Jump to content


Zvucnici


frenkijevac

Recommended Posts

Verujem da Vienna Acoustic deluje primamljivo zbog svoje veličine a slične cene kao drugi, manji, ali taj zvučnik definitivno ne jer treba izbegavati jeftine podnostojeće zvučnike. Od ova četiri ti savetujem Bowers&Wilkins, doduše Idealno bi bilo da nađeš B&W CDM-1SE koji košta isto i pojavljuje se redovno na oglasima. Drugi bi bio Monitor Audio. Tannoy Mercury isto precrtaj.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Willi Studer said:

Verujem da Vienna Acoustic deluje primamljivo zbog svoje veličine a slične cene kao drugi, manji, ali taj zvučnik definitivno ne jer treba izbegavati jeftine podnostojeće zvučnike. Od ova četiri ti savetujem Bowers&Wilkins, doduše Idealno bi bilo da nađeš B&W CDM-1SE koji košta isto i pojavljuje se redovno na oglasima. Drugi bi bio Monitor Audio. Tannoy Mercury isto precrtaj.

Slažem se , al samo ako ima "pravo" pojačalo jer su dosta "zahtjevni" .

Link to comment
Share on other sites

On 14.8.2019. at 1:16, gvlada said:

CDM1 био 1000$ пре 20 год.

Proizvodili se od 1995-1998-me i imali su prodajnu cenu od 2000DM. U konkretnom slucaju placa se 250 evra za zvuk i dodatnih 80 evra za B&W logo. S obzirom na godine i cenu nove kutije ova je visa od realne.

Kutija je generalno odlicna s obzirom na dimenzije i koliko sam primetio ne bira zanrove. Na jednom vintage Marantz risiveru (cena polovnog u rangu sa zvucnicima) sviralo je jako neutralno ali sa ostrim visokim i blago nazubljenim srednjim opsegom dok je bass bio odlican, brz. Na Technics SU-VX800 druga prica zbog toplijeg zvucnog potpisa koji daje Technics. Bass podjednako utegnut sto nisam ocekivao, nekako "okrugao" sa odlicnim kick-om, midbass idealan, srednji fantasticni, a u visokim nema ni traga ostrine. Izvor je bio neki Denon CD plejer srednje klase. Da se uverimo u to sto cujemo menjali smo amplifikaciju par puta i zakljucak je isti.

Dakle samo pojacalo koje ima mekaniji visoki opseg inace bice svasta.

Link to comment
Share on other sites

Нисам неки љубитељ цдм1 модела. Боље потражити ѕе верзију.

По мени 200е вреде, 250е са сталцима.

Бовер Матрикс 2 ѕ2, неупоредиво боља кутија има на кп за 250-300е. 

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, dragec said:

Wharfedale 11.2 koliko sam video trenutna cena novih u Plejeru je oko 405 EUR za par sa popustom, to odgovorno tvrdim da svira odlicno, slusao sam ih jesenas U Crown Plazi na njihovom sajmu, vrede svaki evro a ipak dobijes nove zvucnike sa garancijom.

Ja se razmišljam da se manem ćorava posla sa menjanjem kutija ali avaj... volim da se mučim pa to ti je...

 

Inače, imao sam Wharfdale Diamond 220, nove kupio, ni dan danas ne znam što sam prodao... Extra zvučnik 

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, bkrmar said:

Ja se razmišljam da se manem ćorava posla sa menjanjem kutija ali avaj... volim da se mučim pa to ti je...

 

Inače, imao sam Wharfdale Diamond 220, nove kupio, ni dan danas ne znam što sam prodao... Extra zvučnik 

I taj Diamond 220 svira odlicno, i njih sam slusao. Ne znam sta da ti kazem, i ja stalno nesto menjam kao i vecina audiofila, trenutno imam kutije koje sviraju extra ali bi ih promenio samo zbog cinjenice da su stare 27 godina :D eto to mi malo smeta...

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, dragec said:

I taj Diamond 220 svira odlicno, i njih sam slusao. Ne znam sta da ti kazem, i ja stalno nesto menjam kao i vecina audiofila, trenutno imam kutije koje sviraju extra ali bi ih promenio samo zbog cinjenice da su stare 27 godina :D eto to mi malo smeta...

Meni ne smeta ništa, samo eto volim da menjam, valjda neka faza u životu, šta li je :D

Sad sam prešao na neke MB Quart, a merkam i neke Quadral.

