Jump to content


HiFi igrarija


Filipescu

Recommended Posts

20 sati ranije, Albatros said:

Da li bi recimo moglo da se proba sa ovakvom utčnicom na način da se stavi u neku improvizovanu razvodnu kutiju, jer imam pet šukoa u nizu pa bi mi bilo neugondo da ponovo štemujem-malterišem-lepim-prepravljam....

Dakle, iz postojećeg šukoa preko sturjnog kabla u razvodnu kutiju pa na izlazu Furtech utčnica. Da li bi takava improvizacija dala identične rezultate?

Upravo tako nesto sam davno uradio - 5 furutech sukoa ugradio u letvu dobijenu od parceta Al. lima savijenog u obliku letve , 2mm debljine , sa jedne strane jedan furutech inlet . Posle se bocno dodalo jos par americkih uticnica jer se zateklo i par takvih utikaca , i to fercera bez problema , ukoliko ti estetika nije na prvom mestu , i naravno ,  ne patis od brendomanije...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 225
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

20 sati ranije, Albatros said:

Da li bi recimo moglo da se proba sa ovakvom utčnicom na način da se stavi u neku improvizovanu razvodnu kutiju, jer imam pet šukoa u nizu pa bi mi bilo neugondo da ponovo štemujem-malterišem-lepim-prepravljam....

Dakle, iz postojećeg šukoa preko sturjnog kabla u razvodnu kutiju pa na izlazu Furtech utčnica. Da li bi takava improvizacija dala identične rezultate?

Пробај и јави. Биће сигурно боље него што је сада :thumbsup2.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, milovan1963 said:

Upravo tako nesto sam davno uradio - 5 furutech sukoa ugradio u letvu dobijenu od parceta Al. lima savijenog u obliku letve , 2mm debljine , sa jedne strane jedan furutech inlet . Posle se bocno dodalo jos par americkih uticnica jer se zateklo i par takvih utikaca , i to fercera bez problema , ukoliko ti estetika nije na prvom mestu , i naravno ,  ne patis od brendomanije...

Tako nešto i ja razmišljam. Samo bih za početak probao sa jednim furutechom. Alu kutija recimo, pa sa jedne strane uvodnica i strujni ili iec konektor a sa druge šuko odakle bih pre svega testirao samo pojačalo. Vremenom bih mogao to da proširim ili preko neke letve sa više utičnica itd.

Link to comment
Share on other sites

 

 

14 minuta ranije, Albatros said:

Tako nešto i ja razmišljam. Samo bih za početak probao sa jednim furutechom. Alu kutija recimo, pa sa jedne strane uvodnica i strujni ili iec konektor a sa druge šuko odakle bih pre svega testirao samo pojačalo. Vremenom bih mogao to da proširim ili preko neke letve sa više utičnica itd.

Ne razumem zašto ne bi zidnu utičnicu postavio na zid umesto postojeće obične? Jedino ako misliš da nabaviš šasijski Furutech šuko ovog tipa.

furutech-fi-e30-r-schuko-base-plated-rho

https://www.google.com/search?rlz=1C1GCEU_enRS838RS838&sxsrf=ACYBGNTiUOOa99nKqkrwlmGBx0LiHwYCfA:1568381481658&q=furutech+fi+30&tbm=isch&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwiqo9io9M3kAhUk06YKHbToDpQQsAR6BAgIEAE&biw=1185&bih=774

 

 

Ako se dobro sećam komentariosao si na ovaj link i ovaj tip zidne utičnice.

https://www.dienadel.de/furutech-fp-sws-gold-wandsteckdose-knallhart-kalkuliert/a-353629407

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Father said:

 

 

Ne razumem zašto ne bi zidnu utičnicu postavio na zid umesto postojeće obične? Jedino ako misliš da nabaviš šasijski Furutech šuko ovog tipa.

furutech-fi-e30-r-schuko-base-plated-rho

https://www.google.com/search?rlz=1C1GCEU_enRS838RS838&sxsrf=ACYBGNTiUOOa99nKqkrwlmGBx0LiHwYCfA:1568381481658&q=furutech+fi+30&tbm=isch&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwiqo9io9M3kAhUk06YKHbToDpQQsAR6BAgIEAE&biw=1185&bih=774

 

 

Ako se dobro sećam komentariosao si na ovaj link i ovaj tip zidne utičnice.

https://www.dienadel.de/furutech-fp-sws-gold-wandsteckdose-knallhart-kalkuliert/a-353629407

Na postojećim zidu već imam pet šukoa (običnih Schneider) nanizanih jedan pored drugog.... oko njih ide tzv ram... Iskreno ne bih da narušavam postojići izgled, ili ne bar za početak.

