Jump to content


Savet za prvi gramofon


bkrmar

Recommended Posts

10 minuta ranije, bkrmar said:

Naručen Vincent PHO-200 pa ćemo da vidimo kad stigne... 

Када се стиша еуфорија око новог преампа размишљај да оригинално напајање замениш добрим шант напајањем.  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, giZ_Mo said:

Када се стиша еуфорија око новог преампа размишљај да оригинално напајање замениш добрим шант напајањем.  :thumbsup2

Originalno ide odmah u djubre :) 

Imam linearno sa dva izlaza pa ću na to da povežem. I phono i gram pošto oba rade na 12V . Tako da će jedno napajanje da gura i phono i gram.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
48 minuta ranije, bkrmar said:

Mada mislim da sam se već odlučio za Rotel zbog mogućnosti čačkanja oko zvučnica... 

Čestitam na kupovini i ja posedujem jedan Rotel samo RP-1500, jako sam zadovoljan.

Evo za početak podešavanje glave, dok se ne snađeš. Izvučeno iz korisničkog uputstva za Rotel RP-500.

927638876_RotelRP-500.png.ab4d5a61fdd39f907830a42bfd6c78af.png

Link to comment
Share on other sites

Dakle posle A/B testa, zaklučak je sledeći

Dual CS 415-2 - Onako kako ga reklamiraju, takav i jeste. zvuči super zaista, napravljen da bude odličan plug and play. Zaista OK gramofon. 

Rotel RP 500 - Eh.... Pre svega kablaža fabrička je kriminal, ne znam šta su mislili, pa nek je bila i 1980ta :) Ono što sam mogao da zaključim da je zvučnica koja je na njemu djubre teško, a verovatno i pri kraju života te da pravi zaključak mogu tek sa nekom boljom da dobijem.

Sve u svemu, zbog mogućnosti da se "igram" sa njim i dalje customizacije, ostaviću Rotel iako u ovoj konstalaciji zvuči lošije nego Dual.

Ako nekoga zanima da pazari Dual neka se javi... 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, bkrmar said:

Ono što sam mogao da zaključim da je zvučnica koja je na njemu djubre teško, a verovatno i pri kraju života te da pravi zaključak mogu tek sa nekom boljom da dobijem.

O kojoj je zvučnici reč sa kojom iglom? Možda neka slika bliže headshell sa glavom zajedno?

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, RingeRaja said:

To zato što mu prednja ploča nije crne boje?

Prednja je brušeni aluminijum, izgleda jako lepo, drugačije... 

 

1 sat ranije, Father said:

O kojoj je zvučnici reč sa kojom iglom? Možda neka slika bliže headshell sa glavom zajedno?

Poslaću ali nema oznake nikakve, crveno kuciste stylusa. 

Jel ima neko iskustva sa ATVM95E https://www.audio-technica.com/cms/cartridges/af5bd3ae747e0165/index.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...