Jako mi je drago što naši ljudi ne vole nemačke zvučnike (ali zato se u VW kunu...) pošto može da se nadje zvučnik koji je bio 2000 DEM za 100 EUR. 

Eto i jedan savet za pokretača teme, poslušaj ako možeš Quadral Rondo, MB Quart 280 i Canton Karat 920. Bićeš iznenađen kako to svira...  

Link to comment
Share on other sites

@bkrmar

Kako se po tvom mišljenju nose Diamond 220 sa nečim starijim a skupljim poput Karat 920? Slično ili je nešto jasno bolje?

Evo i ja ovih dana razgledam šta ima dobro a potcenjeno od zvučnika da se nađe a da svira jasno bolje od ovih početnih serija. Tako sam pojačalo prošle godine uzeo i to mi je bio najbolji potez u ovih 15ak god bavljenja ovim hobijem. :)

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, bkrmar said:

Jako mi je drago što naši ljudi ne vole nemačke zvučnike (ali zato se u VW kunu...) pošto može da se nadje zvučnik koji je bio 2000 DEM za 100 EUR. 

Kad sednu u ozbiljnog Francuza,Japanca,Koreanca shvate da Švaba više nije ono što je nekad bio. Ovo ti kaže čovek koji je se 20 godina kleo u nemačka vozila i u guzici ima preko milion km.

A za kutije si potpuno u pravu. Za malu lovu kupiš odličnu švapsku kutiju a i druge uređaje nemačkih firmi.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, bkrmar said:

Meni ne smeta ništa, samo eto volim da menjam, valjda neka faza u životu, šta li je :D

Kod mene ta faza ne prestaje. :D

Prodam pa posle *izdim što sam prodao. Ali rešio sam taj problem. Kompletirao sam "A" sistem i iz njega se više ništa ne prodaje. To stoji kako jeste. Oformio sa "B" sistem i tu su jeftiniji uređaji. Tu se menja uvek nešto. Kad hoću da slušam "ozbiljan" zvuk tu je "A" a kad mi se igra,ispituje šta je bolje,šta se sa čim slaže, kombinuje,otkriva,tu je "B".

I ja jako volim da menjam. Jbg.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Aibo said:

@bkrmar

Kako se po tvom mišljenju nose Diamond 220 sa nečim starijim a skupljim poput Karat 920? Slično ili je nešto jasno bolje?

Evo i ja ovih dana razgledam šta ima dobro a potcenjeno od zvučnika da se nađe a da svira jasno bolje od ovih početnih serija. Tako sam pojačalo prošle godine uzeo i to mi je bio najbolji potez u ovih 15ak god bavljenja ovim hobijem. :)

Mislim da nemaju vise proizvodjaci sta da izmisle, vrhunac zvuka je dostigut odavno tako da mislim da je Karat 920 daleko bolji zvucnik od Diamond 220, bez obzira sto je stariji. Na kraju krajeva, nisu ni ista klasa. Ovde pricam o uloznom - dobijenom. Kao sto rekoh Diamond 220 je stvarno dobar zvucnik ali nakon sto sam cuo Karat 920 (pa i neke druge nemce) shvatio sam da ima brdo podcenjenih firmi / zvucnika. Na kraju krajeva.

Drugo, ako kupis npr Karat 920 i ako te “smori” mozes da ga prodas po manje vise istoj ceni. Ako kupis nov zvucnik i hoces da ga prodas gubis.

Ako vec volis ”bargin” momenat, ja bih pogledao Karat 920 ili Quadral. Slusao sam oba - kao Nemacka, precizan, detaljan i temeljan. 

Ja sam svojevremeno uzeo polovan Vincent SV 129 za smesne pare. Sto ti kazes, najbolja investicija do sad. Meni je potpuno legao zvucno.

Link to comment
Share on other sites

Na rumunskom "olx.ro" imaju Wharfedale 11.2 kutije koje su jeftinije nego kod nas (ne znam zašto i kako) pod uslovom da je oglas tačan, ali je komad daleko u Bukureštu. Palo mi je ovo na pamet zbog toga što pre no što sam naleteo na trenutne kutije, razmišljao sam o W/D 11.2 kad naletim u Temišvaru (a bilo je par komada s vremena na vreme), jedno popodne izdvojim i to je otprilike to. Pa sad neko hoće, može a neko ne želi da se cima, stvar izbora. Inače su pun pogodak, all around.

LP.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...