Jump to content


Pomoc oko pojacala


mikeli74

Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Позитивно или негативно изненадило?

Мене би рецимо код једног појачала највише изненадило ако би могао да ради и као усисивач или миксер? Можда би евентуално од неког лампаша могла да се направи пегла?

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Filipescu said:

Позитивно или негативно изненадило?

Мене би рецимо код једног појачала највише изненадило ако би могао да ради и као усисивач или миксер? Можда би евентуално од неког лампаша могла да се направи пегла?

Ne moraš biti ciničan. Čovek očigledno želi da diskutuje o pomenutim uređajima. Verovatno ga zanimaju tuđa iskustva. Zašto odmah đonom ?

Ako voliš da peglaš,diskutuj o peglama.

Link to comment
Share on other sites

On 20.8.2019. at 16:50, Engine said:

Ja sam prodao Marantz PM68 za toliko. To čudo je sviralo za sve pare, iskrena preporuka

Ja sam slušao ovo pojačalo, u verziji SE. Mogu napisati samo za izbegavanje. Nije mi legao. Ovim ne želim da omalovažam starigjeg člana, već samo da istaknem razliku u mišljenju.

 

https://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/28212-marantz-pm-68/

 

a verovatno zavisi i od modela do modela.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, vladat1 said:

Ja sam slušao ovo pojačalo, u verziji SE. Mogu napisati samo za izbegavanje. Nije mi legao. Ovim ne želim da omalovažam starigjeg člana, već samo da istaknem razliku u mišljenju.

https://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/28212-marantz-pm-68/

a verovatno zavisi i od modela do modela.

Naravno da podržavam lične utiske a ne one pročitane na recenzijama. Ali prepostavljam da si slušao PM64SE, to je stariji i drugačiji model. PM68 je nešto noviji koncept i ponavlja se u PM7000, PM8000 i još sličnim tih godina. 

Sa mojim B&W 685S2 koji su po vokaciji oštri zvučnici (tek sad to vidim sa mojim Naimom), ovaj Marantz je zvučao savršeno. Ni približno detalja kao Naim, ni dinamika kao kod njega, ali meko i muzikalno, satima da se sluša bez zamaranja. Snage ima dovljno i za zahtjevnije podnostojeće, nabavna cijena je oko 100Eur, šta više tražiti od 20god starog pojačala.

Ispravka- ni dinamika nije bila toliko loša, fino je Rahmanjinov Rah3 (koji ima značajne promjene glasnoće) zvučao na njega. Jedino detaljnost nije na nivo novih pojačala.

Link to comment
Share on other sites

Da li je neko bio u posedu Integre A-8270 ili A-8670? Ovaj drugi model je noviji, ali me interesuje da li je neko imao prilike da poslusa oba ova pojacala. U moru Onkyo Integri koje mogu kod nas da se kupe, ne znam za koju da se odlucim. Da ja to mogu da cujem sa mojim Onkyo SC-660 zvucnicima ne bi bio problem, zato moram da se oslonim na vasu pomoc. 

Link to comment
Share on other sites

Ja imam Onkyo A-8650, veoma dugo. Rešio sam da ga zadržim jer mi se dopada. Moj primerak je fizički dobro očuvan, a i malo sam rešio da ga moduem

refrešovan je (nadam se dobro), ali ostalo mi je da otklonim neke sitne nedostatke. Levi kanal se ponekad ne čuje dok se ne podesi na volume i dugme za mono - stereo ne radi. Sada je u stereo modu. Bivši majstoj koji je radio refreš i popravku se nije baš proslavio kod mene.   

Ta Integra koju gledaš A-8670 je druga po snazi iz te serije. Jako je kvaliteno napravljena, a meni se dopada kako zvuči. Kada sam kupovao moju, razlika u ceni je bila oko 50€ i zbog toga sam se odlučio za slabiju. Slušao sam je na raznim Magnatima, jednom modelu Misiona, a sada trenutno radi na AR 98ls (koje traže drugačiji tip pojačala). Sada, ako je cena o.k. nećeš sigurno da pogrešiš sa  A-8670.  Miškoni sa foruma ima neke Onkyo kutije, pa i njega možeš da pitaš za savet što se pojačala tiče. Nadam se da sam ti malo pomogao.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, vladat1 said:

Ja imam Onkyo A-8650, veoma dugo. Rešio sam da ga zadržim jer mi se dopada. Moj primerak je fizički dobro očuvan, a i malo sam rešio da ga moduem

Posle iscitavanja raznih foruma i komentara, odlucio sam se za model kao Vas, A-8650. Sutra mi stize, pa cu da vidim i cujem da li sam napravio dobar izbor.

I sada je razlika u ceni izmedju ova dva modela 50 eura. 

Da li ste zavrsili drvene obloge za Vase pojacalo? Ja sam to davno radio na jednom mom starom EI Nis pojacalu. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/6/2019 at 11:54 AM, Filipescu said:

Позитивно или негативно изненадило?

Мене би рецимо код једног појачала највише изненадило ако би могао да ради и као усисивач или миксер? Можда би евентуално од неког лампаша могла да се направи пегла?

Напеглати те треба са том истом пеглом мајмуне распали...

Link to comment
Share on other sites

Лаки је мало нервозан :). Мој одговор је био полу-шала и реакција на донекле неспретан први пост. Без икаквог представљања, са чим слушано итд... Ваљда се кад се дође код неког први пут представи, изују ципеле итд?

Link to comment
Share on other sites

Знам, али и даље не разумем да можеш бити толико ненормалан да у ципелама у којима си био цео дан напољу, дођеш кући, завалиш се у фотељу, кауч, па онда исте те ципеле дигнеш на сточић и упалиш тв. Невероватно, али истинито. Ето ти Иване доказа да Срби нису најгори у свему :P.

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, Ružić Slavoljub said:

Neću ja. Već Vas je kolega doveo malo u red. Postali ste fini čim je malo podviknuo. Takvi ste Vi pripadnici "elite". Čim Vas neko malo makar i popreko pogleda,Vi se upuvate.

Dobro je da osetite malo tvrdo da se ne povampirite.

 

17 sati ranije, Miroslavmixx said:

Напеглати те треба са том истом пеглом мајмуне распали...

Govor mržnje i nekulturno "startovanje s leđa" Vrlo dobar, do odličan kandidat za crveni karton iz igre. Ne trebaju nam ovakve stavri ovde! :nono

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Father said:

 

Govor mržnje i nekulturno "startovanje s leđa" Vrlo dobar, do odličan kandidat za crveni karton iz igre. Ne trebaju nam ovakve stavri ovde! :nono

Добро оче кад теко не неко нешто нормало пита јел га ти на прву зајебаваш или му даш савет?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...