Jump to content


HiFi igrarija


Filipescu

Recommended Posts

  • Replies 225
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@_Naum

Чини ми се да си могао да избациш ту једну модуларну утичницу и да имаш таман места за та 2 НЦФа, један антенски и још један исти такав лажњак ради лепше симетрије.

Видео си и сам да има места у дозни.

Уживај.

Link to comment
Share on other sites

On 4.11.2019. at 20:10, _Naum said:

Ostao sam duzan slike ugradjenih Furutech NCF socketa u eling doznu..
Evo skoro mesec dana je proslo, nema pozara, a ni dima..
Samo uzivanje.
Ispalo je odlicno, zadovoljan sam. Sve je proslo ok. A tek napredak u zvuku. Ne znam to lepo da opisem, ali ukratko,  pre uticnice je bio ok, a sa njom uzivanje. Zatim sam stavio i neki jeftini kabl (kopije Oyaide konektora i Neotech jeftiniji kabl - FP40) da zemeni defaultni crni, i zvuk se poboljsao opet za onoliko! 

Hvala svima na savetima i pomoci (hvala i na brizi; i ona je povecala pedantnost i sistematicnost :-) )
1.jpg.136986ed06af2b1e88742c1d39474a4f.jpg

 

 

Фино одрађено!

Link to comment
Share on other sites

Промена утичнице је дефинитивно најјефтинији твик са највећим ефектом који се може направити. Исти напредак се на другим местима далеко више плаћа!

Link to comment
Share on other sites

Kad se vec dosta primenjuje diy, kao i kupovina kablova koji generalno mogu da se uzmu sa kustomizovanim terminacijama, zasto ne koristimo iec umesto uticnica.. Bolja kontaktna povrsina, manja kolicina mase kao i manja kolicina (moze i bez sustinski) srafova koji magnetizuju pri prolasku struje. Isti princip, laksa i cistija egzekucija. Malo hrane za mozak :) 

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, brijac said:

zasto ne koristimo iec umesto uticnica.

Daleko je to nestabilnija veza i sklonija izvlačenju nego šuko, koji dosta dublje ulazi i ima veću površinu okolnog zida koji ga drži u ležištu.

Masu puta sam dokačio nogom kabl sa šukoom i nije se ni mrdnula utičnica. Iec bi se sigurno nakrivio ili izvukao. Možda negde iza police, ako se baš želi uštedeti.

Ipak mislim da je bolje sačekati neki ovako lud popust pa kupiti sebi jedan ili dva za pravu stavr. Ja posedujem Furutech FP-SWS Gold i mislim da radi perfektno.

https://www.dienadel.de/furutech-fp-sws-gold-wandsteckdose-knallhart-kalkuliert/a-353629407

Trenutno je baš dobro spušten i ako neko planira sada je pravo vreme da se počasti.

Meni se zvučno podizao i formirao dobre 2 nedelje, a kroz njega mi se strujom napaja kompletan audio sistem. Iz nekog razloga Furutech u NCF serijama ne radi pozlaćeni finiš, dal su pomodari ili nešto drugo postoji kod zlato - keramički kristali veze, to ne znam. Svakako, FT-SWS serija je predpostavljam telirijum opcija i skuplja je u pozlati za nekih 40e od FP-SWS što je valjda fosforbronza u osnovi. meni su i ostali fosforbronza na odvojnom balansiranom trafou pa je sveukupno to dobro leglo i upareno.

Treba više voditi računa o kontaktnim površinama da budu Bakar-Bakar, Zlato-Zlato, Rodijum-Rodijum ili Srebro-Srebro.

Link to comment
Share on other sites

@Father

Kod mene generalno stoje kablovi tamo gde se ne mogu dokaciti nogom i saplesti o njih :D Ako vec kacis nogom, zar je bitno na kom je kraju, jer svakako cupas pa cupas iz uredjaja. Nije neka usteda, ncf iec kosta koliko i ncf uticnica, vise zbog kontakta koji iec veza pravi i jednostavnosti prikljucka. 

