Jump to content


Savet za interconnect kablove


brijac

Recommended Posts

2 minuta ranije, Father said:

Ima i fosfor bronze i "crvenog bakra" .... Bila negde priča o tome naširoko i nadugačko. Ostaju dve činjenice. Kupi šta smatraš da je dobro, poslušaj i odluči ili veruj drugome kupi, poslušaj i odluči opet. Svakako moraš da platiš iskustvo.

Nešto jeftiniji su WireWorld konektori, i dosta su dobri, ali su pipavi za terminaciju. Još jedna loša stvar je što se brzo habaju, a dobro je što su navodno "bakarna" baza, posrebrena pa pozlaćena.

Taj rad. Dok se ne zagrebe zastitni sloj, ne zna se sta je... Danke na info :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Evo da napisem iskustvo koje sam stekao da ne bude da je prazna tema, i da ako neko trazi slicnu informaciju da moze da nadje :) 

Father mi je dosta pomogao oko informacija vezano za sve sto me celokupno zanimalo od upgrade-a sistema, i fala mu na tome. A u to ulazi i izrada interconnecta. 

Naime, skipovao sam preporuke gore za konektore i porucio wbt kopije sa alija koje su imale najbolje preporuke, i iz radnje koja prodaje samo audio opremu. Konektori su na dodir i izgled vrlo kvalitetno uradjeni, i za te pare izuzetno sam zadovoljan ( s obzirom da bi me ovde iste te kopije po komadu izasle vise nego sve 4 sto sam platio). Koga zanima, ovo je link:
https://www.aliexpress.com/item/32410481943.html

Od mesinga su, sa vrlo solidnom pozlatom sto me je iznenadilo. 
U0ae2405776d04c5989a05d52b2574be3U.jpg.4f1d648a95a0465a4cd4cd28b72ab1e9.jpg

Izradjena su dva Y interconnect-a (za mene i drugara, ni jedan ni drugi nemamo dac jos uvek), a 3.5mm konektori su iz kanibala po ceni od 800 i kusur dinara. Iskreno nisam zadovoljan sa istim, prvo sto su izuzetno magnetni, lepi se za njih mali neodijumski magnet ko blesav a satro je tellurium bakar (ni videlo t.bakra), drugo sto sama bananica ima za dlaku manje dimenzije od zenskog (bilo kog testirano na vise uredjaja) ulaza, te kontakt nije idealan i gubi se ako se ne nategne. 
No kablovi su izradjeni, jedan od jednog 2x2x0.8 koji savrseno pasuje u tu rupicu ove bananice, i jedan od dva 2x2x0.8 kabla, i za taj ne moze da se stavi maska bananice. 

Prvo slusanje, interconnect sa jednim paklenim je bio vrlo jako orijentisan na visoke, sto mi je i father potvrdio jer istu stvar je imao i on kad je radio za jos jednog clana foruma. Ali se umirilo posle par sati, i jos uvek se przi ali manjim tempom nego moj kabal. 

Prvo slusanje sa dva paklena, susta suprotnost do te mere da me iznenadilo u odnosu sa ovim sa jednim kablom. Visoki su bili cak za nijansu povuceni u odnosu na stari interconnect, generalno celokupna slika je bila nekako zatvorenija ne znam iz kog razloga. No evo prze se vec jedno 60h bez prestanka, i vec pocinje da lici na nesto sto je ok. Nisam prezadovoljan, ali verujem da to ima jos dosta da se przi da bi zvucalo onako kako ocekujem (mozda i ne bude ko zna). Svakako upgrade u nekim segmentima (detalji su buknuli samo tako) od obicnog default interconnect kabla koji se kupuje na pijaci, ali topliji su i dalje od novih, tako da kroz jos nekih par dana struje u kablovima pisem update sa te strane. 

DSC09410.JPG.922ce8ec55d46018ed1a0c3ada3f02e2.JPG

 

Link to comment
Share on other sites

DSC09418.JPG.655767fcb6eae3ba3ee64f2250515003.JPG

0-02-05-f9f9d896ab4ac5fb4ed3e9be87a5c346241ecddd4e4d941c73627cb4c04c4677_eb9cee2f.thumb.jpg.45fda545c5eb1eb2018f83704e8d44d2.jpg

Evo ga i sa dve zice. Malo je vise mesarski odradjen jer sam pogresno povezivao, odlemljivao prelemljivao (mozda to utice na zvuk, jer se solidno grejao konektor u par navrata). Izolovano prvo teflonom pojedinacno, pa neizbeljeni pamuk, pa opet teflon, i na kraju termo buzir. Sto se tice konektora, ispeckani su savrseno, medjutim navojne kapice nisu mogle zbog mog pojacala (konektori su unutar lima i ne dozvoljavaju da prodje sa kapicom), te sam ih skinuo, izolacija je teflon, pamuk, teflon i termobuzir. 

Link to comment
Share on other sites

E ovako, nakon tih 60h pao je cryo, nije mi se svidjalo kako zvuce u tom trenutku. 30min cucali interkonnecti i dzek, i duzina kabla koja je mogla uci u posudu (prekrut kabal ne moze se bas saviti da se bucne ceo). Nije bilo vremena za duze. Elem, posle jos jedno 60h struje u njima (a i osetno je bilo i na prvu ruku) razlika u zvuku je bila ocigledna, laicki da se izrazim zvuk je bio pusteniji, i to ne opusten u smislu da se raspilavi, vec da prosto nije u grcu. 

Sledeca stvar ce biti power kabl, kad i ako dodju sastojci.... No otvoricu zasebno temu sistema, pa cu tu vrsiti dalje pisanije u vezi ovoga. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...