Jump to content


T10 Pro 4/32GB TV Box


Father

Recommended Posts

2ba693bb433c73702b34b50faa1f9fc2.jpg

Tehnicke karakteristike uredjaja:   

  • Chipset:  Amlogic A53 Quad @ 1.5GHz   
  • GPU:  GPU Mali-450MP  
  • FLASH:    32  GB  NAND FLASH 
  • SDRAM:        4 GB DDR3 
  • Power Supply: DC 5V/2A 
  • OS:     Android 7.1. NOUGAT
  • Decoder:  4K/1080P HEVC/H.264 H.265, HD AVC/VC-1, HD MPEG1/2/4, RM/RMVB, Xvid/DivX3/4/5/6, RealVideo8/9/10 
  • Media: Avi/Rm/Rmvb/Ts/Vob/Mkv/Mov/ISO/wmv/asf/flv/dat/mpg/mpeg 
  • Music: MP3/WMA/AAC/WAV/OGG/AC3/DDP/TrueHD/DTS/DTS/HD/FLAC/APE 
  • Photo: HD JPEG/BMP/GIF/PNG/TIFF 
  • USB host:2 High speed USB 2.0, support U DISK and USB HDD 
  • Card reader: MicroSD 
  • HDD file system: FAT16/FAT32/NTFS 
  • Subtitles: SRT/SMI/SUB/SSA/IDX+USB 
  • HD Video output: SD/HD max.4k at 30fps
  • LAN: Ethernet:10/100M standard RJ-45 
  • Wireless: Built in WiFi, miracast, airplay 
  • Mouse/ Keyboard: Support mouse and keyboard via USB; Support 2.4GHz wireless mouse and keyboard via 2.4GHz USB dongle 
  • HDMI: HDMI 1.4b 
  • AV: Support 
  • SPDIF/IEC958

IMG20190622212627-220620192129306247.jpg

IMG20190622212802-220620192130484805.jpg

IMG20190622212657-220620192130561877.jpg

 

Interesantna sprava sa podrškom UPnP reprodukcije kontrolisane sa telefona. Zapravo mislim da je na taj način i najkomotnije koristiti ga za muziku ili video. Poseduje HDMI izlaz, Optički SPDIF i AV analogni 3.5mm.

Polako prikupljam sopstvena iskustva o ovoj spravi i računam da ću dobiti sugestije sa foruma kako da dođem do rešenja za neke stvari koje sam primetio da ne rade kako sam očekivao.

Kupio sam ga jedanaestogodišnjem sinu za njegovu sobu i njegov mali muzički sistem koji on beskonačno voli i u njemu uživa. Ideja je bila pronaći uređaj dovoljno širokog diapazona multimedijalne pismenosti sa akcentom na Flac, Wav, MP4, Youtube i uobičajne android opcije uz lakše igrice koje bi mogle na njemu nesmetano da rade.

Prva ideja mi je bila da mu instaliram SBB EON aplikaciju i da ga već imam na dva android telefona u operativnom stanju. Ova ideja je dobacila samo do prvog ekrana za izbor jezika gde se ništa dalje ne dešava. Ovo bi bilo jedno od pitanja za forumaše, ako postoji solucija da se nekako aktivira aplikacija na ovom uređaju i 7.1.2 NOUGAT Android OS-u.

Druga stvar koja nije blistala je bila priključivanje na LG UHD TV gde je T10 Pro automatski podesio sliku na 2160p 30fps (4K UHD), ali nije pri reprodukciji usklađivao rezoluciju ili frame rate prema puštanom sadržaju. Npr. kada sam mu pustio mp4 2160p / 25fps kako i snimam sa kamerom on je i dalje održavao 30fps na panelu i vidno seckao reprodukciju. Isto se desilo i sa mp4  1080p / 25fps. Ne prilagođava izlaz preko HDMI reprodukovanm file-u već, da li upscaluje na 4K i 30fps u letu pa dolazi do toga. Ako ima predloga koja android App je dobra za video na ovakvim uređajima ili nekakvo rešenje u okviru Android 7.1.2 NOUGAT OS-a biću mu zahvalan.

