Jump to content


Acoustic Research - AR91


monitor

Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Evo ti info za visokotonac. Treba ti 4ohm, 86 dB

 

MW Audio MT-4121: .75″ Soft Cloth Dome Tweeter

Great overall sounding tweeter for any home audio application, but main design is for many Acoustic Research speakers. Many have stated that the original tweeters have been the weak part of their speaker and now we have a great upgrade to the old paper dome, phenolic dome and the “newer” AB Tech version of the 1200084-1 tweeter. We believe our MT-4121 tweeter surpasses the overall tonal quality of all these older AR tweeters. Note that the terminals are on the backside of the tweeter, so some rewiring inside the cabinet may be needed for the older front wired versions. Most models use a 4 ohm version tweeter, but some also use an 8 ohm.

8 ohm models:
– AR-2ax: For the later version with the .75″ hard paper dome. The earlier version has the 1″ phenolic 4 ohm tweeter.
– AR5
– 200011-2 used in AR-12
– LST-2

4 ohm models:
– 1200084 is the newer replacement.
– 200029-1 used in AR9.
– 200011-1 used in AR11, AR11B. (You can add a .1mH coil in parallel if wanted for these crossovers).
– 1200029-1 used in AR58s, AR90, AR91, AR92.
– AR10pi
– The hard phenolic 1″ dome tweeters used in AR2, AR2a, AR2ax (early version), AR3, LST and more.
– The hard paper .75″ dome tweeters used in AR3a and more.

Specs:
Freq Range: 1200-20,000 Hz
Fs: 1200 Hz
Power Rating: 75 Watts / 150 Watts Max
Impedance: 4 or 8 ohms
Re: 3.9 or 6.3 ohms
Sensitivity: 86 dB
Voice Coil Diameter: .75″ (19mm)
Magnet Weight: 11 oz (310g)
Face Plate: Aluminum

Dimensions:
Outside: 4.75″ (120mm)
Cutout: 3.55″ (90mm)
Screw Hole Size: .315″ (8mm)

Link to comment
Share on other sites

Nisam pročitao smešniji post odavno nabavios

10 hours ago, monitor said:

Nabavio sam kutije ali mi nedostaju visokotonci i srednjotonci, zna li neko đe bih mogao nabaviti originalne ili odgovarajuće drajvere?

Nisam odavno pročitao smešniji post. A još smešniji su odgovori pa zar neko veruje da su originalni driveri na prodaju a pogotovu kolko će da te košta krpljenje starudije kad sve sabereš.A kako znaš da je ostatak ispravan u kutijama.

Link to comment
Share on other sites

Nisam pročitao smešniji post odavno nabavios
Nisam odavno pročitao smešniji post. A još smešniji su odgovori pa zar neko veruje da su originalni driveri na prodaju a pogotovu kolko će da te košta krpljenje starudije kad sve sabereš.A kako znaš da je ostatak ispravan u kutijama.

Ako ti je ovo najsmješniji post onda ti nijesi dobroga u životu vidio. Nastavi da se smiješ, neka ti barem ovaj post dobro učini.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 29.8.2019. at 12:35, bkrmar said:

Evo ti info za visokotonac. Treba ti 4ohm, 86 dB

 

MW Audio MT-4121: .75″ Soft Cloth Dome Tweeter

Great overall sounding tweeter for any home audio application, but main design is for many Acoustic Research speakers. Many have stated that the original tweeters have been the weak part of their speaker and now we have a great upgrade to the old paper dome, phenolic dome and the “newer” AB Tech version of the 1200084-1 tweeter. We believe our MT-4121 tweeter surpasses the overall tonal quality of all these older AR tweeters. Note that the terminals are on the backside of the tweeter, so some rewiring inside the cabinet may be needed for the older front wired versions. Most models use a 4 ohm version tweeter, but some also use an 8 ohm.

