Jump to content


Da li imate problem sa komšijama zbog slušanja vaše omiljene muzike?


HMrules

Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pre možda dva meseca zvoni mi na vrata komšinica iz susednog stana oko pola 9 uveče, kao ovo stvarno nema smisla, moje dete ne može da spava itd itd, ja ok, izvinite, danas opet ista komšinica zvoni na vrata i to vidno iznervirana tvrdeći da će zvati policiju da izmeri decibele jer se čuje muzika i dan i noć, da li sam ja uopšte živeo u zgradi bla bla bla..., da sam slušao muziku to stoji ali nisam pojačao sad ekstremno jako, neka srednja jačina, ja često čujem kako deca trče u drugom stanu i prave buku pa se nisam žalio iako to meni smeta na neki način ali kapiram da je u zgradi nemoguće biti u potpunoj tišini.

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, HMrules said:

Pre možda dva meseca zvoni mi na vrata komšinica iz susednog stana oko pola 9 uveče, kao ovo stvarno nema smisla, moje dete ne može da spava itd itd, ja ok, izvinite, danas opet ista komšinica zvoni na vrata i to vidno iznervirana tvrdeći da će zvati policiju da izmeri decibele jer se čuje muzika i dan i noć, da li sam ja uopšte živeo u zgradi bla bla bla..., da sam slušao muziku to stoji ali nisam pojačao sad ekstremno jako, neka srednja jačina, ja često čujem kako deca trče u drugom stanu i prave buku pa se nisam žalio iako to meni smeta na neki način ali kapiram da je u zgradi nemoguće biti u potpunoj tišini.

Veruj mi, ne treba da bude odvrnut pot da bi kod komšinice bilo prilično neprijatno.

Moj primer: Isto kao ti, odvrnuo pot na oko 10 sati, mislim ništa strašno...dolazi komšika.inače super devojka i kaže “ako Boga znaš, smanji malo, tutnji sve”. Ja ne mogu da verujem i odem do njenog stana, a ono sve vibrira i tutnji, ako hoćeš da prilegneš na krevet osećaj je izuzetno neprijatan.

Poenta: I kod tebe i kod mene u zgradi loša zvučna izolacija, moraćeš da “zavrneš slavinu” ili da promeniš tajming slušnih seansi.

Link to comment
Share on other sites

Istina je da nekada ni ne čujem kada mi neko zvoni, mada sam namerno smanjio zvono...ali, soba za slušanje mi je u sredini stana između dve sobe koje su na suprotnim krajevima stana. Čak sam i ispred ulaznih vrata stajao kada je muzika pojačana i to je sasvim umereno - može čuti samo onaj koji stane neposredno ispred vrata i posluša tendenciozno, a to znači da bi trebao da se tu zadrži malo duže (to nije nikad neko ko baš nije došao sa namerom da uđe).

Nasuprot tome, muzika iz mog stana se više čuje kroz prozore i balkonska vrata kada su otvoreni tako da je samo taj segment problematičan, ali kako je napolju većinom graja i buka sa igrališta nisam ni malo zabrinut da nekoga ugrožavam.

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, RingeRaja said:

Veruj mi, ne treba da bude odvrnut pot da bi kod komšinice bilo prilično neprijatno.

Moj primer: Isto kao ti, odvrnuo pot na oko 10 sati, mislim ništa strašno...dolazi komšika.inače super devojka i kaže “ako Boga znaš, smanji malo, tutnji sve”. Ja ne mogu da verujem i odem do njenog stana, a ono sve vibrira i tutnji, ako hoćeš da prilegneš na krevet osećaj je izuzetno neprijatan.

Poenta: I kod tebe i kod mene u zgradi loša zvučna izolacija, moraćeš da “zavrneš slavinu” ili da promeniš tajming slušnih seansi.

A ti si ni manje,ni vise nego merio decibele i tutanjavu u krevetu komsinice....kako je to obzirno.Jer se tutnjava znacajno smanji kada ste bili oboje na krevetu...:D

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, RingeRaja said:

Veruj mi, ne treba da bude odvrnut pot da bi kod komšinice bilo prilično neprijatno.

Moj primer: Isto kao ti, odvrnuo pot na oko 10 sati, mislim ništa strašno...dolazi komšika.inače super devojka i kaže “ako Boga znaš, smanji malo, tutnji sve”. Ja ne mogu da verujem i odem do njenog stana, a ono sve vibrira i tutnji, ako hoćeš da prilegneš na krevet osećaj je izuzetno neprijatan.

Poenta: I kod tebe i kod mene u zgradi loša zvučna izolacija, moraćeš da “zavrneš slavinu” ili da promeniš tajming slušnih seansi.

To je to, ja neću sebe da stavljam u ulogu žrtve ili nešto slično, realan sam, nije stvarno da je bilo ekstremno jako ali tanki zidovi su problem, u pitanju je nova gradnja od pre nekoliko godina tako da ne treba to da me čudi, srećom imam AKG K550MKll sluške tako da mogu njih da koristim kada mi se baš sluša muzika.

Inače kod jednog forumaša sam slušao njegov sistem i to smo slušali jače, pitao sam da li ima problem zbog toga, rekao je da nema što me je stvarno iznenadilo.

Link to comment
Share on other sites

Najpre promeni nik, pa da nastavimo.
Ne ti, Wolande!
Hahaha, živa istina, možeš zamisliti šta sluša. Ja sam nekada bjo lud za Iron Maiden-ima, upoređujući sa današnjim HM oni spadaju u rok balade.

Moja sreća je što živim u novogradnji koja ima ozbiljnu zvučnu izolaciju. Naravno se moraju zatvoriti prozori. Da bih bio siguran koliko glasno mogu ići poslao sam suprugu kod komšinice na kafu i postepeno pojačavao dok mi nije poslala poruku da se čuje. Vjerujte mi, bilo je dosta glasno. I treba izbjegavati noć naravno...


Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, Engine said:

Hahaha, živa istina, možeš zamisliti šta sluša. Ja sam nekada bjo lud za Iron Maiden-ima, upoređujući sa današnjim HM oni spadaju u rok balade.

Moja sreća je što živim u novogradnji koja ima ozbiljnu zvučnu izolaciju. Naravno se moraju zatvoriti prozori. Da bih bio siguran koliko glasno mogu ići poslao sam suprugu kod komšinice na kafu i postepeno pojačavao dok mi nije poslala poruku da se čuje. Vjerujte mi, bilo je dosta glasno. I treba izbjegavati noć naravno...


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Kod mene se sluša svašta od rocka, metala, punk rocka do synthwave-a ili nekog synth-a 80-ih.

Link to comment
Share on other sites

Nema tu ništa nejasno, mir ima prednost ispred galame. Komšinica je u pravu, nije ona došla zbog preosetljivosti. Živeti u zgradi podrazumeva obaveze prema susedsvu. To je zapravo i regulisano zakonom, ali ne treba ti tumačenje zakonika da bi znao šta nije u redu raditi. U civiliziranom svetu imaš komunalnu policiju na vrata dok trepneš, a ako nastaviš i kaznu.

Dakle, budi "na nivou", kupi jedan karanfil gospođi za pretrpljeni stres i stišaj basove pored glavnog volumeta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...