Jump to content


Pomoc oko pojacala


mikeli74

Recommended Posts

Pozdrav. 

Molio bih preporuku za neko pojacalo za kucnu upotrebu. Zvucnike koje imam su Onkyo SC-660 i najvise slusam gramofon i poneki CD preko Technics plejera. Vise mi je bitan kvalitet zvuka nego jacina. U nekom cenovnom rangu od 100 do 120 eura.

Hvala unapred na pomoci. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

48 minuta ranije, dragec said:

Treba ti i jacina i kvalitet, ipak su to trosistemci, za te pare neka Integra, imas ih za 120 eur na KP koliko hoces, sad sam bacio pogled.

Vidim da na KP ima vise Integra A modela, pa da li mi preporucujete neki poseban, ili bilo koje pojacalo ove serije?

Link to comment
Share on other sites

53 minuta ranije, zek said:

A šta nedostaje Marantz-u, ta serija je poznata po dobrom zvuku, jedino ako snaga nije u pitanju odnosno velika prostorija.

Bas to sto ste naveli, nema dovoljno snage. Volim nekada das slusam malo glasnije muziku, ali tu dolazi do izrazaja njegova snaga. 20 w mi je nedovoljno. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, mikeli74 said:

Integra A-8650, da li bi to pojacalo bila dobra kombinacija sa SC-660?

Kod tih Integri što je veći broj to je pojačalo snažnije i bilo je skuplje kad je bilo novo, ono što sam čuo a pisalo se i ovde po forumu je da neki modeli imaju problem sa selektorom koji "krcka". Predpostavljam da neces moci da vuces kutije sa sobom da bi probao sa pojacalom i obrnuto ne znam sta bih te savetovao, da uzimas na slepo nije ni to pos'o. Onkyo bi trebao da se lepo slaze sa Onkyom ali tvoje uvo presudjuje. Napravi probu ako si u mogucnosti...

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, dragec said:

Kod tih Integri što je veći broj to je pojačalo snažnije i bilo je skuplje kad je bilo novo, ono što sam čuo a pisalo se i ovde po forumu je da neki modeli imaju problem sa selektorom koji "krcka". Predpostavljam da neces moci da vuces kutije sa sobom da bi probao sa pojacalom i obrnuto ne znam sta bih te savetovao, da uzimas na slepo nije ni to pos'o. Onkyo bi trebao da se lepo slaze sa Onkyom ali tvoje uvo presudjuje. Napravi probu ako si u mogucnosti...

Hvala na informacijama. To je najveci problem, sto ne mogu da cujem tu kombinaciju. Kod mene nema niko bilo koji model Onkyo pojacala pa da mogu da probam. Ovako trazim pomoc iskusnijih audiofila. 

Link to comment
Share on other sites

U Onkyo katalogu iz 1986/87 godine uz zvučnike Sc-660 ide njihovo pojačalo A - 8270 (pojavilo se 1985,koštalo je 1000 dm ),u istom katalogu se nalazi i bolji model A-8290 ( koštao je 1300 dm) koji je u Nemačkom časopisu Stereoplay bio za klasu bolje ocenjen od A-8270.Cd plejer koji su predložili je Dx-3200 

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, ScepanBG said:

U Onkyo katalogu iz 1986/87 godine uz zvučnike Sc-660 ide njihovo pojačalo A - 8270 (pojavilo se 1985,koštalo je 1000 dm ),u istom katalogu se nalazi i bolji model A-8290 ( koštao je 1300 dm) koji je u Nemačkom časopisu Stereoplay bio za klasu bolje ocenjen od A-8270.Cd plejer koji su predložili je Dx-3200 

Kod nas moze da se kupi vise modela Integre (mislim na KP). Medju njima je i A-8270. Ima i model A-8650. Da li se voditi po katalogu i uzeti A-8270 ili jaci model A-8650? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...