Ne bi trebalo da utice zlato na ncf kristale, jeste da ima i paramagnetna i diamagnetna svojstva, ali je to izuzetno tanak sloj. I rodijum je paramagnetican. Mislim da je to vise do toga da ncf plasiraju kao top top ponudu, marketing. Porucio sam svakako miks koji sam izucio i smatram da se nalazi u ncf plastici, i jos koji koga nema jer mu treba slobodnog prostora da radi posao koji mu je namenjen, pa cemo videti sa eksperimentisanjem. 

I FP i FT klasifikuju kao cist bakar a ne kao leguru na sajtu, ali ko li im ga je znati. Svakako ne bih tolike pare davao na FP i FT, jer po svemu sudeci toliko naplacuju samo iz razloga sto stavljaju masku na konektor. Konektor je sustinski FI-E30 NCF (osim kod obicnih koji su fosfor bronza/mesing). Jedino ako treba pozlacen. Ali opet solidno vise kosta na konto maske. Pozlata je solidno slabija (osim ako je tvrda, ali to vise nije cisto zlato vec legura zlata) od rodijuma, i vise se trosi. Tako da treba i na to obratiti paznju ako se cesto vadi i vraca utikac u uticnicu. 

Link to comment
Share on other sites

On 4.11.2019. at 20:10, _Naum said:

Ostao sam duzan slike ugradjenih Furutech NCF socketa u eling doznu..
Evo skoro mesec dana je proslo, nema pozara, a ni dima..
Samo uzivanje.
Ispalo je odlicno, zadovoljan sam. Sve je proslo ok. A tek napredak u zvuku. Ne znam to lepo da opisem, ali ukratko,  pre uticnice je bio ok, a sa njom uzivanje. Zatim sam stavio i neki jeftini kabl (kopije Oyaide konektora i Neotech jeftiniji kabl - FP40) da zemeni defaultni crni, i zvuk se poboljsao opet za onoliko! 

Hvala svima na savetima i pomoci (hvala i na brizi; i ona je povecala pedantnost i sistematicnost :-) )
 

 

3.jpg.d1401d29adba33d9a9fcfd16de63268b.jpg

4.jpg.031596114a409bff62dc3a1fe7f328ec.jpg

 

 

 

lepo i pedantno urađeno, safety first naravno. Dopada mi se kako si upletene žice prvo obmotao teflonom a posle ih osigurao termobužirom.

Mogao si poštovati boje za nulu (plava) i uzemljenje (žuto/zelena) ali ja ti moram zvocati malo da se ne opustiš.

Puno uživanja u daljoj upotrebi!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Другари, рад од куће чини своје :). Откако сам отворио ову тему и крајње одушевљење звуком звучника са почетка теме Denon SC-M53, копкало ме је како би свирали исти уколико би се мало позабавио скретницом и ожичењем. Када сам почео са овом играријом ономад, имао сам два пара звучника. Један је био JBL Control 1 и други ови Denon SC-M53. И једне и друге сам добио на поклон, а као половни се продају и једни и други у просеку за 50ак Еура. Тест сам почео са првима, али то је било баш бзвз, па сам убрзо прикључио Denon. Очекивах исто тако ништа, али се изненадих. Већ први тактови су показали известан потенцијал. Звучници су тада на крају свирали заиста солидно. Фино су цртали простор, солидна дубина сцене, доста детаља, избалансирано. Наравно, у овом габариту се не може очекивати ништа испод 60Hz, али оно што свирају, раде коректно. Мој крајњи утисак је био да се ради о солидним звучницима, генерално добром пројекту, направљеном јефтиним деловима. Драјвери очигледно врло добри. После претрагом на нету видех да нисам први који је на њих набасао и да их је за Denon конструисао исти конструктор који стоји иза Mission m30/31/32i серије. Пошто сам чуо целу ту Mission серију, мени Denon ради пуно боље. Оно што сам у току експеримента закључио, да звучници пуно боље свирају окретањем високотонца горе. Када су доле како је предвиђено, осети се извесна затвореност. На нету се може наћи још један хваљени модел, који је мало већи - 13цм уместо 10цм бас, Denon FC-102, иде обично за 100инак Еур.

