Jump to content


Srednjetonac HSR-140


Lendov_x

Recommended Posts

Trebaju mi dva Srednjetonca za  HSR-140 kutije , gde je bas 30cm, visoki u sredini (pravougaonog oblika) i srednji na vrhu.Srednji fabrički imaju svoju komoru, te ne trebaju one šolje, bio bih zahvalan ako bi neko znao tačan model i snagu istih....ili ako neko ima par za prodaju.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, Lendov_x said:

Srednjima je neko izgleda zalepio posebnu komoru, te sada koliko vidim ne mogu da stanu one šolje, bio bih zahvalan ako bi neko znao tačan model i snagu istih....ili ako neko ima par za prodaju. Tako ću znati šta dalje činiti. Hvala .

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da taj srednjotonac ima 40w 4 oma, ali treba provjeriti.Imao sam te zvucnike i mogu reci da sviraju bolje od svih komercijalnih zvucnika srednje i vise srednje klase.Tu mislim na skoro sve konfekcijske zvucnike tipa Pioneer Sony, Technics,Jamo, od JBL TLX serije, a bojim se i LX serije.....imao u par godina svu tu "konfekciju"....i tvrdim da ce na slijepom testu nadsvirati i neke modele izvikanih firmi .

Link to comment
Share on other sites

Slažem se, trenutno su na njima neki dynacord 90w 4 ohm i ne bih se ja puno nervirao oko svega toga da kutije nisu u odličnom(skoro izvornom) stanju, kao i grilovi, samo mi fale ti orginalni srednjaci. Naručio sam jedan komad  Ei AZ 0501 / MFP-1 , u očajnom je stanju, ali bar ću znati da li je to to. On je 40w 4 oma. Hvala na informaciji, ako još neko zna neke podatke, ili gde da kupim dva kom. bio bih zahvalan.

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, Lendov_x said:

Slažem se, trenutno su na njima neki dynacord 90w 4 ohm i ne bih se ja puno nervirao oko svega toga da kutije nisu u odličnom(skoro izvornom) stanju, kao i grilovi, samo mi fale ti orginalni srednjaci. Naručio sam jedan komad  Ei AZ 0501 / MFP-1 , u očajnom je stanju, ali bar ću znati da li je to to. On je 40w 4 oma. Hvala na informaciji, ako još neko zna neke podatke, ili gde da kupim dva kom. bio bih zahvalan.

Pojavljuju se povremeno na KP, ali onako izbledelih membrana, sa pukotinama i slično.

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvucnici-Oprema-i-delovi/Zvucnik-Ei-AZ-0501-MFP-1-49340233-oglas.htm?filter_id=277081860

Link to comment
Share on other sites

ја имам копију нових ЕИ средњетонаца али оних са куполом од 50 мм .

  Ако ти нешто значи могу да ти поклоним B)  с обзиром да их не користим нити ћу их користити. Морао би мало филтере преправити ради прилагоћења

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Lendov_x said:

Baš Taj jedan kom. sam i naručio, poslat je, sutra stiže.Treba mi još jedan.

Tom se membrana odvojila od vešanja, šta ćeš s tim? Možda novo sunđerasto vešanje, ako se iplati, i ako je kalem čitav, a membrana isto mora nečim da se premaže, raspada se.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Lendov_x said:

Baš Taj jedan kom. sam i naručio, poslat je, sutra stiže.Treba mi još jedan.

Ako nađeš još jedan, daću ti kontakt dečka koji je meni menjao vešanje i kalote, mislim da ima i membrane odgovarajuće. Naravno neće biti isto kao original, biće lepše jer je original bio ružan ko smrt.:D

Samo nisam siguran da se to sve isplati.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, RADE said:

ја имам копију нових ЕИ средњетонаца али оних са куполом од 50 мм .

  Ако ти нешто значи могу да ти поклоним B)  с обзиром да их не користим нити ћу их користити. Морао би мало филтере преправити ради прилагоћења

Uf, sve bi to bilo super, onda bi morao da vas davim sa pitanjima oko filtera a ipak na kraju neće biti orginalno rešenje...Hvala puno, nadam se da će se pojaviti negde još jedan...ili dva kom

 

6 hours ago, Nixie said:

Ako nađeš još jedan, daću ti kontakt dečka koji je meni menjao vešanje i kalote, mislim da ima i membrane odgovarajuće. Naravno neće biti isto kao original, biće lepše jer je original bio ružan ko smrt.:D

Samo nisam siguran da se to sve isplati.

Video sam to, mislim da je to orginal, a kada imam orginal, pa makar i jedan koji neću ugraditi dok ne nađem drugi, lakše će mi biti u glavi. Znate sigurno o čemu pričam, tako da znate i da se isplati sve to raditi. Srediću ih da budu fabrika. Ima u Ivanjici lik koji radi vešanja, radi to dobro ali nerado. Ako zatreba, javljam se.Hvala veliko.

 

 

Da li su i ovde na gorenje kutijama srednji isti? Hvala.

