Jump to content


Da li imate problem sa komšijama zbog slušanja vaše omiljene muzike?


HMrules

Recommended Posts

42 minuta ranije, HMrules said:

Nije ništa nejasno, situacija je jasna, samo je bez veze što i malo jača muzika pravi problem, srećom u pitanju je iznajmljen stan tako da jednog dana kada budem kupovao nekretninu potrudiću se da to svakako bude kuća.

Можда им се врста музике не свиђа? Промени па надгледај стање комшилука.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 minuta ranije, HMrules said:

samo je bez veze što i malo jača muzika pravi problem

Što je tebi malo nekome je previše. Dok si ti odlepio i sviraš air guitar headbangujući, neko odmara, uči, boluje...Ne treba da traži dozvolu za mir od tebe. To pre svega ti ne smeš dozvoliti. Računaj i da basovi rezoniraju kako se najmanje nadaš i da kod komšija zvuči brutalnije nego kod tebe, čak i pri nižoj glasnoći.

Slavina koja kaplje je daleko tiša pa može da te izludi.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, HMrules said:

Da je možda srBska majka verovatno im ne bi smetalo xD

Nije stvar u izboru muzike, koliko god ti mislio da im Ceca više godi...

Skini dB na razumni nivo i neće biti problema. Od kad slušam mjuzu na malim snagama nikad nisam imao bilo kakvu pritužbu od strane komšija, a Aragon bez problema izbaci i na 1W sve što treba da se čuje.

Link to comment
Share on other sites

Iznad mene je nebo , jer ja sam na 3 spratu 

Ispod mene je moj rodjeni ujak koji uglavnom nije tu ....

Pored je dupli zid , susedna zgrada ...masa je to velika po m2 , tako da za sve ove godine komšije , koje inače poznajem, nikada nisu imale primedbe

Sa druge strane je veliki prazan prostor do druge zgrade , tako da problema nema ! 

Link to comment
Share on other sites

Iznad mene je nebo , jer ja sam na 3 spratu 
Ispod mene je moj rodjeni ujak koji uglavnom nije tu ....
Pored je dupli zid , susedna zgrada ...masa je to velika po m2 , tako da za sve ove godine komšije , koje inače poznajem, nikada nisu imale primedbe
Sa druge strane je veliki prazan prostor do druge zgrade , tako da problema nema ! 
Prodaješ?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja redovno propitujem komšije ispod i iznad (kum koga sam venčao i krstio mu decu :D) ... kažu: Ma daj šta ti je, super ti je muzika, nikada je nismo čuli ranije, vrlo interesantno.

Svakako se držim okvira kućnog reda i ređe puštam Balaševića :P jer mi se Kum požalio jednom tokom neke raznovrsne kompilacije sa rečima: E de njega nađe, ova ti je baš bezveze ... u fazonu .... vrati na kolosek što bi do sada ...

Slušam glasno do nivoa realne zvučne glasnoće i dimenzije instrumenata, tako da solaža bubnjeva sa Billy Cobham-om ili big bandovi Clark Terry-a umeju da podignu adrenalin. Ipak na moju sreću zvučna izolacija je izvedena kvalitetno, a tolerancija komšija izvanredna što celokupan užitak čini izuzetno visoko vernim :)

Samo me je u jednom navratu pozvala komšinica ispod, ali ne da me pozove u krevet da merimo vibracije <_<, već da me zamoli da joj snimim na disk to što upravo slušam (Adele - Live at the Royal Albert Hall) :cheers Jasno je da je dobila CD za 30min.

I tako, mene je Bog dragi pogledao kada je delio slušaonice, što svima od srca želim. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, VU metar said:

Računaj i da basovi rezoniraju kako se najmanje nadaš i da kod komšija zvuči brutalnije nego kod tebe, čak i pri nižoj glasnoći.

Možda treba razmišljati o ulaganju u bass trap-ove kod komšija u stanu. Možda na neki način otkupiti "slobodu" sopstvenog "poroka" kako ga komšiluk vidi u nekim delima zajedničke interakcije (npr. zajedno posadite drvo ispred zgrade) ili direktne pomoći (ustupiš mu sopstveno parking mesto), pa tako zaraditi neki kredit više... Kobasice i rakijica iz zavičaja uvek rade posao i pomeraju granice tolerancije :)

Treba biti fin :P

Link to comment
Share on other sites

Tek kad sam dobio komsiju koji je kao i ja shvatio sam kako to izgleda drugim ljudima ,odnosno uspeo sam da vidim sebe .Najsmesnija situacija je kad kod mene dodje ekipa prijatelja audiofila i cuje muziku iz susednog stana pocne sa komentarima ala kakva ti je ovo budala i slicno .Pri tom covek slusa vrlo prihvatljivu muziku za mene ,cak sam zahvaljujuci njemu obratio paznju na neke grupe kao IrieFM i slicno.Sada me je pomalo stid mog visedecenijskog ponasanja i zaista se izvinjavam svim svojim komsijama i trudim se da audio sisteme u stanu koristim veoma umereno i uz krajnji obzir  prema drucima .Situacija nije bolja ni ako imate kucu .Secam se situacija iz vikedinca sa raznih testiranja .Prilazimo kolima prijateljevoj kuci i dok svi normalni ljudi rostiljaju po bastama ,uzivajuci u prepodnovnom suncu ,na 200 metara daljine cuje se saksofon koji zvuci kao da Lignjoslav vezba .To ipak nije lepo,

Link to comment
Share on other sites

Док сам био студент, измалтретирао сам сигурно комшије испод са два 10 инчна вуфера у бас рефлекс кутијама, у просторији од 15м2...

