Jump to content


HiFi igrarija


Filipescu

Recommended Posts

  • Replies 225
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minuta ranije, _Naum said:

sistem, uvijanje, izolir i bužir..

Samo te molim da izbegneš izolir, on je ljigav i masan i posle nekog vremena ume da postane krt i da oksidira kontakte. 

Prvo isturpijaj sa skalperom ili turpijom sve kontakte pa ih jako stisni i uvi oko podužne ose. Upotrebi teflon traku umesto izolirke. Iznenadićeš se koliko je snažnija, postojanija i bolje vakumira spoj. Namotaj izdašno i preko navuci termalni bužir koji upaljačem možeš da skupiš da solidno osigura ne skidanje sa spoja. Ne štedi, to je najvažnije ni sa teflonom ni sa bužirom . neka to bude vrlo solidno obuhvaćeno sa te dve izolacije.

Srećno!

Link to comment
Share on other sites

Морам да питам какве везе предходно писаније има са "звездастим везивањем"?

Поктетач теме "звездаста струјна летва" дао леп пример таквог ожичења:

6523_AUDIOPHONICSDOMINO_3.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, ab said:

...

Поктетач теме "звездаста струјна летва" дао леп пример таквог ожичења:

6523_AUDIOPHONICSDOMINO_3.jpg

Samo nije ubacio zvezdu uzemljenja u sliku.

Mislim da je problem prostora za takvo povezivanje. Dozna u zidu je uska pozadi iza konektora i pitanje je da li bi uspeo sve to da smesti ovako lepo začešljano.

Ipak čovek ima dve Audio utičnice i jednu za usisivač. Strujna letva je daleko komotnija za pakovanje sabirnih klema i razvoda, nego zidna dozna.

Link to comment
Share on other sites

54 minuta ranije, _Naum said:

Evo ja da kažem, ne znam kakve veze ima, al znam da sam ja tražio da mi neko objasni kako zvezdasto da povežem ove tri utičnice sa slike. 

Po istoj šemi kao na prikazanoj fotografiji ali umesto po 6 crvenih i crnih provodnika ide po tri. Isprati putanje vezivanja ali posloži sve u horizontalu samo za 3 utičnice kao što je tvoj primer.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, _Naum said:

Dozna je za "čvrstu gradnju". Sutra ću spajati. Dal mora i uzemljenje u zvezdu, ili je to nebitno, tj. dal da ga vežem redno, biće elegantnije.

Uzemljenje je najvažnije. :) Ne zezam se. Uvek u jednu tačku 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, _Naum said:

Evo ja da kažem, ne znam kakve veze ima, al znam da sam ja tražio da mi neko objasni kako zvezdasto da povežem ove tri utičnice sa slike. 

Najbolje bi bilo da izbegneš parkiranje kadilaka na parking mesto za smarta. Ako ne znaš kako da vežeš zvezdasto tri utičnice sa slike onda je velika šansa da nisi tehnički kvalifikovan da to izvedeš bez rizika za bezbednost tebe i ukućana. 

Ta tvoja kutija je lepa na oko ali je užasno mala i nenamenska za poduhvat koji planiraš. Vezivanjem u "zvezdu" upitno da li ćeš dobiti neki boljitak u zvuku (u to ne zalazim) ali se u datim okolnostima drastično povećava šansa za nekim lošim kontaktom sa posledičnim varničenjem u kutiji i posledicama koje su nepredvidive.

Meni je 2000. godine samo godinu dana nakon kompletne zamene nove elektroinstalacije kuća mogla izgoreti jer je velemajstor od električara pretegnuo šraf za prijem jedne faze na detektoru FID sklopke. Epilog poznat: posle godinu dana od svinjarije zbog lošeg kontakta i varničenja izolacioni materijal se pretvorio u provodni, pa sam na nekim utikačima imao 360VAC a na nekim 80VAC...

Tako da sve egzibicije sa strujom u neadekvatnim tehničkim i saznajnim uslovima bas i ne preporučujem.

Sondekova (NAIM) HIDRA mislim da je razumnija opcija od onog što ti planiraš.

Srećno ti bilo sa radom oko toga ali ti ne preporučujem da se upuštaš u to.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zflazar said:

Najbolje bi bilo da izbegneš parkiranje kadilaka na parking mesto za smarta. Ako ne znaš kako da vežeš zvezdasto tri utičnice sa slike onda je velika šansa da nisi tehnički kvalifikovan da to izvedeš bez rizika za bezbednost tebe i ukućana. 

Ta tvoja kutija je lepa na oko ali je užasno mala i nenamenska za poduhvat koji planiraš. Vezivanjem u "zvezdu" upitno da li ćeš dobiti neki boljitak u zvuku (u to ne zalazim) ali se u datim okolnostima drastično povećava šansa za nekim lošim kontaktom sa posledičnim varničenjem u kutiji i posledicama koje su nepredvidive.

Meni je 2000. godine samo godinu dana nakon kompletne zamene nove elektroinstalacije kuća mogla izgoreti jer je velemajstor od električara pretegnuo šraf za prijem jedne faze na detektoru FID sklopke. Epilog poznat: posle godinu dana od svinjarije zbog lošeg kontakta i varničenja izolacioni materijal se pretvorio u provodni, pa sam na nekim utikačima imao 360VAC a na nekim 80VAC...

Tako da sve egzibicije sa strujom u neadekvatnim tehničkim i saznajnim uslovima bas i ne preporučujem.

Sondekova (NAIM) HIDRA mislim da je razumnija opcija od onog što ti planiraš.

Srećno ti bilo sa radom oko toga ali ti ne preporučujem da se upuštaš u to.

Hvala sto brines! Al nisam pitao za misljenje da li sam dovoljno tehnicki kvalifikovan, vec kako da nesto uradim.

Link to comment
Share on other sites

On 7. oktobar 2019 at 23:26, _Naum said:

Nesto se majstorisalo,
Uspeo sam nekako da "nabudžim" dve furutech uticnice na al podlogu..
Imam par pitanja. S obzirom da al ram ide direktno na zid, dal je pametno staviti po ivicama bužir čisto da nesto mekše bude izmedju zida i rama.
Kako rešiti situaciju da dve žice nejednakog promera idu u jedan konektor utičnice (zica iz zida i ona koja spaja sledeci element)?
Dal će stiskanjem šrafa pločica koja pritiska žice uspeti obe da pritisne s obzirom da su različitih debljina?

20191007_230247.jpg.a587f7fe97051e8b0ea198d00bae5189.jpg

gg12.jpg.166d64191c3f6d38c542e8494fbe2038.jpg

ja sam (ovaj put) veoma ozbiljan i obazriv. Sorry ako sam bio bezobziran. Ovo što je Naum slikao mi u najmanju ruku ne deluje ni ozbiljno ni bezbedno, više kao sklonost prema budževini i opasnim improvizacijama (videti dremel-cirkus i velike otvorene površine oko dve nove utičnice). No vi bolje znate očigledno. Odjavljujem se sa ove teme.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...