Jump to content


Izrada Hi Fi police


Alek5

Recommended Posts

56 minuta ranije, Alek5 said:

@zflazar nije neka nauka, ali ja ne mogu naci metalostrugara u Kraljevu. Ipak bih pun presek stubova da bude, nesto ozbiljnije bih radio, kao na slici.

ovo meni izbacuje pretraživač. Piše da rade i pojedinačne stvari: http://www.metalostrugar-zeger.com/index-s.html#three

ovde je katalog šipki sa cenama: http://metalionline.com/aluminijumska_sipka_okrugla.html

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

@Operater bela linija isperd je aluminijumska lajsna, posto je ispiracija za ovo policu bila jedna italijanska firma, oni tu lajsnu nazivaju antirezonantni element, za mene je to dekorativni deo.. To sa led osvetlenjem nije losa ideja.. :grin:

@ab Da, u sredini je granit. dimenzije 45x45cm, veoma je bilo tesko naci te dimenzije polocu, sada su moderne 30x60.. Tako da osmisljam plan, koji drugi materijal bi mogao zameniti granit, njega sam izabrao kao najbolji antivibracioni element za policu.

@nesone Hvala puno. Na vase pitanje odgovorio sam ( iznad ) .. Moram napomenuti da je polica radjena na CNC masinama, tako da je sve veoma precizno uradjeno.

@laky Hvala puno.. Cena ovakve police, tj sa slicnim izgledom, nisu isti materijali, ali kosta jedno polje 1100 eura, tako je i nastala moja ispiracija da napravim policu.. mislim, 5 polja = 5.500 eura. Ako Bog da zdravlja i srece da ovo ludilo prodje, imao sam zelju da izlozim ovu policu na sajmu i naravno imam u planu jos 2 modela da napravim.. Kontaktirali su me prijatelji i imam porucene 2 police, cena je simbolicna, 170 eura po jednom polju.. i da nekom treba 5 polja, to je 850e.. za taj novac se ne moze kupiti ni jedno polje ovakve police, firmirane naravno. Ako imamo srece, vidimo se na sajmu.. :listen :wave2 

Evo jos jedne fotografije.

A1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Честитке за полицу, изгледа изванредно - израда је фантастична. Верујем да је и помак у звуку (и изгледу) система био вредан уложеног времена и енергије.

Пар речи опреза око намере за изложивање и продају ове егзагтне полице.

Није још најјасније дали је Basso Continuo официјални део McIntosh групе (поред Sonus Faber-а, Wadia-е, Audio Research-a и остале), али је дефинитивно поравњен са њима зато што њихови дистрибутери дистрибуирају Basso Continuo производе. А ово је важно зато што тиме имају приступ правној служби McIntosh групе, која је веома агресивна у заштити своје интелектуалне својине.

Како знам за ово? Пре пар година, један мој далеки познаник је решио да клонира баш Basso Continuo Accordion, кожну верзију. Код нас више година не постоји хај фај сајам, али лик изложио полицу код дилера који не носи Basso Continuo. У року од недељу дана, стигло формално писмо забране продаје, и то од локалне правне фирме која заступа McIntosh групу.

Хтедох да кажем...

...израда делује веома квалитетно. Верујем да је доста лаго урадити пар естетских и функционалних промена које би довољно раздвојили овај производ од инспирације.

Поздрављам сваки даљни развој!

Link to comment
Share on other sites

@InSides Hvala puno na svemu. Pre nego sto sam poceo raditi ovu policu, raspitao sam se pravno, koje su moje obavezi i kolke promene moraju biti u izradi police. Ova polica samo potseca na Basso, materijali nisu isti, dimenzije nisu iste, u sredini je granitna ploca.. tako da, u svetu ima mnogo slicnih proizvoda, da ne pricam o kinezima koji prave indenticne proizvode, ali materijali nisu isti i samim tim otstupa preko 30% od tog prozvoda na koji lici ili ima neke slicnosti.. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...