Jump to content


HiFi igrarija


Filipescu

Recommended Posts

Čestitka za letvu. Voleo bih da posedujem takvu.
Moje iskustvo sa Alijem je takvo da kad Kinez napiše da je fri šiping onda je fri šiping. Ne tiče te se da li je poslao spejs šatlom ili DHL om! I sa Ebay om imam slična iskustva, osim kad su privatna lica u pitanju. Ne govorim o carini i PDV u.
Mi ne znamo kakve ugovore firme imaju sa špediterima.  Eto engleska firma Farnell mi je (doduše jeftine stvari) isporučivala preko AKS a!!  Besplatno! I to sam imao savršen trejking, ono znao sam kad je pošiljka na Brniku u Sloveniji..... i td.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 225
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pošto je kilo srebra? 350-400€?

pitam pošto tu ima toliko vernika u akustičku metalurgiju, da mi se prosto nameće pitanje čiji odgovor zna svako sa 6-8 razreda osnovne škole:

- treba znati specifičnu težinu srebra

- promer

-dužinu kabla

pa izračunati koliko bi koštalo po dužnom metru da nam neki juvelir izvuče naprimer interkonekt signalni vod 1mm2 ili zvučnički 1,5-2,5mm2 koji svako posle po ukusu može uvući u teflon/pamuk/anus/svilu/štagod...?

ajd' da razmislimo o tome, evtl da napravimo neki group buy...?

...10,49kg/dm3

Link to comment
Share on other sites

Ortak sebi pravi interkonekt od srebra ali sa nekim malim procentom zlata u njemu. Sve stavlja u teflon. Čisto srebro ipak dosta vrišti, dok ga zlato umiri. Ovim se dobija jedan dobar balans.

Takav diy kabl košta od prilike 400+ eura. Moraju se uzeti i odgovarajući konektori u klasi žice. To sve poskupljuje ovakav IC.

Nebi preporučivao nikom da ovo radi dok ne proba da li mu se uopšte svidja srebro u sistemu. Na prvu čoptu takvi kablovi su otvoreni i veoma brzi, čovek se navuče na ovo - ali na duge staze mogu da zamore. Ove kablove obavezno duže slušati da bi pravilno ocenio da li ti se svidja. Veoma je klizav ovaj teren i zna puno problema da donese. Moje iskustvo sa Ansuz strujnim.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, vdzele said:

Nosio sam ga kod zlatara ovde kod mene u komšiluku. Testirao ga i reče da je srebro (dva voda, treci bakarne licne). Nije reko dal je čisto. Mislim da je to ipak poslovna tajna kompanije.

Sta si ti to nosio?

Pozdravi zlatara...,kada nije video nesto sto se vidi iz avijona :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, ab said:

Ја само да се пријавим на време...

Мада ми одговара и 2 ком. по 2-3 позиције.

Deal. 

Lazare, misa mu poljubim cemu takav sarkazam :). Da svi kablovi zvuce isto, onda bi i taraba na kojoj pise *cka, bila :). Sto se tice srebra, nije losa ideja ako imaju kalupe, inace ce malo teze jednako da rasporede debljinu. Mada opet ima dosta srebrnih zica po solidnim cenama pa se moze izbeci citav cim. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, zflazar said:

Pošto je kilo srebra? 350-400€?

pitam pošto tu ima toliko vernika u akustičku metalurgiju, da mi se prosto nameće pitanje čiji odgovor zna svako sa 6-8 razreda osnovne škole:

- treba znati specifičnu težinu srebra

- promer

-dužinu kabla

pa izračunati koliko bi koštalo po dužnom metru da nam neki juvelir izvuče naprimer interkonekt signalni vod 1mm2 ili zvučnički 1,5-2,5mm2 koji svako posle po ukusu može uvući u teflon/pamuk/anus/svilu/štagod...?

ajd' da razmislimo o tome, evtl da napravimo neki group buy...?

...10,49kg/dm3

Brzina, temperatura. i generalno tehnologija "izvlacenja" su od vitalnog znacaja. Mozda i vazniji od same legure materijala? 

Verujem da izvlacenj zicee za potrebe pravljenja skupocenog nakita ne odgovara tenologiji koja je potrebne da bi se dobile za zice za namene u audi sistemu...

 

Link to comment
Share on other sites

Сребро у кабловима је дефинитивно нешто посебно, али га треба пажљиво користити. Најбољи интерконекти које сам до сада чуо су били сребрни. Ни трага напору, чак са благом дозом топлине. Оно што код сребра заиста прави разлику је пржење на неком апарату за ту намену. То му одузме оштрину и да мало питкости.

Link to comment
Share on other sites

 Srebro se lepo legira sa lemom, ima i srebrnih lemova. Ja nekako zivim u ubedjenju da je glavna prednost srebrne zice da, kad se iskombinuju srebrna zica, posrebreni (realno srebrni na celoj povrsini kontakta - a kontakt je povrsiska pojava), konektor i lem koji je legura srebra prelazne pojave odu na minimum....

 Materijal kao takav ima neka elektricna svojstva i ona jesu dobra ali nije to 100X u odnosu na bakar. Nije ni 10X. A pricamo o kablu od metar ili dva.... Fora je da bakarni konektori ne mogu da se koriste (bakarna patina je los provodnik), pa srebro omogucava manje prelaza i komplikacija.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Filipescu said:

Сребро у кабловима је дефинитивно нешто посебно, али га треба пажљиво користити. Најбољи интерконекти које сам до сада чуо су били сребрни. Ни трага напору, чак са благом дозом топлине. Оно што код сребра заиста прави разлику је пржење на неком апарату за ту намену. То му одузме оштрину и да мало питкости.

lagano hladjenje posle zagrevanja ...

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, zflazar said:

ne zanimaju me linkovi prema partsexpressu i Duelundu

1618.jpg

Na 925 zaboravi, niko od njih ne pise sta je od metala u ostalih 7.5%. Da imaju potvdu da je bakar, to bi bila interesantna kombinacija. Meni je interesantno i kladovanje bakra srebrom, red velicina bakar sa 10% srebra. 
Sto se tice nabavke za kladovan bakar, proveren je https://www.wires.co.uk/index.html
Za 999 srebro (zice, trake), cova koji drzi radnju na ebayu. https://www.ebay.co.uk/str/silverwatch4u porucivao klijent za koga sam radio, pri izradi porodicnog nasledstva. 
Ali srebrne trake/folija, kod njega nema u ponudi u debljini i sirini koja meni odgovara, tebi mozda 0.3mm sa 5mm bude ok. Pusticu mu poruku da vidim da li moze nabaviti drugih dimenzija, ili pustiti proizvodjacu custom narudzbu. 

No, verujem da za 100% srebrnim provodnikom nema toliko potrebe, koliko kladovan bakar radi posao zbog efekta koze. Treba testirati svakako :) 

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice diskusije o temperaturi izvlacenja, obicno se zice sitnih debljina hladno presuju/rolluju, zbog glatkoce povrsine, a i kristali se izduzuju i manje ih ima (ovo ne vazi za occ). Izvlace se obicno iz zice koja je znatno deblja, primera radi kao ruka. Ta zica je obicno izlivena, i hladi se polako sto se u metalurgiji naziva po naski meko zarenje, gde se posle rekristalizacione temperature polako spusta na sobnu (zavisi od materijala koliko stepeni na h). Time se dobija mekan metal. Nesto sto sam naucio i pokupio pri hobi izradi nozeva :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...