Ipak, s obzirom da je uređaj namenjen običnom Full HD TV-u, niže klase za dečije sobe, prvenstveno otporan na dečije nestašluke, tamo problema nije bilo sa seckanjem, ali nisam se setio da proverim da li adaptira sliku na 720p kada se pušta nešto sa tom rezolucijom. U svakom slučaju reprodukuje 4K i 2K mp4 failove kao i 1080p i 720p bez ikakvih problema. Na žalost, ne videh sinoć koji frame reate je podesio prema TV-u, uzimajući u obzir da su svi lični snimci koje imamo PAL 25fps.

U Settings podešavanjima nisam pronašao podešavanje sistema NTSC (30fps) ili PAL (25fps) kao univerzalno ili neki vid podešavanja da playeri interno menjaju mod slike prema izvornom file-u.

Optičkim kablom je povezan na Pioneer AV risiver i zvučno je mnogo bolji od LG blueray playera koji je onomad momčić dobio na poklon od forumskog kolega.

Kako se budu nizala iskustva sa ovom spravom dopunjavaću info sa lajkovima, dislajkovima ili pitanjima.

Za sada UPnP lepo sarađuje sa Boubble UPnP aplikacijom za Android telefone. Nakon paljenja uređaja potrebno je malo pričekati da se aktivira i postane dostupan TD10 UPnP renderer. Nije postavljen na priritetno mesto pri boot-ovanju pa se aktivira nakon minut do dva. Za sve vreme akanja i podešavanja i puštanja svega i svačega, prelaženja na Youtbe, interne playere ... nije se ufrizovao ili nešto zabagovao. S te strane pun respekt za kutijicu od 30 grama.

Greje se ali ne preterano, rekao bih da je topao što nije mlako, a nije ni vruć. Možda bi ga door-stoper držao ladnim kada bih ga postavio na njega. Za sada je na silikonskim podloškama kako bi se bolje odigao od poda i bolje hladio preko donje ploče koja poseduje radijalnu perforaciju, dok je na bokovima postavljeno mnoštvo sitnih otvora za hlađenje.

Verzija koja se kod nas prodaje na KP i ja sam je dobio je 4/32GB koja nema USB3.0. Na netu sam gledao uglavnom preporuke ali za 4/64GB sa 8.1 Android OS-om, ali vidim da i slabiji model (4/32GB) ima jedan USB 3.0 konektor. Naši prodavci verovatno imaju zalihu jeftinije i starije opcije koja radi na 7.1.2 Android OS-u, ali je i cena od 45e rekao bih adekvatno niža.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nije 4K bio tema kupovine ovog uređeja, već čitljivost audio/video baze, koja je Flac / HD H264 Mp4 / Mkv / Vob ili Iso tipa.

Pomenuti LG blueray nije imao ni Youtube u funkciji, niti je čitao Wav ni Flac niti je preko mreže mogao nesmetano da reprodukuje video. Klinac je počeo sve više da me maltretira da mu neke svoje Jazz albume prebacujem u mp3 pa sam odlučio da potražim rešenje.

Nakon dvonedeljnog istraživanja sam se odlučio za ovu spravu, ali na moje iznenađenje nije bilo za nabaviti ove novije za koje sam pronašao preporuke, a klinac navalio sa slikama krupnookih maca tugaljivog pogleda u fazonu ... kad, kad, kad ... i kad kupujemo? .....

Ako se pokaže kao dobar kupiću mu i noviju jaču opciju 4/64GB sa 8.1 OS-om, kada dođe u naše krajeve.

Link to comment
Share on other sites

Misliš da bi sa eksternim mišem otišao dalje sa EON aplikaciom? Daljinski ima emulaciju miša i može da pojavi strelicu i klik ili dubleclick, a probaću i sa usb mišem, ali i daljinski omogućava izbor između jezika i potvrdu, ali se ni na jednom jeziku ništa ne dogodi nakon evidentnog klika, koji se vidi kada se potvrdi odabrani jezik.

Ostaje da se proba, u svakom slučaju je čudno da će sa tog mesta app da nastavi dalje samo ako se klikne sa externim mišem. Hvala na sugestiji.

Link to comment
Share on other sites

Misliš da bi sa eksternim mišem otišao dalje sa EON aplikaciom? Daljinski ima emulaciju miša i može da pojavi strelicu i klik ili dubleclick, a probaću i sa usb mišem, ali i daljinski omogućava izbor između jezika i potvrdu, ali se ni na jednom jeziku ništa ne dogodi nakon evidentnog klika, koji se vidi kada se potvrdi odabrani jezik.
Ostaje da se proba, u svakom slučaju je čudno da će sa tog mesta app da nastavi dalje samo ako se klikne sa externim mišem. Hvala na sugestiji.
Ne košta ništa da probaš. Ja imam Tanix TX3 max i tako sam instalirao EON aplikaciju.

