Jump to content


Beogradski Univerzitet


nkrgovic

Recommended Posts

 Dragan Cosic i polarotor su bili najgora moguca emicija koju sam ja ikad video... toliko je smarao covek, toliko nije imao pojma o onome sto je pricao, da je mene bolela glava od toga.

 Da se razumemo, ja mislim da Scepan treba da bude mnogo bolji... Ja otvoreno priznajem da dobar deo emisija ne mogu da odgledam. Ali ne znam kako da mu pomognem da bude bolji.... Verujem da bi i njemu prijala konstruktivna kritika, konkretan savet kako da bude bolji... ali samo pisati "ne valja" ne pomaze.

Link to comment
Share on other sites

Dr Dragan Ćosić je samo bio profa, dr sci..., ... stvatno nije imao pojma.... dosta više bre jalove pameti, pa makar i moderator bio. Nekad treba imati makar formacijsko poštovanje. 

Na kome vi fakultetu Vi "kolega" predajete. Jedan od glavnih uzoroka našeg svakolikog sunovrata je nepoštovanje. Sećam se kako su Momu Antonovića oplitali. Sve veći od većeg intelektualaca opšte prakse.

 

btw, od istog puno naučih, a i bio je savršen saobraćajac, da uputi šta da se čita, i da se ne luta....malo li je

Link to comment
Share on other sites

49 minuta ranije, Milosav Grozni said:

Dr Dragan Ćosić je samo bio profa, dr sci..., ... stvatno nije imao pojma.... dosta više bre jalove pameti, pa makar i moderator bio. Nekad treba imati makar formacijsko poštovanje. 

Na kome vi fakultetu Vi "kolega" predajete. Jedan od glavnih uzoroka našeg svakolikog sunovrata je nepoštovanje. Sećam se kako su Momu Antonovića oplitali. Sve veći od većeg intelektualaca opšte prakse.

 

btw, od istog puno naučih, a i bio je savršen saobraćajac, da uputi šta da se čita, i da se ne luta....malo li je

Milosave, akademski kvaliteti prof. dr Dragana Ćosića su jedno, debilna emisija "Polarotor" čiji je autor, nešto sasvim drugo...

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Milosav Grozni said:

Dr Dragan Ćosić je samo bio profa, dr sci..., ... stvatno nije imao pojma.... dosta više bre jalove pameti, pa makar i moderator bio. Nekad treba imati makar formacijsko poštovanje.

 Cemu? Ovom univerzitetu? Hvala lepo, ja ga nemam. Imao sam na razgovoru za posao previse diplomiranih inzenjera koji znaju da resavaju zadatke i nista vise - a cesto cak ni to. Ja sam sa fakulteta pobegao pre diplomiranja i nemam nikavu zelju da se vracam, hvala lepo. Imao sam "srecu" da mi asistent elektronike provede 20 minuta racunskih vezbi probajuci da tacno prepise omov zakon sa papira koji je drzala u ruci. Izasao i nisam se vratio. Mi smo puni raznih doktora nauke koji nista pametno nisu uradili, nikakvom se naukom nisu bavili, nikakve radove nisu objavili.... Sta da postujem? Beogradski Univerzitet? Ne hvala. Kad budi garantovali neki kvalitet izenjera kojima daju diplome, razmislicu.

 Ja doticnog Cosica nisam slusao kako predaje i ne znam kako predaje. Emisiju sam gledao i djubre je bila i ostala do kraja. Moje misljenje o njemu nece promeniti titula profesora ovog univerziteta, sasvim sigurno.

 Postovanje se zasluzuje.

 A ti ad hominem napadi, hvala lepo, nisam zainteresovan.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, nkrgovic said:

a da postujem? Beogradski Univerzitet? Ne hvala. Kad budi garantovali neki kvalitet izenjera kojima daju diplome, razmislicu.

Znam inžinjere koji su diplomirali na Beogradskom elektrotehničkom, Novosadskom i Niškom elektronskom fakultetu. Imam čast da sam jedan od njih.

Ovo što si rekao ne stoji, i da ti kažem, smatram uvredom za struku ovu tvoju izjavu. To što ti nisi uspeo da diplomiraš iz ovih ili onih razloga nije problem nas koji jesmo već samo tvoj.  Godinama smo sticali iskustvo i unapređivali svoje znanje u struci. 

Molim te da nam se izviniš i povučeš ovo što si rekao. 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, džonibigud said:

Znam inžinjere koji su diplomirali na Beogradskom elektrotehničkom, Novosadskom i Niškom elektronskom fakultetu. Imam čast da sam jedan od njih.