8 ohm models:
– AR-2ax: For the later version with the .75″ hard paper dome. The earlier version has the 1″ phenolic 4 ohm tweeter.
– AR5
– 200011-2 used in AR-12
– LST-2

4 ohm models:
– 1200084 is the newer replacement.
– 200029-1 used in AR9.
– 200011-1 used in AR11, AR11B. (You can add a .1mH coil in parallel if wanted for these crossovers).
– 1200029-1 used in AR58s, AR90, AR91, AR92.
– AR10pi
– The hard phenolic 1″ dome tweeters used in AR2, AR2a, AR2ax (early version), AR3, LST and more.
– The hard paper .75″ dome tweeters used in AR3a and more.

Specs:
Freq Range: 1200-20,000 Hz
Fs: 1200 Hz
Power Rating: 75 Watts / 150 Watts Max
Impedance: 4 or 8 ohms
Re: 3.9 or 6.3 ohms
Sensitivity: 86 dB
Voice Coil Diameter: .75″ (19mm)
Magnet Weight: 11 oz (310g)
Face Plate: Aluminum

Dimensions:
Outside: 4.75″ (120mm)
Cutout: 3.55″ (90mm)
Screw Hole Size: .315″ (8mm)

Hvala! Vidio sam da ih na ebay ima ali sve iz USA, transport bi me koštao više od djelova. Tip iz BG ima potpuno nove srednjotonce, možda naletim i na visokotonce. 

Link to comment
Share on other sites

Ako pogledaš snimke emisije "Ne može to bez kabla", gde su gosti bili Siniša Rankov i Nenad Napijalo, obojica su dali negativne ocene za te kutije. To su dva majstora za zvučnike kod kojih su često bile ovakve kutije. Imaš njihove sajtove na internetu.

Ako ih i kompletiraš, treba će ti izuzetno potentno pojačalo da gura bas. Kolega je uspeo da ih pogura sa Karan mono blokovima. To ti je reper kakvo pojačalo ti treba. E sad koliko takvo pojačalo košta naspram kutija od 400-500 eura....

Pogrešna investicija kako rekoše kolege gore.

Link to comment
Share on other sites

Ako pogledaš snimke emisije "Ne može to bez kabla", gde su gosti bili Siniša Rankov i Nenad Napijalo, obojica su dali negativne ocene za te kutije. To su dva majstora za zvučnike kod kojih su često bile ovakve kutije. Imaš njihove sajtove na internetu.
Ako ih i kompletiraš, treba će ti izuzetno potentno pojačalo da gura bas. Kolega je uspeo da ih pogura sa Karan mono blokovima. To ti je reper kakvo pojačalo ti treba. E sad koliko takvo pojačalo košta naspram kutija od 400-500 eura....
Pogrešna investicija kako rekoše kolege gore.


Nikad nijesam čuo ni jedne AR iz grupe 9 a čitao sve najbolje o njima.
Pogledaću svakako tu emisiju.
Hvala na info!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 1.9.2019. at 18:16, vdzele said:

Imaj zavodljiv gornji spektar, kad se stavi jako pojačalo. Bez takvog se dernjaju, uglavnom je tako, jer se teško nalazi sposobno da ih pogura.

Ali bez obzira i da se nadje, bas je veoma lenj.

Nazovi ih sutra direktno i pitaj.

Kod nas nijesu bile rasprostranjene ali ameri su kunu u tu seriju. S obzirom da su mi "lagano" pale mislio sam i da uradim nešto sa njima. Komplikovano jeste ali bih barem pokušao da ih osposobim, najlakše ih se otarasiti.

Link to comment
Share on other sites

Овај продавац нема ограничења што се тиче слања али приказана је комадна цена $69.95  + $54.55 шипинг.

https://www.ebay.com/itm/AR-Acoustic-Research-Replacement-Tweeter-for-AR90-AR91-AR92-Speaker-MT-4121-4/152720219407?hash=item238ed59d0f:g:k~kAAOSwc8lZzEo4

Link to comment
Share on other sites

Овај продавац нема ограничења што се тиче слања али приказана је комадна цена $69.95  + $54.55 шипинг.
https://www.ebay.com/itm/AR-Acoustic-Research-Replacement-Tweeter-for-AR90-AR91-AR92-Speaker-MT-4121-4/152720219407?hash=item238ed59d0f:g:k~kAAOSwc8lZzEo4


To je upravo to što sam naveo u ranijem postu, transport uzima dosta novca. Ne žuri mi se, ako ne “naletim” na komponente kod nas barem imam alternativu.
Hvala giZ_Mo!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 2.9.2019. at 21:34, monitor said:

 


To je upravo to što sam naveo u ranijem postu, transport uzima dosta novca. Ne žuri mi se, ako ne “naletim” na komponente kod nas barem imam alternativu.
Hvala giZ_Mo!


