Jump to content


Pomoc oko pojacala


mikeli74

Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 9/15/2019 at 10:23 AM, uzvarb said:

Vidi vidi...SM...ko bre ima u SM 2 yamahe a da ja ne znam??

 

:D:D:D

Имам 4 комада скупљам ко луд,pc2002m,pc1002m,mx6150 и p5000s...И све ради као лудо...

Да је боља ситуација као што није купио би бар још 10 комада,да се нађе...:P

Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, Miroslavmixx said:

Пошто волиш да сецираш посматрај шта је Јапанац знао да направи,ово ново сад је све тешко смеће...

IMG-a79504f0ea0e60704579b599eebf1faf-V_compress52.jpg

Pošteno je to napravljeno, nema govora, ali generalizacije su gotovo po pravilu pogrešne, niti je sve staro dobro, niti je sve novo loše. Promenila se tehnologija u međuvremenu, D klasu koristi većina poznatih proizvođača profesionalne amplifikacije, uključujući i Yamahu, pa se isto to ili bolje dobije u mnogo manjem i lakšem "pakovanju". Da treba da instaliraš i deinstaliraš desetine PA pojačala svako veče u drugom gradu, verujem da znam koja bi ti se više svidela...^_^

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Zexx said:

Pošteno je to napravljeno, nema govora, ali generalizacije su gotovo po pravilu pogrešne, niti je sve staro dobro, niti je sve novo loše. Promenila se tehnologija u međuvremenu, D klasu koristi većina poznatih proizvođača profesionalne amplifikacije, uključujući i Yamahu, pa se isto to ili bolje dobije u mnogo manjem i lakšem "pakovanju". Da treba da instaliraš i deinstaliraš desetine PA pojačala svako veče u drugom gradu, verujem da znam koja bi ti se više svidela...^_^

Ово је требало да слижи за изнајмљивање ал кад сам га пробао у соби ту и остаје,тако чист и префињен звук без шумова нисам имао до сад...Ради на два Soltonova баса 15' и Fostex хорне...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, vladat1 said:

Kažu da Japanci nude za iste upare uvek malo više nego Evropa i Amerika.

Јапанци су по мени увек били врх за све уређаје и остаће вероватно aл ипак мислим да ово ново нема ту прецизност као некад што се радило,то јесу диносауруси који имају по 20 и више кг и мучно их је вући и премештати ал кад пусти звук све заборавим,пробао сам и нове генерације да упоредим са овом pc2002m нису јој ни до потенциометара дорасли једниставно шума на тону има снаге ал нигде квалитета...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam to pročitao ovde

"Za razliku od evropskih uređaja više klase, koji često za veliki novac nude skromnu funkcionalnost, japanski proizvođači već od osnovnih modela po pravilu donose obilje mogućnosti. Izlaz za slušalice, tonske kontrole, bi-wire terminali, pa i interna pretpojačala za gramofon, sve su to stvari koje se gotovo podrazumevaju".

 

https://www.hi-files.com/yamaha-a-s501-cd-n301/

jer na žalost nisam imamo topliko prilika da isprobam kao recimo kod PC a. 

 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, vladat1 said:

Ja sam to pročitao ovde

"Za razliku od evropskih uređaja više klase, koji često za veliki novac nude skromnu funkcionalnost, japanski proizvođači već od osnovnih modela po pravilu donose obilje mogućnosti. Izlaz za slušalice, tonske kontrole, bi-wire terminali, pa i interna pretpojačala za gramofon, sve su to stvari koje se gotovo podrazumevaju".

 

https://www.hi-files.com/yamaha-a-s501-cd-n301/

jer na žalost nisam imamo topliko prilika da isprobam kao recimo kod PC a. 

 

Види ја сам остао на снази нису ми та појачалца за кућу нешто прирасла за срце,ја волим стару школу однос снага килажа моћ и квалитет...Свашта сам имао ал сам се вратио на транзисторе ту сам пронашао што мени одговара,много снаге,а на леру пун спектар,шта треба лепше од тога....

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Zexx said:

 Da treba da instaliraš i deinstaliraš desetine PA pojačala svako veče u drugom gradu, verujem da znam koja bi ti se više svidela...^_^

Тачно у потпуности. Не бих да кварим тему али ово ради и на концертима а и у кући и то веома добро.

https://www.musiciansfriend.com/pro-audio/lab-gruppen-fp-6400-power-amplifier

Цена, е ту је већ друга прича.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, giZ_Mo said:

Тачно у потпуности. Не бих да кварим тему али ово ради и на концертима а и у кући и то веома добро.

https://www.musiciansfriend.com/pro-audio/lab-gruppen-fp-6400-power-amplifier

Цена, е ту је већ друга прича.