Ovo što si rekao ne stoji, i da ti kažem, smatram uvredom za struku ovu tvoju izjavu. To što ti nisi uspeo da diplomiraš iz ovih ili onih razloga nije problem nas koji jesmo već samo tvoj.  Godinama smo sticali iskustvo i unapređivali svoje znanje u struci. 

Molim te da nam se izviniš i povučeš ovo što si rekao. 

 Znam ih i ja gomilu i znam neke koji su jako, jako dobri. Ali to ne menja ono sto sam rekao: Diploma inzenjera BU nije GARANCIJA znanja. Vrednost diplome inzenjera, ili doktorata sa BU, ne znaci da ce osoba sa kojom pricas imati bilo kakav minimum znanja.

 Da se razumemo: ne tvrdim da svi koji su zavrsili losi, stavise vecina jesu dobri. Ali diploma bi trebalo da garantuje da ne mozes da je dobijes bez da nesto znas, a ne da bude ukras, koji znaci da MOZDA znas nesto. A meni su dolazili na razgovor diplomirani inzenjeri koji :

- Ne znaju STA JE Entity-Relationship diagram

- Ne znaju da mi kazu koliko je limes od sin(x)/x kad x tezi nuli

- Imaju zvanje iz informatike i racunarskih mreza a ne znaju sta je minimalno drvo razapinjanja ili ko je Dijkstra

mogu jos da nabrajam....

 Sustina nije u tome da su neki inzenjeri losi, sustina je u tome da BU ne daje garanciju znanja. Tako je bilo pre 20 godina, tako je i danas.

 I ne, nista od toga nema veza samnom i mojim ovakvim ili onakvim zvanjem... ajde batalite sa ad-hominem, ne pecam se na to.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, nkrgovic said:

 Cemu? Ovom univerzitetu? Hvala lepo, ja ga nemam. Imao sam na razgovoru za posao previse diplomiranih inzenjera koji znaju da resavaju zadatke i nista vise - a cesto cak ni to. Ja sam sa fakulteta pobegao pre diplomiranja i nemam nikavu zelju da se vracam, hvala lepo. Imao sam "srecu" da mi asistent elektronike provede 20 minuta racunskih vezbi probajuci da tacno prepise omov zakon sa papira koji je drzala u ruci. Izasao i nisam se vratio. Mi smo puni raznih doktora nauke koji nista pametno nisu uradili, nikakvom se naukom nisu bavili, nikakve radove nisu objavili.... Sta da postujem? Beogradski Univerzitet? Ne hvala. Kad budi garantovali neki kvalitet izenjera kojima daju diplome, razmislicu.

Znam previše ljudi koji sebe smatraju uspešnim (ako se uspeh tretira količinom konvertibilnih novčanica u buđelaru, onda stvarno jesu), nisu završili neki fax (ili su prekinuli na pola) i u principu preziru diplomirane.

Kad ih pitam zašto, dobijem skoro pa uvek identičan odgovor: džaba im znanje, kad od njega ne znaju da naprave pare. E sad, to jeste tačna tvrdnja, ali kada se stvari posmatraju isključivo iz njihovog ugla, ali kad se malo razgne, stvari dobijaju drugačiju konotaciju.

Npr., Apple ne bi bio ovo što je danas bez Stiva Džobsa svakako, ali klinac bi uspeo da nije imao onakvog Stiva Woznijaka.

Link to comment
Share on other sites

Just now, RingeRaja said:

Znam previše ljudi koji sebe smatraju uspešnim (ako se uspeh tretira količinom konvertibilnih novčanica u buđelaru, onda stvarno jesu), nisu završili neki fax (ili su prekinuli na pola) i u principu preziru diplomirane.

 Ja ne prezirem diplomirane, stavise. Samo sam shvatio da diploma nije (iako treba da bude) dokaz znanja i zakljucio da je jedini nacin da ocenis necije znanje da gledas rezultate njegovog rada. To ne govori nista lose o ljudima koji su seli i zavrsili skolu i pri tom se potrudili da nesto nauce, to samo govori lose o skoli.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nkrgovic said:

 Znam ih i ja gomilu i znam neke koji su jako, jako dobri. Ali to ne menja ono sto sam rekao: Diploma inzenjera BU nije GARANCIJA znanja. Vrednost diplome inzenjera, ili doktorata sa BU, ne znaci da ce osoba sa kojom pricas imati bilo kakav minimum znanja.

