу вероватно са Алија,  хедшел као лош самоградитељски рад. Контрола квалитета код многих америчких фирми никада није била на високом нивоу. Многим Крел уређајима нагоревају штампане плоче због лошег прорачуна метода за хлађење.

Можда ће искуство показати да је ово добар и поуздан уређај и да има добре мерне карактеристике и конзистентност. Волео бих да видим тест у Хај Фај Њузу.

Ne znam kakav je kvalitet izrade ovog gramofona ali znam da su im ostale sprave (dosta njih posedujem) dobrog kvaliteta. Neke od njih su kod mene u upotrebi vec vise godina i rade bez problema.

Takodje kvalitet delova, koje stavljaju u te svoje sprave, je sasvim ok: elektroliti su uglavnom Panasonic, kondovi Wima, potenciometri Alps, ...

Link to comment
Share on other sites

Baš rešiste da ga sahranite. Ajd da ga neko čuje uživo, pa da priča o njemu, ili i o ovom gramofonu  može sa grafikona da se izvuče "validan" zaključak. Šta god pisali o setovanju gramofona, ne deluje mi da je operacija na otvorenom srcu. Na prvom Pajinom linku, čovek odma napisao da svira:

...First of all, the sound is fabulous and I think it's fair to say that this turntable punches well above its price point. Superior to the likes of Rega Planar 7, VPI Aries Scout, 2, 1, Project Xperience. The caveat is that it must be set-up right and that it's difficult to set-up. I grade the Sol a D+ (needs improvement) grade in terms of ease-of-use. That's almost a fail. At times, I wanted to punch or yell at a wall. The remark about getting a cup of tea and taking a deep breath in the instruction manual should be heeded. If you don't like putting Lego Technic pieces together, then definitely don't do this because it's harder. Throughout my posts, I will mention things that are awesome and things that drove me nuts.....

Ajde da ga ne analiziramo bez zaista pravog slušanja uživo. Pa ko prvi nek opiše.... Pa makar bio lošiji od 50 godina Lenka, Thorensa, Techniksa il čega god. ...Da me se ne shvati pogrešno, zaista, al zaista poštujem  navedene firme, ali mi od leš sprava i dekica napravismo etalone, a 50 godina se ništa nije dešavalo u HI Fi-ju. Nešto se dešavalo uprkos nama. Lično, voleo bih da ga čujem. Možda i da ga posedujem, al tek kad ga čujem. Do tog momenta ....

Uzgred, tako sam se zezao i  sa Lampizatorovim DAC-om (DSD model), pet puta hteo da ga bacim kroz prozor, al kad se narihtala i prosvirala sprava, ostala mi tiha patnja. Svirao ko nijedan DAC koji čuh... Bio i S Krstić tada pa nek potvrdi ako mislite da lažem. 

Link to comment
Share on other sites

VFixpPu.png

Na ovoj slici se zaista vidi veliki problem sa headshell-om. Nedostatak prostora da se glava povuče nazad za celu dužinu kanala je velika greška konstruktora. Cev je predugačka i ne ostavlja dovoljno mesta za pinove i žičice da klizaju napred nazad.

Većina njih je dobro primetila da se u revjuima uglavnom viđa glava namunjena do samog kraja na headshell-u što ukazuje na nepreciznost postavljanja glave i ne korišćenja protraktora.

Na osnovu onoga što sam pročitao u diskusiji pominje se da je Efektivna daljina ručke 11" što je 279.4mm. Navodno je protraktor koji se dobija sa ovim gramofonom konstruisan po geometriji Spidle to Pivot - 265mm, što ukazuje na 14.4mm predviđenog overhang udeljenja.

Neke glave ne mogu da se podese da isprate protraktor koji je proizvođač poslao sa uređajem, kao što je Denon 103-ojka, a pitanje je i da li bi i ova Nagaoka mogla da isprati luk na originalnom protraktoru.

Velika falinka je upravo u cevi i headshell-u koliko ja vidim.

Link to comment
Share on other sites

Када су у питању грамофони и ручице, субјективни тест није довољан. Потребна су детаљна мерења свих параметара, а за то немају сви оцењивачи потребну опрему. Једино ХФН ради то како треба.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Solderer said:

Када су у питању грамофони и ручице, субјективни тест није довољан. Потребна су детаљна мерења свих параметара, а за то немају сви оцењивачи потребну опрему. Једино ХФН ради то како треба.

Aiiiiii, kako ovo nisam znao. Znači ja sam ovih nekoliko godina unazad mnogo grešio dok sam uživao slušajući muziku sa Vinyl lp-a, a nisam nikakva merenja obavio. Pa šta če radimo sad... :)

Link to comment
Share on other sites

Video klip sa YT je cini mi se prvenstveno namenjen korisnicima koji treba da montiraju i podese gramofon sa onim alatom koji je stigao sa njim.

Ako tako posmatramo stvar nije uopste cudno sto covek prstima navlaci zice shella na pinove ( mozda nisu stavili mala klesta u paket ).

Sem toga koliko Vas koji komentarisete traljav rad, svaki dan namestate zvucnice i kad to radite koliko puta sve uradite vrlo vesto iz prve ?

:D

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, džonibigud said:

Aiiiiii, kako ovo nisam znao. Znači ja sam ovih nekoliko godina unazad mnogo grešio dok sam uživao slušajući muziku sa Vinyl lp-a, a nisam nikakva merenja obavio. Pa šta če radimo sad... :)

Када се неко опредељује који ће грамофон и ручицу да купи мора да има на уму и техничке податке. Ако има график структурних резонанци ручице, тада може да правилно изабере какву ће звуницу користити. Ако ручица није довољно чврсте конструкције, неће моћи на најбољи начин да слуша звучнице ниже комплијансе које при раду стварају велике вибрације које је неопходно каналисати у базу где се оне абсорбују.

Осетљивост на повратну спрегу се такође мери и важан је параметар. Диск импулс тест се ретко публикује, а веома је важан податак о томе како диск грамофона упија и неутралише вибрације саме плоче. Грамофони са филцаним матом имају веома лоше резултате тог теста. Грамофони веома често одступају од основног параметра, а то је тачност брзине окретања.

Људи су веома уживали и у радио-грамофонима и у разним Супрафонима и Искрафонима са керамичким главама, тим монструмима који су уништавали изванредне колекције плоча. Нама је ваљда циљ висока верност и неутралност звука. Гледао сам скоро тест Мекинтош грамофона. Грамофон је одличан, али ручица је недовољно чврста и звони у целом опсегу. Неко ће у њу монтирати Денон 103 и никада је неће чути у правом светлу. Када има тај податак, определиће се можда за неку Ортофон ММ главу. Али трба напоменути да колорације знају да звуче пријатно и дају лажни утисак. Ти ниси ништа мерио, али си пре улагања озбиљних пара требао да видиш мерења које је неко други обавио.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, Krca44 said:

Ako tako posmatramo stvar nije uopste cudno sto covek prstima navlaci zice shella na pinove ( mozda nisu stavili mala klesta u paket )

У сваком упутству за употребу озбиљних уређаја стоји напомена да контактне клипове треба стављати на пинове само помоћу пинцете или малим клештима јер може доћи до кидања жичица или оштећења пинова. Пошто клип треба да едукује, могао је за ту прилику да користи тај алат. А и прстима то невешто чини, као да то никад није радио.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...