Отварањем се потврдило да је унутра права скретница, али сви делови најјефтинији. Биполарни електролити, ожичење неко бзвз, повезани на скретницу и драјвере преко папучица, тако да заменом резултати не би требали да изостану. Дампинг филца не недостаје. Пошто се ради о малом звучнику, малој скретници, узимање скупљих кондова, отпорника, завојница отпада због њихових димензија. Наручио сам јефтиније Jantzen MKT аудио полипропилене, по један Superior Z-Cap за бајпас конда на високим, Mills, Ohmite отпорнике, Дуелунд за унутрашње ожичење. Цена свега око 100 Еура. Завојнице оставих евентуално за неки други тренутак доколице, а и кад видим колико простора остане за њих. Отпорник на високом иде само Mills, остало морам редно да вежем са Ohmite да убодем потребну вредност. Mills иначе важи за изузетно аналогно звучеће отпорнике. Скинуо крш каблове са драјвера и скретнице, као и од терминала до скретнице и директно залемих Duelund 12GA. Нисам планирао да постављам, па нисам сликао баш све кораке, практично немам слике пре, само после. Нисам тежио естетици, могло је сигурно и лепше, али мени је битно да ради.

20200421_073240.jpg.aeee6e62912237db68e3402c8a180fa0.jpg

20200421_080129.jpg.d50cdd2b12972158a070454caeffd2ff.jpg

20200421_081100.jpg.6e5bc4dfd1c3447606bab01795a3f41e.jpg

20200421_163206.jpg.a7c240a3554b158bb99cdc768f0dfbd4.jpg

Склопљено, пустих да свира пар дана без критичког слушања. После неких стотинак сати, седох да их мало послушам. Напредак значајан. Раније је звучницима фалило мало префињености и генерално је фалило пуноће звука која се среће на скупљим звичницима. Сцена изузетно велика, пуно већа него што би се могло замислити. Просто је невероватно шта излази из звучника А5 формата. Тешко је проценити, али ако су пре модификације свирали у рангу бољих звучника 200-300 Еура, ово је отишло неколико пута изнад. Уз додатак неког суба, комотно бих могао живети са овим. Топла препорука.

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Filipescu said:

Управо то се десило. То највише приписујем Дуелунду и Милс отпорницима. Фантазија од звука.

Kod mene je interkonekt od duelund 16ga takoodje dao štih te prirodnosti uz strujni od zice u pamuku . Organskog zvuka nikad dosta :D . Truba i sax da se naježiš a kontrabas  popizdeo i poludeo :lol:  :wub:

Link to comment
Share on other sites

Odličan posao!

Drago mi je da se rad materijalizovao u uspešnu modifikaciju. Samo ti znaš koliko je tu vremena, učenja, iskustava i planiranja bilo potrebno da rezultati budu takvi.

Nekada je samo statičnost i nemanje slobodnog vremena prepreka da se nešto ovako uradi za samoga sebe.

Prijatno si me iznenadio. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ja sam nedavno stavio debele bakarne kablove u mojim kutijama. Ultra čist bakar, kvadrature od 2,5 pa nadalje.

U moje male NN Acoustics KSN su stavljene na bas 2,5 kvadrata. Kutija se preporodila. Bas je mnogo dublji, brži, prirodniji. Kutija sada prosto zrači energijom.

Priče po kome ne treba recimo pribegavati tako velike kvadrature u unutrašnjim ožičenjima su se kod mene pokazale kao apsolutno netačne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...