 Da se razumemo: ne tvrdim da svi koji su zavrsili losi, stavise vecina jesu dobri. Ali diploma bi trebalo da garantuje da ne mozes da je dobijes bez da nesto znas, a ne da bude ukras, koji znaci da MOZDA znas nesto. A meni su dolazili na razgovor diplomirani inzenjeri koji :

- Ne znaju STA JE Entity-Relationship diagram

- Ne znaju da mi kazu koliko je limes od sin(x)/x kad x tezi nuli

- Imaju zvanje iz informatike i racunarskih mreza a ne znaju sta je minimalno drvo razapinjanja ili ko je Dijkstra

mogu jos da nabrajam....

 Sustina nije u tome da su neki inzenjeri losi, sustina je u tome da BU ne daje garanciju znanja. Tako je bilo pre 20 godina, tako je i danas.

 I ne, nista od toga nema veza samnom i mojim ovakvim ili onakvim zvanjem... ajde batalite sa ad-hominem, ne pecam se na to.

Od tebe očekujem samo jedno, a to je da  nam se svima izvineš i povučeš sve što si rekao.

Mislim da nisi dovoljno kvalifikovan da daješ bilo kakav sud ili procenu kvaliteta diplomiranih inžinjera iz jednostavnog razloga, ti nisi diplomirani inženjer. To što dolaze kod tebe na razgovor za posao je samo ironija sudbine. 

I ima veze sa tobom nemoj da misliš da nema... 

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, nkrgovic said:

 Ja ne prezirem diplomirane, stavise. Samo sam shvatio da diploma nije (iako treba da bude) dokaz znanja i zakljucio da je jedini nacin da ocenis necije znanje da gledas rezultate njegovog rada. To ne govori nista lose o ljudima koji su seli i zavrsili skolu i pri tom se potrudili da nesto nauce, to samo govori lose o skoli.

Ne zakopavaj se više, bio si savršeno precizan.Već je dovoljno pogrešno što diplomirani inženjeri dolaze kod tebe na razgovor za posao...inženjera.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, nkrgovic said:

 Ja ne prezirem diplomirane, stavise. Samo sam shvatio da diploma nije (iako treba da bude) dokaz znanja i zakljucio da je jedini nacin da ocenis necije znanje da gledas rezultate njegovog rada. To ne govori nista lose o ljudima koji su seli i zavrsili skolu i pri tom se potrudili da nesto nauce, to samo govori lose o skoli.

Hmmm....Dokaz znanja....A ko je taj što meri znanje i na osnovu čega?

Da ne ulazimo u polemiku, Džoni je već načeo temu.

2 minuta ranije, Ljuba said:

Dakle, samo dipl ing može da daje sud o drugim dipl ing... nisam znao... 

Pa bilo bi lepo da je tako, jer onda i ja mogu profesore koji su mi predavali i ispitivali me na faxu da provučem par puta kroz blato i nikom' ništa, jer zašto samo profesori da daju sud o profesorima, može i raja da sudi inteligenciji.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, perodeformero said:

Ne zakopavaj se više, bio si savršeno precizan.Već je dovoljno pogrešno što diplomirani inženjeri dolaze kod tebe na razgovor za posao...inženjera.

 Zasto? Vodio sam tim, trebalo je da primim nekog juniora, zasto ne bi intervjuisao nekog ko je svez sa fakulteta? Gde je tacno problem, ja imam 20 godina iskustva u svom poslu - ko treba da ga intervjuise za moj tim?

Link to comment
Share on other sites

 Sustina je, po meni, u sledecem: Kad primas na poziciju juniora ti ocekujes da taj junior ima neko osnovno znanje, zatim volju i sposobnost da uci. U principu kod "nultih" juniora, tj. onih bez dana radnog iskustva najvise biras na osnovu stava, licnosti, kako se uklapa u tim... takvih stvari.

 E sad, sve to ne vredi, ako taj nema neka bas osnovna znanja. Ta znanja ocekujes da je ili stekao kroz skolu, ili samostalno. Ne mozes da ga pitas stvari iz prakse ako ga primas za juniora, jer racunas da nema prakticnog iskustva, pa ga pitas neke najosnovnije stvari - ne toliko kao nesto sto zna, vec vise da vidis kako razmislja.

 Problem nastane kad vidis da on ne zna da odgovori na stvari koje, ja se slazem, jesu pre-jednostavne. Stvari koje si pitao da bi video kako razmislja i koje bi trebalo da zna uvek - on ne zna uopste. E, kad ti se to desi sa njih 5 ili 10, onda moras da sebi kazes da ta diploma koju oni donose nije dokaz znanja. Da ne gresim, imao sam ih i sa Matematickog fakulteta koji takve stvari ne znaju, nisu samo inzenjeri... ne znam sta je strasnije.