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Pazi, tesko da ces kod nas da naletis na takve. Možeš da nađeš slične ali onda to više nije to, džaba si krečio.

Kad si se već odlučio za taj "projekat" onda bolje uštedi i kupi oridjidji drajvere, pa bili oni i iz uvoza.

 

Ja sam imao sličnu situaciju sa nekim Bower što sam uzeo, falio mi tviter, našao sam kao neke Monacor okoji su dobri viskotonci ali nije ista bila osetljivost i to se jasno čuje.

 

Link to comment
Share on other sites

On 2.9.2019. at 21:34, monitor said:

Ne žuri mi se, ako ne “naletim” na komponente kod nas barem imam alternativu.

 

А зашто се не направиш паметан па пошаљеш мејл фабрици са упитом о набавци звучника? Ништа не губиш, можда они имају неку идеју. 

Link to comment
Share on other sites

Komponente, zapravo, je lakše pronaći nego što sam mislio. Problem jedino leži u tome što bi me sve četiri nove koštale, ne manje, od 400€ (računajući transport). S obzirom da kutije nikada nijesam čuo a pročitao mnogo dobrih komentara za njih (osim kod nas) imao sam namjeru da ih osposobim i probam. Veliko je pitanje koliko će se uopšte isplatiti a možda se i prijatno iznenadim.

U svakom slučaju, nijesu moje jedine kutije i ne zavisim od njih (dobra očuvanost me "gurnula" u ovu avanturu), zbog čega imam vremena. Koristila bi mi mišljenja forumaša o kvalitetu te serije jer to može uticati na konačnu odluku, da li će nabavka biti isključivo originalnih drajvera ili sastavljanje te kasnija prodaja.

Hvala svima na komentarima!

 

IMG_E5820-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, monitor said:

Komponente, zapravo, je lakše pronaći nego što sam mislio. Problem jedino leži u tome što bi me sve četiri nove koštale, ne manje, od 400€ (računajući transport). S obzirom da kutije nikada nijesam čuo a pročitao mnogo dobrih komentara za njih (osim kod nas) imao sam namjeru da ih osposobim i probam. Veliko je pitanje koliko će se uopšte isplatiti a možda se i prijatno iznenadim.

U svakom slučaju, nijesu moje jedine kutije i ne zavisim od njih (dobra očuvanost me "gurnula" u ovu avanturu), zbog čega imam vremena. Koristila bi mi mišljenja forumaša o kvalitetu te serije jer to može uticati na konačnu odluku, da li će nabavka biti isključivo originalnih drajvera ili sastavljanje te kasnija prodaja.

Hvala svima na komentarima!

 

IMG_E5820-2.jpg

Kupi originalne i ako ti se svide ostavi sebi , ako ne lako ćeš ih kao originalne prodati dok kao "karabuđene" puno teže .   + trošak tzv zamjenskih. Ljudi vole kupiti  "oriđiđi" stvari pa si sami kemijati ako žele.

Link to comment
Share on other sites

Kupi originalne i ako ti se svide ostavi sebi , ako ne lako ćeš ih kao originalne prodati dok kao "karabuđene" puno teže .   + trošak tzv zamjenskih. Ljudi vole kupiti  "oriđiđi" stvari pa si sami kemijati ako žele.


Tako sam i ja razmišljao, teško da mogu izvući sav uloženi novac ali svakako ću bolje proći nego sa krpljenjem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, monitor said:

 


Tako sam i ja razmišljao, teško da mogu izvući sav uloženi novac ali svakako ću bolje proći nego sa krpljenjem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ako ti se svide na dobitku si ? , ako ne znaš i sam da se u ovom hobyu teško vrača uloženo no kolko vidim sačuvani primjerci dobro drže cijenu ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...