Jump to content


Samsung TV ne reprodukuje jedan MKV


Willi Studer

Recommended Posts

Televizor Samsung MU6100 neće da reprodukuje jedan film u MKV formatu iz nepoznatih razloga. Film normalno ide u VLC-u. Evo šta piše u analitici:

Screen Shot 2019-08-08 at 22.07.34.png

Mnogi drugi MKV fajlovi rade normalno. Nije u pitanju DTS jer ga TV reprodukuje u drugim fajlovima. Takođe nisu ni titlovi jer ih u ovom fajlu nema. Šta bi to moglo da buni TV? Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Ono što ga buni uopšte ne mora ovde da piše. Imam isto par MKV-ova koji odbijaju da rade na Samsung TV-u, dok ih softverski plejeri puštaju. VLC i nije neki reper, pošto je vrhunski komad softvera koji će da "provari" skoro sve, kad on nešto ne pusti onda je fajl definitivno oštećen.

Probaj da fajl još jednom provučeš kroz neki remux softver (ja koristim MKVToolnix) ili re-enkoduj (ja koristim Handbrake).

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Body said:

Dešava se da Samsung neče da pusti MKV file ukoliko je preveliki , osim toga ima više codeca MKV file pa ga ne prepoznaje.

Ovaj bi morao da pusti, vidi se da je u pitanju H264 - MPEG4 - AVC, to i moj Samsung star skoro 10 godina pušta.

Mislim da nije u pitanju veliki bitrate, kod mene ovaj mator Samsung bez problema pušta Remux filmove sa nativnim bitrate-om koji je na Blu-Ray disku. Mislim da je ipak ovde u pitanju problem sa kodiranjem.

Link to comment
Share on other sites

mkvtoolnix ima opciju pakovanja/zipovanja što mi je na jednom tv-u pravilo probleme, proveri pri remuksovanju. druga stvar je dts audio. predlažem ti da odsečeš parče filma i preenkoduješ dts. ja sam odustao od igranja i odkrivanja šta je problem, lakše i kraće mi je da skinem drugi fajl.

Link to comment
Share on other sites

On 8.8.2019. at 22:21, Willi Studer said:

Televizor Samsung MU6100 neće da reprodukuje jedan film u MKV formatu iz nepoznatih razloga. Film normalno ide u VLC-u. Evo šta piše u analitici:

Screen Shot 2019-08-08 at 22.07.34.png

Mnogi drugi MKV fajlovi rade normalno. Nije u pitanju DTS jer ga TV reprodukuje u drugim fajlovima. Takođe nisu ni titlovi jer ih u ovom fajlu nema. Šta bi to moglo da buni TV? Hvala unapred.

Mozda nestandardna rezolucija koja nije 1080p vec nesto drugo, ispada 1152p pa se TV zbuni . Brat koristi MU6122 TV koji je jako slican i nije imao problema ni sa jednim fajlom, a probao sam ih vise desetina kako 1080p tako i 2160p. Mozda je do firmware-a u TV-.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 10.8.2019. at 12:04, Willi Studer said:

Delija, mislim da nema standardnih i nestandardnih rezolucija i aspekata. TV ili plejer će pustiti ono što je zadato u formatu. Na primer, vertikalni snimak sa mobilnog telefona će televizor pustiti, zar ne? I opet, televizor je UHD, kako to ne može da skalira ovu rezoluciju?

Stvar je u tome kako TV vidi odredjenu rezoluciju. Ako se gleda neki originalni Blu Ray film i pogledaju karakteristike video fajla svaki uredjaj ce ocitati rezoluciju od 1920 x 1080 piksela jer crne trake sa gornje i donje strane su deo frejma. Kada se gleda rip tog filma onda tih traka nema i za taj fim pisace recimo 1920 x 800 jer nakon procesa ripovanja te trake se izbacaju iz frejma i ostaje samo srednji deo gde je sam film. U tom slucaju nije nikakav problem da bilo koji uredjaj reprodukuje taj fajl jer je horizontalna rezolucija normalna, a sto se tice vertikalne iako je manja na ekranu ce biti crnih traka iako ih na samom ripu nema.

U tvom slucaju je problem samo taj sto je vertikalna rezolucija veca od standardne za 1080p fajl je verovatno rip nije uradjen kako treba tj zadati parametri nisu bili ok i ispalo je to sto je ispalo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...