 Zato ja nemam a priori postovanje ni prema diplomiranim inzenjerima, ni prema doktorima nauka ni prema profesorima.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je opustena varijanta kada neko iz moderacije vredja clanove i prodje naravno, u najmanju ruku, bez upozorenja, sacuvaj boze da se banuje na 7 dana i sve to isprati administrator sa iscudjavanjem.
E to se zove ironija.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, nkrgovic said:

 Zasto? Vodio sam tim, trebalo je da primim nekog juniora, zasto ne bi intervjuisao nekog ko je svez sa fakulteta? Gde je tacno problem, ja imam 20 godina iskustva u svom poslu - ko treba da ga intervjuise za moj tim?

Pa problem je što ti ne vidiš u čemu je problem.Ok, tvoj tim, ti biraš ljude, ali ne postavljaj tu činjenicu kao nešto što je normalno i uobičajeno.Jednostavno, ti nisi završio fakultet, nisi inženjer, i ni po kojim parametrima ne bi smeo da procenjuješ znanje kandidata inženjera, a posebno je neprimereno da daješ ocene znanja profesora i kvalitet obrazovanja na B.U.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nkrgovic said:

 Zasto? Vodio sam tim, trebalo je da primim nekog juniora, zasto ne bi intervjuisao nekog ko je svez sa fakulteta? Gde je tacno problem, ja imam 20 godina iskustva u svom poslu - ko treba da ga intervjuise za moj tim?

Da li se na početku razgovora za posao,  ti i ostali članovi tima koji razgovarate sa kandidatom predstavite i saopštite im koje vam je zvanje i koje vam je zanimanje?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nkrgovic said:

Zato ja nemam a priori postovanje ni prema diplomiranim inzenjerima, ni prema doktorima nauka ni prema profesorima

Kandidate koje su došli na razgovor nazivaš juniorima, to je razumljivo, bilo bi neprimereno da diplomiranog inženjera oslovljavaš sa kolega... Zanima me da li imaš naziv i za doktore nauka i profesore? 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, nkrgovic said:

Stvari koje si pitao da bi video kako razmislja i koje bi trebalo da zna uvek - on ne zna uopste. E, kad ti se to desi sa njih 5 ili 10, onda moras da sebi kazes da ta diploma koju oni donose nije dokaz znanja. Da ne gresim, imao sam ih i sa Matematickog fakulteta koji takve stvari ne znaju, nisu samo inzenjeri... ne znam sta je strasnije.

Iskreno ne mogu da verujem da nam saopštavaš ovako nešto. Da li si makar u jednom trenutku pomislio da ne znaš šta treba da pitaš kandidata? 

Link to comment
Share on other sites

Kapitalizam i ono najgore što iz njega proizilazi: CENA ljudskog bića na TRŽIŠTU.

Znam previše sjajnih ljudi koji jako mnogo znaju i umeju, ali džaba im kada nisu "našpanovani" na sistem koji danas ima prođu. Ne znaju "da se snađu" i pade u vodu sve što je u glavi.

Doduše, znam isto tako i bar tuce likova koji su završili razne "sega mega" dopisne faxove i lepo su se udomili, jer, jelte, imaju ono što ovi prvi nemaju...znaju da se snađu.

Link to comment
Share on other sites

Ovakvi postovi govore o tebi, ne o BU ili bilo kom univerzitetu. U opskurnoj firmi si vodio tim....Vauuuu. Vodim i ja u multinacionalnoj ...pa...isto Vauuu!!! Koga bre bole na HI FI forumu. Ti mora da si jako pametan i bogat, kad si takav

Quod licet lovi, non licet bovi 

Jeftina patkometrioja, pa još nesvesna jalovosti i gluposti.... Provincija nije geografski pojam. To je stanje (ne)svesti...pa budi po 100 puta moderator. Moderatori se tako ne ponašaju. Oni treba da su primer. Profesore treba poštovati. Tvoj zemljak ( ako sam dobro shvatio ti si iz KŠ, ako nisi izvini) a moj kolega iz grupe otporaš glavni Kruševački, tražio je svojevremeno u zoo vrtu svog profesora ( tadašnjeg rektora...jeb...š politiku, nema veze sa time, ali čoveka koji mu je predavao). Svi su mogli to, ali ne mi kojima je on predavao,... uzgred bio odličan profa, i fer na ispitima.

 

I na kraju, šta misliš, šta propitivani od tvoje strane , bolje obrazovani, i u 15 dana prakse jednako obučeni, sa boljom edukactivnom i praktičnim potencijalom, sa ozbiljnijom akademskom podlogom misle o tvom propitivanju.... njima nisi bio moderator

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...