Ја сам то платио поштено за наш стандард ал јефтиније него што се нуде преко,нисам се покајао...:wub:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dobro veče i pozdrav za sve audiofile. Ja sam nov na forumu a i novajlija što se znanja tičeu svetu HI FI uredjaja pa bih vas zamolio za malo usmeravanje i pomoć u obariru pri kupovini. Skorije sam jeftino nabavio Aiwa liniju iz komponenata ali bez zvučnika, radi se o aiwa MX-Z93300M, uz ovo pojačalo imam deck, cd sharger tuner i digitalni ekvilajzer kao posebnu komponentu, u medjuvremenu sam kupio zvučnike Siemens elektrogerate RL 300 G4, od 10-ak raznih kutija koje sam isprobao ovi simensi su se najbolje čuli, jedini problem je što su oni na 8 oma a pojačalo na 6, tako da sam rešio da aiwu prodam i kupim nešto ozbiljnije i tu se javlja nejo veličanstvo "dilema", to jest da li kupiti pojačalo sa tjunerom to jest risiver ili posebno, ako neko moze ukratko objasniti postoje li prednosti samo pojačala u odnosu na risiver, dali je bolje uzeti samo pojačalo plus tjuner ili to nema veze, vodim se onim da sve što je posebno je kvalitetnije nego 2u1. I naravno koju marku i model uzeti u cenovnom rangu oko 100 eura, voleo bih čist kristalan zvuk ali da ima i snagu mada jaku muziku reko slušam, čitajući sam video da su starije stvari kvalitetnije od novih tako da i one dolaze u obzir, nije bitno da mora biti digitala. Oprostite na opširnosti i hvala unapred. 

Link to comment
Share on other sites

@Komšo

Dobrodošao na forum. Mojih 5 centi na postavljeno pitanje bi bila kupovina nekig AVR-a sa linijskim ulazima, tunerom i ditalnim ulazima. Može da bude i lep, neće škoditi.

Obrazloženje:

Kvalitet etarskog analognog radio programa je na granici očajnog osim ako ćeš da slušaš Radio beograd po ceo dan, a i on zavisi odakle ga vataš antenom. Zato risiver, ako baš imaš potrebu. Zašto digitalni ulazi, odnosno interni DAC ( digitalno/analogni konverter), da bi eventualno povezao računar sa koga možeš optičkom ili koaksialnom digitalnom vezom da slušaš muziku, zvuk filmova, internet radio stanice, youtube ... Takođe kupovina nekog HD/4K TV boxa je takođe mogućetu povezati za potrebe boljeg zvuka.

Linijski ulazi su klasika i na njih možeš vezati dek ili neki drugi uređaj tipa phono preampa, ako kreneš vinilnom stazom. Takođe takozvanim Y kablom možeš tu vezati i komp, ali u rizik od smetnji ili nekakvog zujanja.

Možda ti bude od pomoći.

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Father said:

@Komšo

Dobrodošao na forum. Mojih 5 centi na postavljeno pitanje bi bila kupovina nekig AVR-a sa linijskim ulazima, tunerom i ditalnim ulazima. Može da bude i lep, neće škoditi.

 

Hvala Na dobrodošlici i na brzom odgovoru, mogu li konkretno neki primeri modela pa da pogledam šta ima trenutno na KP-u jer većina navedenih termina za sada meni nije poznata

Link to comment
Share on other sites

Можеш ли ми појаснити мало о улазима који су дигитални и шта су линијски улази, да ли да тражим ресивер за мрежно повезивање да могу накачити нет и слично?

Управо сам разговарао са другаром једним има Денон авр-х2000, цени га 150 еура и неке денонове звучнике са басом од пречника 10 инча 100 еура, дао би у комплету 220-230 еура па да ли је то ок цена у односу на квалитет?

Link to comment
Share on other sites

Ako mene pitaš :ph34r:

https://www.amazon.com/Denon-AVR-X2200W-Channel-Receiver-Bluetooth/dp/B00ZPTBNXY

Sa ogradom da ga nisam nikada slušao ali kad se namesti ovako, ima ga šta videti. 

71mw2or-fVL._SL1094_.jpg

  • 7.2 channel A/V Receiver with 95W per channel
  • 3D and 4K Ultra HD/60Hz full rate pass through with 4:4:4 color resolution; 8 HDMI inputs (incl. 1 front) with full HCDP 2.2 support
  • Built in Wi Fi and Bluetooth
  • Dolby Atmos (up to 5.1.2) Certified. DTS:X ready (via firmware update). Instant content: Airplay, Spotify Connect, Pandora, SiriusXM Internet Radio, DLNA, DSD,FLAC, ALAC and AIFF High Resolution streaming
  • IP control capability with the HEOS Link turns any stereo system into a wireless zone (HEOS LINK sold separately)

 

Bez mnogo razmišljanja za 150 e, ako je u ispravnom stanju kupuj. Ako ima i zvuje onda poveži pa poslušaj verujem da za tih 220e nećeš naći ništa ni blizu. Ipak sačekaj još neko ko se više razume u komercijalne uređaje da iznese i svoje mišljenje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...