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvucnici/Gorenje-ZVO-202-refresh-upgrade-81425357-oglas.htm?filter_id=284566883

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Lendov_x said:

Da li su i ovde na gorenje kutijama srednji isti? Hvala.

Deluje da jesu samo se vidi da su sve membrane drivera nečim premazane. Ja za to koristim Visaton LTS 50. Imala je i verzija tog srednjotonca sa sunđerastim vešanjem koliko se sećam. Te srednjotonce bije glas da su loši, zato sam i pitao koliko se sve to isplati? Nekad davno sam prepravljao skretnicu tih zvučnika sestri i zetu, sećam se da su srednji bili preglasni.

Link to comment
Share on other sites

Visaton LTS 50 je oko 20€ bočica, koliko sam video. Nisam znao da su loši ti srednji, dobro da ste mi to rekli. Pa ajde, spreman sam za eksperimente, šta predlažete?  Što se tiče oblika, to mi nije bitno, ja sam stolar, pa sve lako rešim što se tiče toga dela.

 

Šta mislite da stavim ove srednje? Ista je snaga i omaža.

 https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvucnici-Oprema-i-delovi/Isophon-srednjotonci-81241176-oglas.htm

 

Ili možda ovi:

https://www.kupindo.com/Prateca-oprema/55930883_689-Zvucnici-2

Mada je ovde frekvencija rezonancije 90 Hz u odnosu na orginal gde je koliko se sećam dosta veća...ja sam amater, ne znam da li sve to ima veze, pa bi voleo da mi to neko pojasni, šta je bitno da pratim kod zamenskih srednjaka? Hvala.

 

Nađoh i ove:
https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvucnici-Oprema-i-delovi/EI-AZ-550-72-A4-80931339-oglas.htm

Link to comment
Share on other sites

Ako ti je do eksperimentisovanja evo predloga, Vifa srednjetonci, koristio ih je Magnat i jos par proizvodjaca svojevremeno:

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvucnici-Oprema-i-delovi/Vifa-K10md-19-08-4-Midrange--81327892-oglas.htm

U Magnat Monitor D pokrivaju opseg od  700Hz  do 2000Hz, a Monitor SE krecu nesto nize 600-2000Hz. E sad koje su rezne frekvencije na HSR-140...

Link to comment
Share on other sites

Pa ja mislim da je 12/12/24dB  ili  12/12/12dB i da se režu na  800/5000Hz...Nisam siguran ali mislim da je tako.

ovo su podaci za srednji.Kutija je hsr 160 ali su skretnice mislim iste, srednji svakako jeste. Ne mogu da nađem nikakve podatke za HSR 140

Ø135mm 4Ω 40W, f Hz d > 450 “AZ0501/MFP”,Ei Niš HiFi

 

 

 

 

 

2019-08-02_010326.gif

2019-08-02_01134311.gif

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Lendov_x said:

ali su skretnice mislim iste

Jesu, 12/6/12 i bez prilagođenja zbog raznih efikasnosti drivera,  ima brdo na srednjim i istaknute visoke. Morao bi skretnicu praviti novu. Pogledaj srednjotonski driver, rezonantnafrekvencija u toj maloj kutiji je verovatno oko 250-300Hz a oni ga seku na 850Hz skretnicom prvog reda. Znaš kako se to dere, ko magarac.:D

Osim toga to su im bile neke "univerzalne" skretnice sa očajnim  elementima koje su trpali u razne zvučnike tako da ništa nije bilo usklađeno. Bilo ih je po svim prodavnicama da se kupe.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Nixie said:

Prvi mogu, jer imaju i kutiju.

Za ostalo bi morao iza kutiju da praviš jer idu u zajedničku kutiju sa basovima.

Na početku sam rekao da je već neko napravio komoru(kutiju) za srednje, tako da srednji mogu i otvoreni.Koja je onda kombinacija najbolja po vama.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Lendov_x said:

Na početku sam rekao da je već neko napravio komoru(kutiju) za srednje, tako da srednji mogu i otvoreni.Koja je onda kombinacija najbolja po vama.

Izvini promaklo mi to za kutiju. Onda je po dimenzijama i izgledu otprilike ovo najbolje. Trubice se mogu skinuti i staviti kalote, mada treba prvo čuti ovako kako jeste. Ako su ispravni uzimaj, deluju solidno, nekorišćeni.

https://www.kupujemprodajem.com/big-photo-80931339-1.htm

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Lendov_x said:

Dogovoreno, javljam utiske.

Jeftino je, nećeš naći ništa slično. Svakako skretnica se mora prepravljati, makar novi bipolarni elektroliti (F&T od 100V su jeftini a dobri) i L padom doterati glasnoću srednjih i visokih u odnosu na basove.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nixie said:

Jeftino je, nećeš naći ništa slično. Svakako skretnica se mora prepravljati, makar novi bipolarni elektroliti (F&T od 100V su jeftini a dobri) i L padom doterati glasnoću srednjih i visokih u odnosu na basove.

Za to ću vas tek mučiti, moraćete mi to objasniti , slikaću ja skretnicu kada dođe do nje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...