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Alex Grand said:

Ne košta ništa da probaš. Ja imam Tanix TX3 max i tako sam instalirao EON aplikaciju.

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока
 

Probam sigurno, uštedelo bi mi mnogo na tu temu, jer klinci imaju onaj mali D3 u sobi koji nema vraćanje u nazad i dosta je sakat ... TV ima jedan hdmi ulaz pa je i to zezancija sa dva uređaja na isti tv ...

Link to comment
Share on other sites

Hvala :thumbsup2 uspelo je sa externim mišem. Nešto je sporiji i trom EON na ovome, ali videću da li je u pitanju inicijalno usporenje dok ne izbaferuje nešto ili je prosto kilavo na ovom TV boxu.

Nisam verovao da bi miš mogao da bude razlog za ne ulaženje u login ekran.

Pozz :cheers

Link to comment
Share on other sites

Hvala :thumbsup2 uspelo je sa externim mišem. Nešto je sporiji i trom EON na ovome, ali videću da li je u pitanju inicijalno usporenje dok ne izbaferuje nešto ili je prosto kilavo na ovom TV boxu.
Nisam verovao da bi miš mogao da bude razlog za ne ulaženje u login ekran.
Pozz :cheers
Nema na čemu. Ima malo sporiji odziv (makar na mom boksu) ali kad krene radi odlično.

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Tako je, tek kada sam ga skinuo sa struje I opet upalio se opametio. Šljaka ko leptir. Treba mu 4-5sec da izbaferuje kanal kada se pusti i onda krene ok da radi sa čistom slikom, čak i vraćanje u nazad radi dosta lako i brzo. Sve u svemu vrlo upotrebljivo i korisno za dečiji TV i njihovo gledanje vrištavih nervoznih dečijih serija sa nikelodeon-a. :)

Za sada Happy sa T10 Pro.

Probao sam da mu nakačim DVD SATA preko adaptera za USB vezu sa dva konektora, ali ništa se nije desilo. Pojavi ga u storage listi ali ništa ne iščitava sa njega. Verujem da je potreban neki Android DVD externi uređaj. Isto je i sa Game konzolama koje imaju za PC. Nisu proradile.

Svi ti dodatci moraju da budu Android kompatibilni. Običan USB miš (A4Tech X7) sa PC-a radi normalno, nisam probao tastaturu, ali ću verovatno da im nabavim neki bežični set. ...

Kodi player je odličan, ali definitivno ostaje Bubble UPnP kao najpraktičnije rešenje. Polako ga upoznajemo i sve se lakše snalazimo, tako da ne vidim većih poteškoća u zadnja 2 dana korišćenja.

Klinac van sebe od uzbuđenja, onaj stariji kao cool, ali vidim da se polako žari i on.

Link to comment
Share on other sites

Odličan i vrlo upotrevljiv uređaj. Isplati se za svakodnevno korišćenje. Mali potrošač, nećujan, ne greje puno. Otkako sam njega uzeo ne palim htpc osim za slušanje muzike. Sve ostalo završava "multipraktik".

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

@Alexa1

Moj klinac (12 godina) ga baš ono žari i pali za medalju. Instalirao nekakve UPnp aplikacije i uspeo da potera DSD na njemu.

Kako kaže instalirao je As screen UPnp, samo sa njim propušta DSD fajlove.

Flac do 24/192 gura sa internim DLNA media player valjda. Samo mora pri svakom paljenju T10 da mu klikne na DLNA renderer da bi se aktivirao i bio vidan u mconnectLite aplikaciji na telefonu.

1080p gleda preko Kodi playera, kaže da je najbolji za video i preko mreže i sa USB HDD-a.

EON radi perfektno! Traži prikopčanu USB tastaturu i miša da bi proradio.

Naravno sve sa LAN kablom. Wifi radi ok, ali sam mu dovukao kabl do uređaja još na samom početku.

On ga je skroz skapirao i kaže da radi perfektno.

PS: I nama je prvi koji smo doneli kući prolupao u digitalis kockice hipi boja i dezena, pa smo ga zamenili za novi, bez problema. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...