Jump to content


Potrebno budzetsko jako pojacalo


zender

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Citam, citam i jedino sto mi je jasno koliko vidim je da od popa ne moze biti covek...

Ne znam sta znaci prepolovi signal konkretno, da li jacinu ili sta god.. No tvoja opcija ako je onako kako je napisano ''Ako bi išao ovim gore kablom u  dva izlazna pojačala, to ti je malo opasno jer onda volume imaš samo na PC, digitalno, a to zna da ode ponekad na 100%'' i ''A i ne možeš ponaosob da regulišeš glasnoću svakog od snagaša.''

Onda mi ova opcija ne odgovara.

Link to comment
Share on other sites

Ако снагаши имају регулацију гласноће по каналу итекако си у могућноати да регулишеш исту. Кабл неће унети никаква слабљења или већ шт?. Тај принцип везивања више снагаша на исти извор се и дан данас примењује по дискотекама.

Набави ти или направи кабл, резултати неће изостати.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, zender said:

Ne znam sta znaci prepolovi signal konkretno, da li jacinu ili sta god.

Ne može taj kabal ništa da prepolovi, u svako pojačalo stiže isti naizmenični napon. Jedino što izlaz laptopa vidi paralelnu impedansu ulaza dva pojačala (otpor+kapacitet), i kapacitet ta dva kabla. Pretpostavljam da je to i izlaz za slušalice koji ima malu izlaznu impedansu tako da nema nikakvih problema. Jedini problem je lošiji kvalitet zvuka integrisane kartice na laptopu, tu bi eksteri  DAC sigurno dao bolji rezultat, ali za ovu namenu verovatno nije ni bitno.

Ako nađeš snagaša sa ulaznim potenciometrima, i to može bez problema da se koristi ako je izlazni napon laptopa dovoljan za pobudu pojačala, što svakako treba probati pri kupovini. Čak će možda i bolje zvučati ako nema ispred sebe pretpojačalo i gomilu preklopnika.

Link to comment
Share on other sites

Gde ima dva snagasa za menje od sto eura, odmah kupujem... :D Tesko je sa takvim budzetom napraviti bilo sta. Ima nekoliko uslova koliko sam razumeo. Prvi je uzasno nizak budzet, drugi je 10-14h rada dnevno i treci je razlicit otpor kutija sto je vec samo po sebi problem. A i podatak o 80% snage je nedovoljan, mora se precizirati koliko je to snage a to ilustruje velicina prostora gde bi zvuk trebao da bude. Uvedoste ga u totalni zbun sa pricom o vezivanju, i meni je tesko i gnjavaza da ispratim sta je napisano. Uopste gledano, tesko je ispuniti te uslove bez jos malo detaljnijih opisa... Ono sto meni pada na pamet je eventualno neki visekanalni risiver gde bi se na front vezao zvucnik od 4 oma a na surround ovaj drugi par jer ova vrsta uredjaja uz neki od virtuelnih modova moze terati dva para kutija u priblizno jednakim nivoima a podesavanja ima u meniju za svaki par. Od brendova, pouzdana je Yamaha ali opet ne svi modeli i Sony gotovo svi modeli. Pitanje snage i dalje ostaje kao vazan faktor u  odlucivanju.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Gox co. said:

Uvedoste ga u totalni zbun sa pricom o vezivanju, i meni je tesko i gnjavaza da ispratim sta je napisano.

The truth has been spoken. :D

Nisu dva nego jedan, nisi dobro ispratio vec imam Denon AVC3000, pojacalo ima tacno 15 kila i moze da gura sta sam god kacio bez problema cak i ima vise snage tako da nikada nisam ni mogao da odvrnem malo vise od polovine... Medjutim kada se nakace 2 para jacih kutija onda se jasno vidi da ne moze da gura punom snagom...

E sada ja bih probao ovu kombinaciju sto su predlozili sa duplim Y kablom kako kazete ovde, znaci treba mi kabl i jos jedno pojacalo.. Problem je sto nemam pojma koja pojacala imaju regulaciju glasnoce po kanalu niti kako se to gleda zapravo...

Denon je ovaj : https://www.hifiengine.com/manual_library/denon/avc-3000.shtml

A nasao sam i Soni DE505 koji navodno bar na papiru ima 100w po kanalu https://www.hifiengine.com/manual_library/sony/str-de505.shtml

Da li bih mogao da napravim kakvu kombinaciju sa ova dva uredjaja ?