Jesam komentarisao onu sliku više zbog samog Furutecha a iskreno nisam baš ulazio u detalje kakvih sve modela ima.

Evo sada vidim i šasijsku ugradnu varijantu što bi mi baš odgovaralo

Hvala puno

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nesto se majstorisalo,
Uspeo sam nekako da "nabudžim" dve furutech uticnice na al podlogu..
Imam par pitanja. S obzirom da al ram ide direktno na zid, dal je pametno staviti po ivicama bužir čisto da nesto mekše bude izmedju zida i rama.
Kako rešiti situaciju da dve žice nejednakog promera idu u jedan konektor utičnice (zica iz zida i ona koja spaja sledeci element)?
Dal će stiskanjem šrafa pločica koja pritiska žice uspeti obe da pritisne s obzirom da su različitih debljina?

20191007_230247.jpg.a587f7fe97051e8b0ea198d00bae5189.jpg

gg12.jpg.166d64191c3f6d38c542e8494fbe2038.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vezivanje ide "zvezdasto" (pogledaj temu zvezdasta stujna letva). 

Na tvoja pitanja:

1. Da (možeš i dihtung gumu ili bilo šta što će prijanjati),

2. Da (rasporedi provodnike ravnomerno jedan pored drugog tako da u npr. horizontalnom preseku ako je dva provodnika budu deblji duplo, a u vertikalnom istog poprečnog preseka kao jedan provodnik.

Link to comment
Share on other sites

@ab Hvala, stavicu bužir jer ne znam gde bih našao dihtung gumu.. Nisam baš najbolje shvatio ovo pod 2. Pogledao sam temu za zvezdastu letvu, doduše na brzinu, i nisam našao uputstvo.. Potrudiću se više poslepodne.  Razmišljam dal da i ona treća (aling) utičnica treba/mora u zvezdasti sistem.
 

@giZ_Mo Nije cnc ništa. Okrenuo sam ceo Bg i okolinu da pronađem ko bi to uradio, al svima je sitan posao, neće ni da čuju, samo nešto izmišljaju, tipa debelo, tipa ne mogu horizontalno... Tako da sam zasukao rukave, i latio se turpijanja. Konkretno ono sto si označio strelicama je rađeno Dremelom u plastici, milina je koristiti ga za to.. U al sam sve turpijama radio, ubodnom za al je kvadratni deo izbačen, a krunastom testerom za metal od 44mm sam otvorio dve rupe za furutech..

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, _Naum said:

 

@giZ_Mo  Konkretno ono sto si označio strelicama je rađeno Dremelom u plastici, milina je koristiti ga za to.

Дремел је закон, имам три машине, две на 230 и једну батеријску.

 

27 minuta ranije, _Naum said:


 

@giZ_Mo Tako da sam zasukao rukave, i latio se turpijanja. 

Требало је то да радиш летос, носе се мајице са кратким рукавима и нема потребе за завртањем истих. :D

Link to comment
Share on other sites

Nema teorije da nadjes kleme da nisu mesingane, kao ni sabirnice, osim ako sam napravis. Ako imas nekoga sa stonom busilicom, moze da se relativno lako odradi. Ako neces, nije to ni bakar u tih furutech-ima, tako da mozes neku sabirnicu mesinganu ovog tipa. 

Image result for sabirnica mesingana


Sa njom lagano zvezdasto povezes. 

Link to comment
Share on other sites

Zar nije preporuka električara da je najbolja spojka ona kada uviju sve žice zajedno pa izoluju (izolirkom :))

I to je izvodljivo, npr. dve kvalitetne žice ka Furkama, a neku običnu 2.5mmza Aling utičnicu. Sve uvežeš na dovodnu žicu faze, pa sledeće tri na neutral i još isto tako na uzemljenje. Dobro i debelo sve izoluješ teflon trakom pa navučeš termalni bužir preko svakog spoja posebno. Pametno i bezbedno ih rasporediš iza utičnica i eto ti zvezdaste veze, bakar na bakar bez klema i klimavih veza.

Naravno prvo spusti ili odvij osigurač za taj strujni krug da ne pogineš. Ume uvijanje da bude opasno po život.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...