Сад сам у стану у старијој згради и на горњем спрату. Међуспратна конструкција је дрвена, тако да није да звони као неке новоградње, али је ипак осетљиво. Нема никог поред, једино испод нас су газде стана у коме смо... Виолончелисти, које и ми некад чујемо док вежбају. Још су добили бебу пре 2-3 месеца, тако да ипак пазим. Баш би ми било без везе да дођу да се жале. Дакле могу да слушам довољно гласно да могу да уживам, али ипак не сваку нумеру како бих волео. Свакако је за комшије најгора музика са ритмичним басовима и амплификованом музиком, јер то пробија сигурно. Акустични ансамбли, чак и симфонијски оркестри, где су врхунци повремени сигурно не сметају исто као и неки рок, реп, електронска музика итд...

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Filipescu said:

Док сам био студент, измалтретирао сам сигурно комшије испод са два 10 инчна вуфера у бас рефлекс кутијама

Da li bi bila bolja situacija sa kompresionim kutijama? Ja bih onako laički rekao da bi manje smetalo komšiluku. Ili?

Link to comment
Share on other sites

Tek kad sam dobio komsiju koji je kao i ja shvatio sam kako to izgleda drugim ljudima ,odnosno uspeo sam da vidim sebe .Najsmesnija situacija je kad kod mene dodje ekipa prijatelja audiofila i cuje muziku iz susednog stana pocne sa komentarima ala kakva ti je ovo budala i slicno .Pri tom covek slusa vrlo prihvatljivu muziku za mene ,cak sam zahvaljujuci njemu obratio paznju na neke grupe kao IrieFM i slicno.Sada me je pomalo stid mog visedecenijskog ponasanja i zaista se izvinjavam svim svojim komsijama i trudim se da audio sisteme u stanu koristim veoma umereno i uz krajnji obzir  prema drucima .Situacija nije bolja ni ako imate kucu .Secam se situacija iz vikedinca sa raznih testiranja .Prilazimo kolima prijateljevoj kuci i dok svi normalni ljudi rostiljaju po bastama ,uzivajuci u prepodnovnom suncu ,na 200 metara daljine cuje se saksofon koji zvuci kao da Lignjoslav vezba .To ipak nije lepo,

Nemoj mi IrieFm molim te

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, Arn said:

Da li bi bila bolja situacija sa kompresionim kutijama? Ja bih onako laički rekao da bi manje smetalo komšiluku. Ili?

Па пошто се бас ненормално ваљао по соби, сигурно би било боље са компресијом. Оно је била катастрофа...

Link to comment
Share on other sites

On 27.8.2019. at 21:38, HMrules said:

Da je možda srBska majka verovatno im ne bi smetalo xD

Ovo je bilo maliciozno, nisam fan izvesne, ali trpati "srBsku" u sve što je kič, šund, divljaštvo, nema smisla.

Ajd što imamo komšiluk koji nam baš i nije prijateljski nastrojen, ima i nas ovde koji bi mogli malo da razmisle o tome, da ovde ljudi nisu samo "srBska majka" i sl. gluposti.

Što se buke od glasne muzike tiče, uglavnom se pridržavam kućnog reda a od kada imam decu bolje razumem ljude kojima smeta glasna muzika iz susednih stanova. 

Najveći problem imaju ljudi koji žive u tz novogradnji. To su uglavnom stanovi koji su pravljeni van svakih procedura, tanki prgradni zidovi van ikakvih standarda. Ja živim u zgradi iz 88 godine, bukvalno jedino što čujem je buka iz stan iznad mene (ispod nemam nikoga, garaže) jer gospođa koja živi ima 90 + godina i pošto ne može da hoda, vuče stolice i druge predmete. Naravno da joj nikada nisam, niti ću, pozvoniti, svakako joj je dovoljno teško i bez mene. A da nekada smete, smeta, jer ne vuče te stolice u normalno vreme, recimo, kad krene u toalet u 2 ujutru, vrati se u krevet do 4 a sve vreme šeta sa tim stolicama... 

Moja prijateljica je morala da dodatno izoluje svoju spavaću sobu u novogradnji u naselju Braće Jerković jer je bukvalno sve čula iz susedne sobe, kad komšija uključi prekidač, kada naskače na komšinicu itd. Urađeno o trošku "investitora" ali je kvadratura smanjena za 10cm stiropora. PRoblem delimično rešen. 

Dok recimo, u mojoj zgradi, pregradni zid između dva stana ima zid, izolaciju, mislim da je u to vreme korišćena staklena vuna ili tako neki materijal pa opet zid.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...