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, zender said:

Medjutim kada se nakace 2 para jacih kutija onda se jasno vidi da ne moze da gura punom snagom...

To je normalno jer zbirna impedansa dva para kutija pada nisko i pojačalo nije u stanju da to adekvatno isprati.

Link to comment
Share on other sites

Vredjajte, vredjajte samo nemoj da predjete odredjenu granicu :D

To je sto je, tezine sto sam ja gledao se krecu od 5 do 8 kg najcesce retko koje da nadjem da je 10 u tim cenama... klasicno pojacalo opet nemam pojma, nekako sve nalecem na skuplja, a ja gledam da sto jeftinije prodjem... mozda i cekam da skupim neke pare koliko vidim ovako ne idd bas...

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, zender said:

tezine sto sam ja gledao se krecu od 5 do 8 kg najcesce retko koje da nadjem da je 10 u tim cenama

Otprilike to znači da je veći trafo i hladnjaci, tj izdržljivije. Mnogo lažu o performansama, ako je klasično pojačalo AB klase, trafo treba da je barem 50% jači od navedene sinusne snage. Pogledaš podatak o potrošnji uređaja, recimo 200VA, trajna izlazna snaga je otprilike 2x65WRMS ako ima dovoljno hladnjaka unutra da se ne pregreje.

Link to comment
Share on other sites

Moze to i ovako , 2 sony receivera ,toplo preporucujem model str de 597 u stereo modu ,garantovano tera Niske dvaneastice ,a ove od 8 oma jos lakse ,jedan prikljucen drugom na REC OUT,kada se postavi pocetna razlika u jacini zvuka ,mogu se opsluzivati jednim daljinskim .Jedino sto ovi receiveri ne podnose je kratak spoj na izlazu .Vrlo dobri Sanken parovi MP i MN u izlazu  obezbedjuju sigurnu zabavu i eto muzike koja ne premasuje budzet 

Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2019 at 8:22 PM, zflazar said:

Kupi pojačalo u D klasi, daleko najbolji odnos snage i žive vage.

200W / ch za 30$

https://www.ebay.com/itm/IRS2092-CLASS-D-Audio-Power-Amplifier-AMP-Kit-200W-MONO-Assembled-Board-UK/192473628164?epid=0&hash=item2cd0527e04:g:JgsAAOSwCUtanOjj

Dokupiš svičersko napajanje i kutiju pa nakriviš šešir

Nisam toliko napredan u kalabudzenju tako da ovo otpada :lol:

 

Uzeo sam Soni o kome sam pricao.

ZHf9Rdw.jpg

Znoje ga lepo Nislije kada se odvrnu podobro, ali znoji se i Denon isto tako... 

Link to comment
Share on other sites

Evo da napisem i ja kao nesto kratko iz testiranja danas... Videli ste kakav je bio dan danas i skoro 20 stepeni hladnije nego juce i prethodnih dana tako da ko zna sta bi se desilo da sam probavao na onoj zegi od pre neki dan, mozda bi Soni izdahnuo :huh:

Ei Nis Jugoslavija, znoji Japanskog Sonija cela im korporacija pada u groznicu. Prvo sam mislio da ce i Denon da se greje tako i da je to ok ipak je u kuci oko 26 stepeni pokazivalo, posle sam video da nije tako. Soni se greje kao lud ajde sto je gore topao jer logicno toplota ide na gore, nego sto je sa donje strane vruc moze jaje da se isprzi u jednom delu ( pretpostavjam gde je trafo ), i sto nece posle zadugo da se ohladi nakon iskljucivanja, a da stvar bude gora uopste nije ''silovan'' znaci odvrnuo sam na nekih ispod 50% izmedju 40-50% i prsti od vrucine... Posle sam nakacio Denona i odvrnuo ga jos jace i duze bio prikljucen ispod pojacala apsolutno ni mlako nije, gore je samo toplo i mnogo manje toplije nego kod Sonija, a da ne pricam da onaj Denon ima snage da Soni ne moze kapiju da mu otvara, mislim sada ne znam ja da procenim ali recimo Sonija kada sam odvrnuo da vidim koliko moze to je otprilike 3/4 i osecam da moze jos ali nisam forsirao, Denona na pola odvrnem i vec se sve trese sto se tresti moze...

U principu vidim neki ljudi cene ovaj Soni po 250e, koliko onda Denon treba  da kosta ako nista drugo sto je jaci a sto se manje greje...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...