Jump to content


Saraund pojacalo nedoumica


Zorole

Recommended Posts

Imam Hk Avr 7000 u stvarno dobrom stanju. Inace ono je Dolby Digital, prva verzija. Trazi saraund signal da bi sviralo na svim zvucnicima. Kad ide stereo signal prednja 2 se cuju perfekt a ostali zvucnici suskaju. Da li moze da se nekako to poveze da na svim zvucnicima daje isti zvuk tj kao na prednja dva? PLaniram ga koristiti za proslave i ozvuciti malo veci prostor. Glupo je da onoliku snagu i 20 Toshiba tranzistora koristim samo za tv i filmove. Pre neku godinu je na KP imao isti risiver i prodavac je napomenu da je risiver namesten da daje isti zvuk na svim izlazima

Link to comment
Share on other sites

Cini mi se da ovaj model nema klasican multi-channel stereo mod, vec "samo" razlicite algoritme za produbljivanje zvucne scene koriscenjem zadnjih zvucnika.

Logic 7 M(usic) ce verovatno najbolje zvucati.

 

BTW, koliko god kanala i tranzistora :) imao, ako ne pravis zurku - stereo muzika se slusa stereo. A za neko ozbiljnije ozvucenje zurke - nije AVR.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, ivanp said:

Tendencija pretvaranja AVR ova u svadbarski razglas.

Nekada su visekanalni risiveri cak i srednje klase pravljeni da budu kao svadbarski razglas dok sa jedne strane nije pocelo prepucavanje razlicitim vrstama dekodera, striming servisa, bezicnog povezivanja itd, a sa druge strane smanjenje kvaliteta pojacivackog dela. Sada je bitno da ima nalepnicu 4K  i Dolby Atmos, a sto ne moze da izvuce maksimum iz dva zvucnika, a ne iz sest ili devet to vec nikoga ne zanima...

BTW ja mislim da AVR 7000 ima 10 Toshiba tranzistora ukupno, 2 po kanalu ali mozda i gresim...

937176-monster-harman-kardon-avr-7000.jp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...